Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer? | Güzellik Çarşısı

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

Dudak etrafında çıkan sivilceler nasıl geçer?, Dudak altındaki Sivilce nasıl geçer?, Dudakta sivilce gibi şişlik neden olur?, Ermemiş sivilce nasıl geçer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?
04 Ağustos 2015
88.420 okunma
Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

Dudaktaki sivilce, hormonal sebeplerden dolayı çıkabilir. Genel anlamda dudakta çıkan sivilcenin nedeni olarak, kişinin vücudunda vitamin eksikliği olmasından kaynaklandığı söylenebilir. Dudaktaki sivilce nasıl geçer konusunda, cilt yapılarına göre belirli tedaviler bulunur.

Dudaktaki Sivilce İçin Çözüm Nedir?

Dudaktaki sivilcenin görünümü, yapısı ya da dudağa oluşturduğu etkiye göre mutlaka doktora danışılmalı. Kişinin yaşına göre beslenmesi yetersiz ise dudak çevresinde ya da cildinin belirli noktalarında sivilce oluşması mümkün. Burada dengeli ve düzenli beslenme ciltte oluşabilecek sivilcelerin engellenmesi adına önemlidir. Dudaktaki sivilce vitamin eksikliği, hormonal sebepler ya da ciltteki problemlere göre oluşabilir. Herhangi bir kremi direkt olarak dudağınızdaki sivilceye uygulamadan önce doktor önerisi alınmalı. Ev içerisinde sirke, limon gibi çeşitli ürünlerle de dudaktaki sivilcenin kendiliğinden iyileşmesi adına yöntemler uygulanabilir. Yağlı cilt yapısı olan kişiler, ciltte yağ yapmaya müsait ürünlerden kesinlikle uzak durmalı. Bununla beraber dudakta bulunan sivilcenin sıkılması, sivilceye elle müdahale edilmesi gibi etmenler sivilcenin daha da büyük yaraya sebep olmasına neden olur. Bu yüzden yalnızca doktor tedavisiyle kullanılan kremler ya da evde yapılabilecek çeşitli yöntemlerle, müdahale gerçekleşmeli. Dudaktaki sivilce nasıl geçer yöntemlerinin doğru uygulanması, ileriki süreçlerde iz kalma durumu açısından önemlidir.

Genel anlamda hormonal nedenlerden dolayı oluşan sivilcelerin ortaya çıkış periyodu bağışıklık sisteminin zayıflamaya başladığı durumlardır. Sivilceler vücutta belirgin hale gelebilmek için bağışıklık sisteminde bir açık ararlar. Bunun yanında sivilcelerin oluşumlarıyla alakalı başka nedenler de etkili olabilir. Peki sık görülen sivilce çeşitlerinden olan dudaktaki sivilce nasıl geçer?

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

  • Sivilcelerin acı veren iltihaplı çeşitlerinin mevcut olduğu kesin olsa da, özellikte dudaktaki sivilceyi kesinlikle sıkmamak ve müdahale etmemek gerekiyor. Elle yapılan müdahalelerde eldeki bakteriler nedeniyle sivilcenin daha da kötüleşmesi beklenebileceği gibi, sivilcenin sıkılması da sivilcenin daha da büyüyerek daha geç iyileşmesine neden olacaktır. Ayrıca aynı bölgede hayat boyu taşınacak bir iz de oluşabilir.
  • Dudak sivilcesinin acısını hafifletmek için bez ya da pamuk ılık suyla ıslatıldıktan sonra sivilce üzerine hafif baskıyla uygulanırsa acıya iyi gelecektir.
  • Dudaktaki sivilce nasıl geçer yöntemlerinin biri de sivilcenin yakarak etkisini kaybetmesini sağlayan yöntem olarak göze çarpıyor. Bunun için tek ihtiyaç duyulan madde limon. Limondan birkaç damla su alındıktan sonra sivilcenin üzerine müdahale edilirse, bu uygulama sivilcenin kurutulmasını hızlandıracaktır.

  • Dudaktaki sivilcenin nedeni genellikle vücuttaki vitamin eksikliğidir. Bu konuda mucizevi bir meyve olan elma, dudak sivilcesinin kendiliğinden iyileşmesi konusunda oldukça yardımcı olacağı gibi, aynı sorunun ilerde tekrarlamasını da engelleyecektir.
  • Bir süre denenen yöntemlerden sonuç alınamaması durumunda,Dudaktaki sivilce nasıl geçer konusunda mutlaka doktora danışılmalı, ilaçlar ve kremler konusunda da bilgi alınmalıdır.

