Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
0
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
84
Rüyada denizin yeri özellikle güç, iktidar, devlet ve yükselmeyle ilgili yorumlara sahiptir. Devlet başkanları, patronlar, kararlarına saygı duyduğunuz ve konumunuzu...
06.12.2020
168
Grip influenza ismi verilen virüsün meydana getirdiği ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, titreme, kuru öksürük, halsizlik, bitkinlik ve baş ağrısı...
05.12.2020
179

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

04.08.2015
6.219
Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?
REKLAM ALANI

Genel anlamda hormonal nedenlerden dolayı oluşan sivilcelerin ortaya çıkış periyodu bağışıklık sisteminin zayıflamaya başladığı durumlardır. Sivilceler vücutta belirgin hale gelebilmek için bağışıklık sisteminde bir açık ararlar. Bunun yanında sivilcelerin oluşumlarıyla alakalı başka nedenler de etkili olabilir. Peki sık görülen sivilce çeşitlerinden olan dudaktaki sivilce nasıl geçer?

Dudaktaki Sivilce Nasıl Geçer?

  • Sivilcelerin acı veren iltihaplı çeşitlerinin mevcut olduğu kesin olsa da, özellikte dudaktaki sivilceyi kesinlikle sıkmamak ve müdahale etmemek gerekiyor. Elle yapılan müdahalelerde eldeki bakteriler nedeniyle sivilcenin daha da kötüleşmesi beklenebileceği gibi, sivilcenin sıkılması da sivilcenin daha da büyüyerek daha geç iyileşmesine neden olacaktır. Ayrıca aynı bölgede hayat boyu taşınacak bir iz de oluşabilir.
  • Dudak sivilcesinin acısını hafifletmek için bez ya da pamuk ılık suyla ıslatıldıktan sonra sivilce üzerine hafif baskıyla uygulanırsa acıya iyi gelecektir.
  • Dudaktaki sivilce nasıl geçer yöntemlerinin biri de sivilcenin yakarak etkisini kaybetmesini sağlayan yöntem olarak göze çarpıyor. Bunun için tek ihtiyaç duyulan madde limon. Limondan birkaç damla su alındıktan sonra sivilcenin üzerine müdahale edilirse, bu uygulama sivilcenin kurutulmasını hızlandıracaktır.

  • Dudaktaki sivilcenin nedeni genellikle vücuttaki vitamin eksikliğidir. Bu konuda mucizevi bir meyve olan elma, dudak sivilcesinin kendiliğinden iyileşmesi konusunda oldukça yardımcı olacağı gibi, aynı sorunun ilerde tekrarlamasını da engelleyecektir.
  • Bir süre denenen yöntemlerden sonuç alınamaması durumunda,Dudaktaki sivilce nasıl geçer konusunda mutlaka doktora danışılmalı, ilaçlar ve kremler konusunda da bilgi alınmalıdır.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Bilal dedi ki:

    Evet haklısın makyajı smbetliaek ie7in şeffaf pudra şart. Ben Vichy’nin be Benefit’in Powderflag’ını kullanıyorum. Fakat Benetif’inki piyasadan kalkmış. Bir e7ok markanın da olması lazım. Mac’te de var misal. Bourjois’in şeffaf pudrasını denemedim ama marka olarak e7ok beğeniyorum ben. Hem kalite hem de fiyat olarak e7ok başarılı. Ben de Bourjois’inkini kullanabilirsin rahatlıkla.