Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
20
Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
25
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
53
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
56

Zayıflatan Meyve Listesi

21.07.2015
794
Zayıflatan Meyve Listesi

Uygulanan birçok diyet programına ek olarak zayıflatan meyveler insanı hem tok tutarak, hem de sağlıklı olmalarıyla birlikte ön plana çıkmaktadırlar. Genel anlamda meyveler sulu ve lifli olduklarından dolayı zayıflamaya olan katkıları oldukça fazladır. Burada önemli olan unsur meyvelerin kabuklarıyla birlikte tüketilmesidir. İşte zayıflamaya mucizevi etkileri olan meyvelerin başlıcaları:

  • Muz: Sindirime oldukça faydalı olduğu bilinen muzun, içerdiği “pektin” maddesi toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur.
  • Nar: Lif özelliği çok fazla olan nar, antioksidan özelliği ve kanserden koruyucu etkisiyle ön plana çıkmaktadır. Kan basıncını dengeleyerek zayıflamaya yardımcı olur. Diyetisyenlerin nar suyu önerisinin yanında nar tanelerini yemek de çok önemlidir.
  • Portakal: Portakalın içinde ihtiva ettiği posa, hem midede uzun süre kalarak tok tutucu özelliğinin yanında, geç sindirim özelliğiyle de zayıflamaya yardımcıdır. Bunun yanında posa, yağları kendi içerisine çekerek, yağların vücutta depolanmasına engel olur.
  • Şeftali: Şeftali zayıflatan meyveler içerisinde ön plana çıkan, diyet listelerinin vazgeçilmez bir öğesidir. Aynı muz da olduğu gibi vücuttan toksinlerin atılmasında önemli bir rol oynar.
  • Yaban mersini: Yaban mersini, kiloları vücutta tutan antioksidanların vücuttan atılmasını en hızlı şekilde yapan meyvedir.
  • Elma: Lif açısından çok zengin bir özelliğe sahip olan elma metabolizmanın hızlı çalışıp, daha hızlı bir şekilde kalori yakılmasını sağlar.
  • Avokado: Hem erkek hem de kadınlar için çok önemli bir zayıflama meyvesi olan avokado gün boyu alınan kalorilerin kiloya dönüşmesini engellemesinin yanında metabolizmanın çalışmasını da oldukça hızlandırır.
  • Armut: Kabuğuyla birlikte tüketilmesi tavsiye edilen armut, bağırsakları çalıştırıp sindirime yardımcı olan etkisinin yanında, lif bakımından oldukça zengin yapısıyla az miktarda tüketilse dahi verdiği tokluk hissiyle zayıflamaya yardımcıdır.
  • Kavun, limon, kırmızı üzüm, karpuz, ananas ve kivi de, hem toksin atıcı özellikleri hem de sindirime yardımcı olan özellikleriyle zayıflatan meyveler listesinde ön planda bulunmaktadırlar.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.