Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
13
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
25
Rüyada gelinlik giyen birinin görülmesi veya gelinliğin rüya sahibi tarafından girilmesi halinde, mutluluğun ve bereketin yakın olduğuna işaret eder. Rüyada...
11.02.2021
45
Altının rüyada görülmesiyle ilgili hem hayır hem de şer sayılabilecek yorumları bulunuyor. Yapılan yorumlarda altının hangi nesneye dönüştürüldüğü, hangi boyutlarda...
02.02.2021
56

Zayıflatan Yiyeceklerin Listesi

20.07.2015
290
Zayıflatan Yiyeceklerin Listesi
REKLAM ALANI

Kilolarıyla başı derde giren herkes mutlaka zayıflatan yiyecekler ile alakalı araştırmalar yapmaktadır. Çünkü vücudumuz için tükettiğimiz besinlerin hepsi ayrı ayrı kalorilere sahip ve yakılmaları için de ayrı metabolik yollardan geçmektedirler. Ancak zayıflatan yiyecekler tüketilmek istendiğinde, yanlışlıkla tüketilecek başka bir besinin de bizlere kilo aldırabileceğini de unutmamalıyız. Herhalde buradaki anahtar kelime bizi tok tutmasının yanında aynı zamanda zayıflamamıza da neden olabilecek mucizevi besinlerin neler olduğudur.

İşte yerken aynı zamanda zayıflamamıza da yardım edecek yiyecekler.

  • Yoğurt, 100 gramında içerdiği 50’den az kalori miktarıyla zayıflatan yiyecekler listesinin başına yazılabilir. Yoğurt hem ana öğün de hem de ara öğünlerde yenebilecek mucizevi bir besin kaynağıdır.
  • Yumurta diyet listelerinin hemen hemen hepsinde bulunan, çok aşırıya kaçılmayan durumlarda hem tok tutucu, hem de protein bakımından çok önemli bir besindir.
  • Meyveler tek haneli kalori miktarlarına rağmen bir öğünde bir adet bile yenilse bile doygunluk hissi yaratan harika besinlerdir.
  • Tavuk, balık ve hindi tüketimi diyet listelerindeki ana öğünlerin vazgeçilmezidir.
  • Patates de yoğurt ile hemen hemen aynı kalori miktarına sahip, az tüketilse bile doymanızı sağlayan, bunun yanında diyet listelerinde de haşlanmış olarak kolayca tüketebilir bir besindir.
  • Yeşil salata diyet yapanların pek hoşlanmadığı bir besin olsa da, yağsız olarak tüketildiğinde hiç kalori içermeyen, aynı zamanda yedikçe zayıflatan yiyecekler grubunun en başlarında kendine yer bulabilen bir besindir.
  • Bulgur ve makarna tüketimi sizlere çok az kalori aldırabileceği gibi zayıflatan yiyecekleri olarak çoğu bilinenin aksine ön plana çıkmaktadır.
  • Kuru yemişler, tam tahıllı yiyecekler, elma suyu sirkesi, baklagiller ve tüm besinlerin olmazsa olmazı su içmek de normal şartlar altında sizleri zayıflatan yiyecekler olarak hayatınıza değer katacaktır.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.