Zayıflatan Meyve Listesi | Güzellik Çarşısı

Zayıflatan Meyve Listesi

En çok zayıflatan meyve hangisi?, En çok zayıflatan şey nedir?, 1 haftada 5 kilo nasıl verilir?, Sadece meyve yiyerek kilo verilir mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Zayıflatan Meyve Listesi
21 Temmuz 2015
1.537 okunma
Zayıflatan Meyve Listesi

Lif içeren ve sindirim sistemini harekete geçiren meyveler, uzmanlar ve diyetisyenler tarafından hazırlanan listeyle birlikte, sağlıklı bir diyetle kısa zamanda zayıflamanızı sağlayacaktır. Zayıflatan meyveler arasında, lif bakımından zengin armut, karpuz, şeftali ve nar önerilmektedir. Lif ve sindirim sistemi için önemli olan meyveler, yağ yakma konusunda da etkili olacaktır.

Yağ yakan meyveler; yağ yakmada etkili olan meyvelerin en başında kilo vermek için grayfurt yer almaktadır. Elma, limon ve portakal da lif bakımından zengin aynı zamanda kilo kaybetmeniz için etkili olacak meyvelerdir. Tok tutan muz ve elma da günde iki adet çiğ cevizle tüketilmelidir.

Zayıflatan Ve Antioksidan Etkisi Olan Meyve Listesi

Antioksidan etkisi olan ve zayıflatan meyveler arasında en çok ahududu ile yaban mersini tercih edilmektedir. Antioksidan açısından vücudunuzdaki toksinlerin atılması ve vücudunuzun formda görünmesi için siyah üzüm ile dut vücudunuzun zayıflarken toksinlerden de kurtulmasını sağlayacaktır.

 • Kızılcık çayı, çilek ve ahududu çayı tüketerek detox etkisi oluşturabilirsiniz.
 • Üzüm, kırmızı üzüm ve yaban mersini antioksidandır.
 • Kırmızı ve beyaz dut taze olarak tüketilmelidir.
 • Çilek ve karadut tüketimiyle soğan elma da cildinizi sıkılaştırmak için etkili olacaktır.

Uygulanan birçok diyet programına ek olarak zayıflatan meyveler insanı hem tok tutarak, hem de sağlıklı olmalarıyla birlikte ön plana çıkmaktadırlar. Genel anlamda meyveler sulu ve lifli olduklarından dolayı zayıflamaya olan katkıları oldukça fazladır. Burada önemli olan unsur meyvelerin kabuklarıyla birlikte tüketilmesidir. İşte zayıflamaya mucizevi etkileri olan meyvelerin başlıcaları:

 • Muz: Sindirime oldukça faydalı olduğu bilinen muzun, içerdiği “pektin” maddesi toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur.
 • Nar: Lif özelliği çok fazla olan nar, antioksidan özelliği ve kanserden koruyucu etkisiyle ön plana çıkmaktadır. Kan basıncını dengeleyerek zayıflamaya yardımcı olur. Diyetisyenlerin nar suyu önerisinin yanında nar tanelerini yemek de çok önemlidir.
 • Portakal: Portakalın içinde ihtiva ettiği posa, hem midede uzun süre kalarak tok tutucu özelliğinin yanında, geç sindirim özelliğiyle de zayıflamaya yardımcıdır. Bunun yanında posa, yağları kendi içerisine çekerek, yağların vücutta depolanmasına engel olur.
 • Şeftali: Şeftali zayıflatan meyveler içerisinde ön plana çıkan, diyet listelerinin vazgeçilmez bir öğesidir. Aynı muz da olduğu gibi vücuttan toksinlerin atılmasında önemli bir rol oynar.
 • Yaban mersini: Yaban mersini, kiloları vücutta tutan antioksidanların vücuttan atılmasını en hızlı şekilde yapan meyvedir.
 • Elma: Lif açısından çok zengin bir özelliğe sahip olan elma metabolizmanın hızlı çalışıp, daha hızlı bir şekilde kalori yakılmasını sağlar.
 • Avokado: Hem erkek hem de kadınlar için çok önemli bir zayıflama meyvesi olan avokado gün boyu alınan kalorilerin kiloya dönüşmesini engellemesinin yanında metabolizmanın çalışmasını da oldukça hızlandırır.
 • Armut: Kabuğuyla birlikte tüketilmesi tavsiye edilen armut, bağırsakları çalıştırıp sindirime yardımcı olan etkisinin yanında, lif bakımından oldukça zengin yapısıyla az miktarda tüketilse dahi verdiği tokluk hissiyle zayıflamaya yardımcıdır.
 • Kavun, limon, kırmızı üzüm, karpuz, ananas ve kivi de, hem toksin atıcı özellikleri hem de sindirime yardımcı olan özellikleriyle zayıflatan meyveler listesinde ön planda bulunmaktadırlar.
Hangi Meyve Hızlı Kilo Verdirir?

