Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
20
Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
25
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
53
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
56

Düğün Gününden Önce Düşünülmesi Gerekenler

20.01.2020
339
Düğün Gününden Önce Düşünülmesi Gerekenler

Evlenmek bazı insanların hedeflerinden biri değildir fakat bunun tam tersi olarak bazı insanlar da hayatları boyunca güzel bir evliliğin ve muhteşem bir düğünün hayalini kurmaktadırlar. Davetliler tarafından düğünler elbette eğlenceli geçmektedir ama bu süreçte aslında fazlasıyla stres, endişe, telaş ve büyük bir hazırlık bulunmaktadır. Özellikle gelinler için bir tık daha fazla hazırlık gerektiren bu süreçte, düğününün mükemmel olmasını isteyen gelinlerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. İşte evlenen çiftler için düğün hediyesi yerine geçecek 7 tavsiye;

1-Kuaföre Giderken Tişört Tercihinden Uzaklaşmak

Keşke her düğünden önce geline kuaföre tişört giyerek gitmemesini söyleyen bir nedimesi olsa…

Düğün günü kuaföre gitmek aslında sanıldığından çok daha zor bir iştir. Bazı gelinler düğün günü kuaföre giderken rahat olacağını düşünerek tişört giymektedirler fakat bu düğün günü dikkat edilmesi gerekilen en önemli durumlardan biridir çünkü saç ve makyajın yapılmasının ardından gelinliğin giyilmesi için tişörtü çıkarmaya çalışmak bütün saç ve makyajı bozacaktır. Bu durumda bir gömlek giymek veya kendi bedeninden birkaç beden büyük tişört giymek çok daha mantıklı olacaktır.

2- İlk Yardım Çantası(!) Hazırlamak

Evet, söz konusu gelin olunca düğün için ilk yardım çantası hazırlamak artık kulağa tuhaf gelmemeli.

 

Düğün günü gelinlerin mutlaka kendilerine küçük bir yardım çantası hazırlamaları gerekmektedir. Bu çantalar mutlaka gelinin her zaman yanında bulanan nedimelerden biri tarafından taşınmalıdır. Bu çantanın içinde olması gereken en önemli şey bir dikiş kutusudur. Gelinliğe bir şey olması durumunda içinde bulunan iğne ve iplikler sayesinde kolayca bu durumun üstesinden gelinebilmektedir. Bunun yanında düğün boyunca kullanacağı renkte bir ruj, parfüm ve diğer makyaj tazeleme ürünlerinin de mutlaka içinde bulunması gerekmektedir.

3- Yemek Yemek!

Düğün gecesi koşturmaktan yemek yiyemeyip pistte bayılan çiftlerin sayısı hiç de az değildir…

Düğün günü telaşından gelin ve damatların en çok yaptığı şey o gün kendilerini istemeden aç bırakmalarıdır. Aslında açlıklarını bile heyecan ve telaştan dolayı hissetmeyen gelin ve damada bunu mutlaka hatırlatacak bir arkadaş gerekmektedir. Düğün sırasında yemek yemenin imkansız olmasından dolayı gelin ve damat mutlaka düğünden önce yemek yemeleri ve enerjilerini toplamaları gerekmektedir.

4-Ayakkabı Tercihi

Gelinler lütfen artık şıklığınızı değil, rahatlığınızı ön plana koyun. Düğün gecesi sizin rahatlığınızdan daha önemli hiçbir şey yoktur.

Düğün gecesi gelinlerin şıklıklarının yanı sıra rahatlıklarını da düşünmeleri gerekmektedir. Genellikle gelinler düğüne hazırlık sürecinde daha çok şık topuklu ayakkabılara yönelmektedirler. Bu topuklularla en azından bütün gece dans etmenin imkansız olmasından dolayı gelinlerin mutlaka rahat ayakkabı seçmeleri gerekmektedir. Veya yanlarına kesinlikle az topuklu/topuksuz bir ayakkabı almalıdırlar. Bu sayede gelinler hem gecenin başında şık ve güzel görünüp hem de gecenin sonlarına doğru ayakkabılarını değiştirdikleri için yorgun ayaklarla eve dönmemiş olacaklardır.

5-Düğün Planı Yapmak

Gelin ve damada artık altın yerine güzel not defterleri vermek daha mantıklı olacak çünkü plan yapmak onların düğün sürecinde en ihtiyaçları olan şey!

Düğünden önce yazılı bir düğün günü planı yapmak. Plan ve program her zaman günün hatta hayatın daha tıkırında gitmesini sağlamaktadır. Düğünden bir hafta önce düğün günü yapılması gerekenlerin, örneğin kuaföre gitmek, evden çıkış, pasta kesimi,fotoğraf çekimi mutlaka yazılı bir şekilde bulunması gerekmektedir. Bu sayede gelinlerin telaşla neyi yapmayı unutup unutmadıklarını görmeleri daha kolay bir hale gelecektir.

6-Online Davetiye

Çağımızın en mantıklı buluşu, online davetiyeler.

Düğün hazırlıkları denilince akla gelen ilk şey davetiye hazırlamaktır. Zaten yeterince stresli ve zahmeti olan bu durumu iki kat stresli hale getirmekte olan bir diğer durum ise ‘’acaba unutulan bir tanıdık var mı’’ düşüncesinden bir türlü kurtulamamaktır. Bunun için yapılması gereken en harika çözüm online davetiyeler hazırlamaktır. Bu sayede geleneksel olarak gönderilen davetiyelerin yanında online olarak hazırlanan davetiyeler ile düğün sahipleri tek tıkla bütün telefon rehberine ve sosyal medyalarındaki bütün arkadaş listelerine davetiye gönderebilmektedir. Bu sayede gelin ve damat düğün sonrası ‘’beni neden çağırmadın’’ triplerini yemek zorunda kalmayacaklardır…

7-Hangover Kiti

Dünyanın en sevimli şeyleri olan hangover kitleri bu kez gelin ve damat için değil, davetliler için hediye yerine geçecektir.

Gecenin sonu ve listenin sonu olarak, afterparty. Günümüzde artık afterparty yapmak bir gelenek haline gelmiştir. Düğün gecesinin ardından bütün sevilen arkadaşlarla güzel bir şekilde eğlenmek gelin ve damadın en çok hak ettiği durumdur. Afterparty için verilebilecek en tatlı öneri ise, parti için gelen arkadaşlara bir ‘’hangover kiti’’ hazırlamaktır. Küçük, güzel bir torbanın içine koyulan, ertesi gün yaşanması muhtemel baş ağrısının kesilmesi için bir ağrı kesici, muhtemelen alınan alkolden dolayı düşmelere ve kadınların ayakkabılarının vurmasına karşı bir yara bandı gibi küçük düşünceli şeyler hem insanları güldürecektir hem de onlara fazlasıyla yarar sağlayacaktır!

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.