Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Zayıflatan Yiyeceklerin Listesi

20.07.2015
360
Zayıflatan Yiyeceklerin Listesi

Kilolarıyla başı derde giren herkes mutlaka zayıflatan yiyecekler ile alakalı araştırmalar yapmaktadır. Çünkü vücudumuz için tükettiğimiz besinlerin hepsi ayrı ayrı kalorilere sahip ve yakılmaları için de ayrı metabolik yollardan geçmektedirler. Ancak zayıflatan yiyecekler tüketilmek istendiğinde, yanlışlıkla tüketilecek başka bir besinin de bizlere kilo aldırabileceğini de unutmamalıyız. Herhalde buradaki anahtar kelime bizi tok tutmasının yanında aynı zamanda zayıflamamıza da neden olabilecek mucizevi besinlerin neler olduğudur.

İşte yerken aynı zamanda zayıflamamıza da yardım edecek yiyecekler.

  • Yoğurt, 100 gramında içerdiği 50’den az kalori miktarıyla zayıflatan yiyecekler listesinin başına yazılabilir. Yoğurt hem ana öğün de hem de ara öğünlerde yenebilecek mucizevi bir besin kaynağıdır.
  • Yumurta diyet listelerinin hemen hemen hepsinde bulunan, çok aşırıya kaçılmayan durumlarda hem tok tutucu, hem de protein bakımından çok önemli bir besindir.
  • Meyveler tek haneli kalori miktarlarına rağmen bir öğünde bir adet bile yenilse bile doygunluk hissi yaratan harika besinlerdir.
  • Tavuk, balık ve hindi tüketimi diyet listelerindeki ana öğünlerin vazgeçilmezidir.
  • Patates de yoğurt ile hemen hemen aynı kalori miktarına sahip, az tüketilse bile doymanızı sağlayan, bunun yanında diyet listelerinde de haşlanmış olarak kolayca tüketebilir bir besindir.
  • Yeşil salata diyet yapanların pek hoşlanmadığı bir besin olsa da, yağsız olarak tüketildiğinde hiç kalori içermeyen, aynı zamanda yedikçe zayıflatan yiyecekler grubunun en başlarında kendine yer bulabilen bir besindir.
  • Bulgur ve makarna tüketimi sizlere çok az kalori aldırabileceği gibi zayıflatan yiyecekleri olarak çoğu bilinenin aksine ön plana çıkmaktadır.
  • Kuru yemişler, tam tahıllı yiyecekler, elma suyu sirkesi, baklagiller ve tüm besinlerin olmazsa olmazı su içmek de normal şartlar altında sizleri zayıflatan yiyecekler olarak hayatınıza değer katacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.