Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
56
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
32
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Adriana Lima

25.07.2015
1.197
Adriana Lima

Adriana Lima

Asıl adı Adriana Francesca Lima olan, Brezilya’nın orta halli ve düşük gelirli ailelerinin yaşadığı Salvador Bahia’da 12 Haziran 1981 tarihinde doğan Adriana, Lima oldukça dindar ve düşük gelirli bir ailede yetişti. 1994 yılında yaşadığı kentin yerel bir mağazasında alışveriş yaparken keşfedilen Adriana Lima 2 yıl sonra Ford Modellik Ajansı’nın düzenlediği ve ülkesinin en iyi modelinin seçildiği yarışmada birinci oldu. 1 yıl sonra da yine aynı firmanın düzenlediği dünyanın en prestijli güzellik yarışmasında ikinci sırayı aldı. Artık Adriana Lima resim çekimleri ülkesinin her tarafını kaplıyordu.

Adriana Lima

Adriana Lima

Hayallerini gerçekleştirme için ilk basamak:

Geçirdiği bu iki yıl Adriana Lima’nın hayallerini gerçekleştirmesinin önünü fazlasıyla açtı. Birkaç ay içerisinde Ford modellik ajansı aracılığıyla New York, Amerika’ya taşınan Brezilyalı manken, burada Elite Model Management ile sözleşme imzaladı. Hemen ardından Vogue ve Marie Claire gibi dünyaca ünlü dergiler için kamera karşısına geçen Adriana Lima çok önemli moda çekimleri gerçekleştirdi. Dış dünyayla ilk ciddi buluşması bu moda çekimleriyle olan Lima, aynı süre içerisinde ChrictianLacroix ve Valentino gibi dünyaca ünlü markaların defilelerinde boy gösterdi. Ancak Adriana Lima fotoğrafları için en büyük çıkışı, o dönemki Dominik’li sevgilisi  Alberto ile aynı projede yer aldığı Times Square’daki reklam billboardlarına asılan Vassarette reklamıyla yakaladı.

2000 yılına gelindiğinde Guess’in düzenlediği Costanoa kampanyasında o dönem kendisinden kat kat ünlü olan Eva Herzigova, ClaudiaSchiffer ve Laetitia Casta ile birlikte podyuma çıkan Lima, hemen ardından Maybelline, Mossimo, Bebe ve BCGB gibi dünyaca ünlü firmaların da reklam yüzü oldu. Bu dönemde Elle ve Harper’s Bazaar gibi dergilerde kapak olduktan sonra 1998 yılında Victoria’sSecret defilelerinde boy göstermesiyle de kariyerinde altın bir sayfa açarken, Adriana Lima resimleri sayesinde tüm dünyanın en çok konuşulan birkaç modelinden biri olmayı başardı. Bunu başarmasının en büyük nedenlerinden biri de o dönemde fırtınalar koparan Heidi Klum ve GiseleBündchen’le birlikte melek kanatları taktıkları defile oldu. Bu prestij ona 2003 yılında Victoria Secret defilesinin açılış mankeni olma onurunu kazandırdı.

Adriana Lima

Adriana Lima

Adriana Lima kısa film çekimi için kamera karşısında:

2001 yılında kısa film olsa da ilk kez bir film çekimi için kamera karşısına geçen manken, BMW’nin kısa filminde; ünlü bir adamın çok kıskandığı karısını takip ettirmek için dedektif tuttuğu güzel bir kadını canlandırdı. Rol arkadaşları da;CliveOwen, Mickey Rourke ve ForestWhitaker idi. Filmin haricinde, film tanıtımı için çok etkili Adriana Lima foto çekimleri de gerçekleştirildi.

2005 yılının başında sınırlı sayıda üretilmesiyle ve tüm dünya genelinde uyandırdığı merakla medya dünyasının en ilgi çekici takviminin başında gelen Pirelli takvimlerinde yer alan Adriana Lima, aynı yılın sonunda Askmen.com’un Top 99 Women listesinde 1.sırada yer alıyordu. Hemen iki yıl sonra da kendisine 4.sırada yer buldu.

Forbes’in 2006’da yayınladığı en çok kazanan ünlüler listesine 97.sırada giren Adriana Lima, yaşayan en güçlü 100 insan listesinde ise 99.sırada yer aldı. Ülkemizde de her adımı yakından takip edilen mankenin, televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı ile yıllara dayanan bir dostluğu bulunuyor. Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu “Var Mısın Yok Musun” yarışmasına 2009 yılında katılan ve yarışmadan 75.000 TL. kazanan manken tüm parayı kanserli çocukların tedavisi için bağışladı. Brezilyalı güzel model, halen Acun Ilıcalı’nın yarışma projelerinde zaman zaman boy göstermeye devam ediyor.

2009 yılının sevgililer gününde NBA oyuncusu Sırp MarkoJaric ile evlenen mankenin Valentine ve Sierra isminde biri 6, diğeri de 3 yaşında iki kızı bulunuyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.