Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
14
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
26
Rüyada gelinlik giyen birinin görülmesi veya gelinliğin rüya sahibi tarafından girilmesi halinde, mutluluğun ve bereketin yakın olduğuna işaret eder. Rüyada...
11.02.2021
48
Altının rüyada görülmesiyle ilgili hem hayır hem de şer sayılabilecek yorumları bulunuyor. Yapılan yorumlarda altının hangi nesneye dönüştürüldüğü, hangi boyutlarda...
02.02.2021
59

Zayıflatan Meyve Listesi

21.07.2015
669
Zayıflatan Meyve Listesi
REKLAM ALANI

Uygulanan birçok diyet programına ek olarak zayıflatan meyveler insanı hem tok tutarak, hem de sağlıklı olmalarıyla birlikte ön plana çıkmaktadırlar. Genel anlamda meyveler sulu ve lifli olduklarından dolayı zayıflamaya olan katkıları oldukça fazladır. Burada önemli olan unsur meyvelerin kabuklarıyla birlikte tüketilmesidir. İşte zayıflamaya mucizevi etkileri olan meyvelerin başlıcaları:

  • Muz: Sindirime oldukça faydalı olduğu bilinen muzun, içerdiği “pektin” maddesi toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur.
  • Nar: Lif özelliği çok fazla olan nar, antioksidan özelliği ve kanserden koruyucu etkisiyle ön plana çıkmaktadır. Kan basıncını dengeleyerek zayıflamaya yardımcı olur. Diyetisyenlerin nar suyu önerisinin yanında nar tanelerini yemek de çok önemlidir.
  • Portakal: Portakalın içinde ihtiva ettiği posa, hem midede uzun süre kalarak tok tutucu özelliğinin yanında, geç sindirim özelliğiyle de zayıflamaya yardımcıdır. Bunun yanında posa, yağları kendi içerisine çekerek, yağların vücutta depolanmasına engel olur.
  • Şeftali: Şeftali zayıflatan meyveler içerisinde ön plana çıkan, diyet listelerinin vazgeçilmez bir öğesidir. Aynı muz da olduğu gibi vücuttan toksinlerin atılmasında önemli bir rol oynar.
  • Yaban mersini: Yaban mersini, kiloları vücutta tutan antioksidanların vücuttan atılmasını en hızlı şekilde yapan meyvedir.
  • Elma: Lif açısından çok zengin bir özelliğe sahip olan elma metabolizmanın hızlı çalışıp, daha hızlı bir şekilde kalori yakılmasını sağlar.
  • Avokado: Hem erkek hem de kadınlar için çok önemli bir zayıflama meyvesi olan avokado gün boyu alınan kalorilerin kiloya dönüşmesini engellemesinin yanında metabolizmanın çalışmasını da oldukça hızlandırır.
  • Armut: Kabuğuyla birlikte tüketilmesi tavsiye edilen armut, bağırsakları çalıştırıp sindirime yardımcı olan etkisinin yanında, lif bakımından oldukça zengin yapısıyla az miktarda tüketilse dahi verdiği tokluk hissiyle zayıflamaya yardımcıdır.
  • Kavun, limon, kırmızı üzüm, karpuz, ananas ve kivi de, hem toksin atıcı özellikleri hem de sindirime yardımcı olan özellikleriyle zayıflatan meyveler listesinde ön planda bulunmaktadırlar.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.