Kilo vermek isteyenlerin diyet listelerine eklemeleri gereken belli başlı meyveler bulunuyor. Özellikle de yağ yakmada son derece etkili olan greyfurt bunlar arasında başı çeker. Düşük şeker miktarından kaynaklı olarak da sık sık tüketilebilir. Bunun gibi enerji veren muzun da yağ yakıcı özelliğini es geçmemek gerekir. Üstelik yüksek enerji miktarından kaynaklı bitkin ve yorgun hissetmenizin de önüne geçecektir.

Kilo Vermek İçin Hangi Meyveler Yenmeli?

Kilo vermek isteyenler sindirime yardımcı olan muzdan yana tercihini yapabilir. Buna benzer şekilde narın da zayıflatmada olan etkisini unutmamak gerekir. Hatta nar yüksek antioksidan değerlerinden dolayı mutlaka mevsiminde tüketilmesi gereken meyvelerden bir tanesidir.

Hangi Sebze ve Meyveler Kilo Verdirir?

Zayıflatan meyveler kadar sebzeler de merak ediliyor. Bunun üzerine domates ve de salatalık örnek gösterebilir. Aynı zamanda patlıcan ile kabak tüketerek zayıflayabilirsiniz. Ancak tüketim sırasında kızartmalardan ve yoğun yağlardan uzak durmak gerekir.

Neler Hızlı Kilo Verdirir?

Hızlı kilo vermek isteyenlerin olmazsa olmazı yulaf ezmesi oluyor. Bunun yanı sıra tatlı patates yaygın bir şekilde tüketiliyor. Yağlı olan yiyecekler yerine kuru baklagillere yönelmekte önem arz eder. Bir de kükürtlü olan sebzeler diyet listelerine eklenmelidir. Yaygın olarak yeşil yapraklı olanlar ile kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Zayıflamak İçin Hangi Meyve Suyu

Zayıflamak isteyenler vitamin dengesi bakımından son derece değerli olan sebze ile meyve sularına yönelebilir. Özellikle de A ile B vitaminlerine sahip olan havuç suyu bunlar arasında başı çeker. Yine yüksek lif oranına sahip olan nar suyunu da diyet listelerine eklemek gerekir.

Zayıflamak İçin Meyve Ne Zaman Yenmeli?

Zayıflamak isteyenler meyvelerini ara öğünlerinde tüketmelidir. Şöyle ki yemek öncesi meyve tüketmek kilo almanıza neden olacaktır. Bunun yanı sıra yemek sonrasında da tüketilmemesi gerekiyor. İsterseniz ara öğün yerine kahvaltıda da tüketebilirsiniz.

En Çok Ne Yapmak Zayıflatır?

Düzenli beslenme ve egzersiz programlarına bağlı olarak zayıflamaya başlarsınız. Birden zayıflamanın gerçekleşmesi mümkün olmaz. Bunun gibi birden zayıflamaya yol açan içeceklerin veya yiyeceklerin tüketilmesi de yeteri kadar sağlıklı olmayacaktır.

Gece Yağ Yakmak İçin Ne Yenmeli?

Özel birkaç kürden söz edilebilir. Özellikle de yoğurt içerisine eklenen tarçın, zencefil ve de zerdeçal eşliğinde kür hazırlanabilir. Yatmadan ortalama 3 – 4 saat öncesinde tüketilen bu küre karşı yağ yakımının hızlanması mümkün hale gelir.

Ne Tür Yiyecekler Zayıflatır?

Kilo vermenize yardımcı olarak yiyecekler listesini dikkate almanız faydalı olacaktır. Örneğin yeşil mercimek bunlar arasında yerini almıştır. Aynı şekilde elma sirkesini sebze ve de meyvelerde kullanmak zayıflamanızı mümkün kılar. Devamında gelen kuru kayısıyı da es geçmemek gerekir. Buna ek olarak zamanında tüketilen avokadonun da zayıflamaya olan etkisi uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-baharatlar-neler/
https://guzellikcarsisi.com/karaciger-yaglanmasina-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-sikilastirici-nar-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/bagirsak-calistiran/