Yılbaşı Gecesi Makyajı Fikirleri | Güzellik Çarşısı

Yılbaşı Gecesi Makyajı Fikirleri

En güzel doğal makyaj nasıl yapılır?, En iyi makyaj nasıl yapılır?, Sade bir makyaj nasıl yapılır?, Sırasına göre makyaj nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Yılbaşı Gecesi Makyajı Fikirleri
03 Ağustos 2015
32.126 okunma
Yılbaşı Gecesi Makyajı Fikirleri

Yılbaşı gecesi makyajı fikirleri olarak abartıdan söz etmek yanlış olmaz. Nitekim bu tarz özel günlerde yapılan makyajlarda abartı göze güzel gelecektir. Özellikle de:

 • Simli olan makyaj trendlerini bu özel zamanda uygulamakta çekinmemelisiniz.
 • Koyu göz ve dudak makyajları da ilgi çekici olacaktır.

Yaygın olarak ilk akla gelen simler oluyor. Özellikle de göze kapağına uygulanan simli farlar dikkat çekici oluyor. Ancak gözlere uygulanan simli görünümlere karşı dudakları hareketlendirmemek olmaz. Bununla birlikte dudaklara da koyu renkli makyaj uygulamak dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olacaktır. Kısacası bu özel günde abartıya kaçmanız normal karşılanacaktır.

Yılbaşı Gecesine Uygun Makyajlar

Yılbaşı gecesi makyaj fikirleri arasında dumanlı olanlardan da söz etmek gerekir. Şöyle ki dumanlı bir göz makyajı eşliğinde yine dikkat çekmeyi başarabilirsiniz. Buna ‘cut out’ makyajı denilir ve yoğun eye-liner uygulamaları üzerine hoş bir görünüm elde edilir.

Eye-liner uygulamalarının bu gibi özel zamanlarda renkli olmasında herhangi bir sakınca görülmez. Önce akla siyah renkli kalemler gelebilir. Ancak söz konusu yılbaşı olduğu zaman çarpıcı olmak için kırmızı ya da yeşil gibi farklı renklere de yönelebilirsiniz. Ardından yoğun bir rimel eşliğinde göz makyajınızı nefes kesici hale getirebilirsiniz.

Yılbaşı gecesi yılın ilk gecesi olmasının yanında tüm gözlerin üzerinizde olduğu ender gecelerden biridir. Bu nedenle yılbaşı gecesi makyajı çok önem taşımakta, makyajla birlikte saçınızın nasıl olduğu, giydiğiniz kıyafetler de yılbaşı gecesi için kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan ayrıntılardır. İster evde ailenizle birlikte yeni yıla girin, isterseniz dışarıda arkadaşlarınızla çılgın bir gece geçirin, farkındalık yaratmanızı sağlayan en büyük etken makyajınız olacaktır. İşte yılbaşı gecesi makyajıyla ilgili can alıcı tüyolar:

 • Makyajla birlikte kıyafetinizin uyumu çok değerli olduğundan makyajdan önce ne giyeceğinize karar vermeniz ilk dikkat etmeniz gereken nokta olmalıdır.

 

 • Kıyafet seçiminden sonra makyajınıza geçmeden önce saç ve makyajla ilgili planlama yapmalısınız. Planlama yapmadan uygulanacak saç ve makyaj üstünkörü olmanın ötesine geçemeyecektir.

 • Makyaj konusunda en önemli nokta yapılacak makyajın tüm gece boyunca dayanıklı olma durumudur.

 • Makyajınız tüm gece dayanıklı olmanın yanında mutlaka cildinizi de kusursuz ve pürüzsüz göstermelidir.

 • Yılbaşı gecesi makyajında en çok tercih edilen yöntem geceye uygun olarak klasik kırmızı “eyeliner” kullanılmasıdır. Bunun yanında kullanılacak kırmızı ruj harika bir detay olarak dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

 • Kırmızı makyaj aynı zamanda siyah tonlarda tercih edilebilecek bir elbiseyle de gayet uyumlu olabilir.

 • Bu gece dudaklarınıza daha çok dikkat çekmek isterseniz göz farı sürmek yerine göz kapaklarınıza makyaj bazı uygulayın.

 • Bu senenin trendi altın renk tonlarının hakim olduğu bir makyaj yapacaksanız, kahve tonlarında bir “eyeliner” ve kahve tonlarda bir göz farı tercih etmelisiniz.

 • Bu gecede iyi hissetmenin güzel olmaktan geçeceğini asla unutmayın

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/
https://guzellikcarsisi.com/dugun-gununden-once-dusunulmesi-gerekenler/
https://guzellikcarsisi.com/zarar-gormus-saclari-nasil-iyilestirebilirsiniz/
https://guzellikcarsisi.com/makyaj-turleri/
https://guzellikcarsisi.com/evde-gece-kremi-nasil-yapilir/