Ağız çevresinde iltihaplı sivilce nasıl geçer?
İltihaplı sivilcelerin çıkma sebepleri hormonel olabileceği gibi beslenme düzensizliğinden de kaynaklanır. İltihaplı sivilcelerin kalıcı olarak geçmesi için doktor tavsiyesi ile hap kullanmanız gerekir. Sivilcelerinizi kurutmak için üzerine birkaç damla limon suyu sürebilirsiniz.
Ağrılı sivilce neden olur?
Sivilcelerin ağrılı olmasının nedeni iltihaplı olmasından kaynaklanır. Ağrılı sivilceler, hormon bozukluğu, polikistik over gibi sebeplerle ortaya çıkabilir. Ağrılı sivilcelerin tedavisinde antibiyoetik haplar ve kremler kullanılmaktadır. Tedavi için öncelikle doktor muayenesinden geçmeniz ve belirli testleri yaptırmanız gerekmektedir. Ağrılı sivilceler ilaç ve krem kullanılması ardından kalıcı olarak geçer.
Sivilce için hangi krem kullanılmalı?
Sivilce sorununuz varsa kullanabileceğiniz birçok farklı krem vardır. Bu kremleri almadan önce ilk olarak hormon testi ve kan testi yaptırabilirsiniz. Sivilce çıkmasına neden olan bir hastalığınız varsa hastalığınızın tedavi edilmesi, sivilce sorununuzun ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Yağlı bir cilde sahip olduğunuz için sivilceniz çıkıyorsa cildinizi kurutacak kremleri tercih edebilirsiniz. Yağsız yüz nemlendiricileri sivilce oluşumunu engelleyen kremlerdir.
Çene etrafında sivilce neden çıkar?
Çene etrafında sivilce çıkmasının birçok nedeni olabilir. Polikistik Over, hormon bozukluğu, yağlı bir cilde sahip olmanız, depresyon, stresli yaşam gibi farklı sebeplerle çene bölgesinde sivilce çıkmaktadır. Sivilce oluşumunun önüne geçmek için limon yağı, portakal yağı gibi doğal yağları kullanabilirsiniz.
Ağız kenarındaki sivilceler neden çıkar?
Ağız kenarındaki sivilceler, yağlı bir cilde sahip olmanız veya cildin yeterince nemlenmemesinden kaynaklanır. Bu sivilcelerin oluşumunu engellemek için yağsız nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Ağız kenarında sivilce çıkmasının sebebi stres, hormon bozukluğu gibi hastalıklardan da kaynaklanmaktadır. Geçmeyen sivilceleriniz varsa doktor kontrolünde hap ve krem kullanabilirsiniz.
Beyaz uçlu sivilce sıkılır mı?
Beyaz uçlu sivilceler, iltihaplı olduğu için bu sivilceleri sıkmanız durumunda iltihabı yayılır ve daha fazla sivilce çıkmasına neden olur. Aynı zamanda sivilceyi sıktığınız yerde kızarma ve morarma meydana gelir. Sivilce lekesi kalacağı için bu sivilceleri sıkmadan geçmesi için doğal yöntemler deneyebilirsiniz.
Ucu Olmayan sivilceye ne iyi gelir?
Ucu olmayan sivilceler, deri altında çıkan ve ağrılı olan sivilcelerdir. Bu sivilcelerin geçmesi için antiseptik özelliği olan ilaçları kullanmanız veya doğal yöntemler uygulamanız gerekir. Sivilce üzerine bir pamuk yardımı ile elma sirkesi sürebilirsiniz. Günde 1 kez yapmanız halinde deri altındaki sivilce kuruyacaktır.
Hormonal sivilce nasıl geçer?
Hormonal sivilcelerin geçmesi için evde uygulayabileceğiniz farklı yöntemler vardır. Limon suyu, sivilcelerin kurumasına iyi gelen doğal seçeneklerinden biridir. Limon suyunu bir pamukla sivilce olan bölgelere sürerek birkaç dakika kadar bekletebilirsiniz. Portakal yağı, limon yağı, lavanta yağı da sivilcelerin kurumasında etkili olan doğal yöntemlerden biridir. Bu yağlarla cildinize günde 1 kez masaj yapabilir, sivilcelerin kurumasını sağlayabilirsiniz. Eğer geçmeyen sivilceleriniz varsa farklı hastalıkların habercisi olabileceği için doktor kontrolünde hap ve krem kullanabilirsiniz.
Kör sivilce şişliği nasıl iner?
Kör sivilce deri altında çıkan ve derinin kızarmasına veya morarmasına neden olan sivilcedir. Bu sivilcelerin geçmesi için üzerine elma sirkesi koyarak 1-2 dakika kadar bekletebilirsiniz. Elma sirkesi antiseptik özelliği ile sivilcenin şişliğinin inmesini sağladığı gibi geçmesine de yardımcı olacaktır. Aynı zamanda limon suyu kullanarak da şişliğinin inmesini sağlayabilirsiniz.
IMEX sivilce krem sürdükten sonra yıkanır mı?
İmex sivilce tedavisinde yaygın olarak kullanılan cilt kremlerinden biridir. Bu kremi sabahları ve geceleri cildinize uygulamanız gerekir. Sivilce olan bölgelere uygulayabileceğiniz kremi sürmeniz ardından yıkamamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-etkili-denenmis-maske-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/sivilce-maskesi-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/sivilce-izleri-icin-hizli-cozumler/