Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir | Güzellik Çarşısı

Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Çatlamış topuklar için ne yapılmalı?, Ayak çatlaklarına hangi krem iyi gelir?, Ayak topuk çatlağı neden olur?, Topuk çatlakları hangi vitamin eksikliğinden olur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir
01 Şubat 2015
1.133 okunma
Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Günlük hayatta insanların en dikkat etmedikleri uzuv belki de ayaktır. Ayaklarımız sürekli havasız kalmakta ve çoğunlukla bakımsız kalmaktadır. Hava değişimlerinin de etkili olduğu ayak çatlamaları bazı organik karışımlar uygulanarak giderilebilir. Bunun için ayak çatlaklarına ne iyi gelir bilmeniz gerekir. Ayrıca uygulanan karışımlar doğal olduğu için besleyici olacak ve tekrardan oluşabilecek çatlaklıklara engel olabilecektir.

Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Geneli doğal olan karışımlar sayesinde ayak çatlaklarından kurtulma ihtimaliniz olduğundan dolayı ayak çatlaklarına ne iyi gelir bilmeniz sayesinde bu çatlaklıklardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca evde kendinizin hazırlayabileceği bu karışımlar çok ekonomiktir. Bu karışımların ilki 8 tane çilek, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 3 tatlı kaşığı deniz tuzundan oluşmaktadır. Ezilen çilekler ile elde edilen karışımı masaj yaparak ayaklarınıza uygulamanız ve 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanmalıdır. Bu uygulama 7 günde bir tekrarlanabilir. Bunun dışında ayak çatlaklarına çok iyi gelen bir ürün olan okaliptüs yağı da en çok kullanılan ürünler arasındadır. 1 çorba kaşığı toz şekeri suda erittikten sonra çatlaklara uygulayıp 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağını üstünden uygulamanız gerekmektedir. Çorap giyilerek 3 saat bekledikten sonra ılık su ile durulanır. Bu uygulama da 7 günde bir tekrarlanabilir.


Kısaca özetlemek gerekir ise çokça rastlanmakta olan ayak çatlaklarından kurtulmak için ayak çatlaklarına ne iyi gelir bilmeniz gerekmektedir. Ayak çatlaklarından kurtulmak için kimyasal ürünler yerine doğal ürünler kullanmak daha faydalı olacaktır. Ayrıca bu uygulama sağlığınıza kesinlikle zarar vermeyecek hatta cildinizi besleyecek olup ekonomik olması durumu ile de kimyasal ürünlerden çok daha faydalı ve avantajlı olacaktır. Bundan dolayı ayak çatlakları için bu bitkileri kullanmanız gerekmektedir.