Sivilcelerden Kurtulmak İçin 2 Pratik Maske Tarifi | Güzellik Çarşısı

Sivilcelerden Kurtulmak İçin 2 Pratik Maske Tarifi

1 günde sivilce nasıl geçer?, Sivilce maskesi nasıl yapılır kolay?, Sivilcenin çabuk geçmesi için ne yapılmalı?, Sivilceye ne iyi gelir maske? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilcelerden Kurtulmak İçin 2 Pratik Maske Tarifi
21 Kasım 2015
1.592 okunma
Sivilcelerden Kurtulmak İçin 2 Pratik Maske Tarifi

Sivilcelerden kurtulmak için 2 pratik maske tarifi ile siz de sivilceleriniz yok edip, muhteşem bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Sivilce, yenilip içilen ürünlerden kaynaklanır. Fakat önlem alınmadığı takdirde daha da fazla artması kaçınılmaz olur. Sivilcelerden kurtulmak için pratik maske tariflerini, düzenli olarak uygulayabilirsiniz ve istediğiniz görünüme kavuşmanız adına da yardımcı olur.

Sivilceler İçin Maske Tarifi Nedir?

Sivilcelerden kurtulmak için 2 pratik maske tarifi bulunur. Bunlardan birisi limon ve yoğurt maskesidir. 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı limon suyunu bir çay kaşığı Türk Kahvesi ile birlikte tamamen harmanlayıp, karıştırmamız gerekir.

Ardından sivilceli olan bölgelere yedirerek uygulamalısınız. Sivilce olmayan bölgeye uygulamak doğru olmaz. Burada cilt yapısına göre tekrardan sivilce oluşumu kaçınılmaz olur. Bundan dolayı yalnızca sivilce olan bölgeye uygulayıp cilt tipinize göre etkileri görüldükten sonra diğer bölgelere uygulayabilirsiniz. Ilık su ile durulamanız mümkün.

Tamamen soğuk bir söyle durulanması, doğru olmaz. Ilık bir su ile durulandıktan sonra nemlendirici kremlerle cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Bu maskenin haftada bir ya da iki kez yapılması yeterlidir. Ancak düzenli bir şekilde yapılması önerilir. Diğer bir maske tarifi ise E vitamini maskesidir. 1 adet E vitamini, 1 adet yumurta beyazı ile birlikte tamamen karıştırmamız gerekir. Sarısından ayırmanız önemli. Sivilce olan bölgelere uygulayıp, 20 dakika kadar beklediğiniz takdirde etkili sonuçları görülür.Sivilcelerden kurtulmak için maskeler hazırlamak isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Özel olarak hazırlayacağınız maske tarifleri kısa zaman zarfı içinde sivilceierinizi yok edecek ve pürüzsüz güzelliğe sahip olmanıza imkan tanıyacak.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin 2 Pratik Maske Tarifi

Sivilceler İçin Maske Tarifi

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı Türk kahvesi

Sivilce maskesi tarifi için ilk adımda yoğurt ile limon suyunu harmanlayalım. Karışımın içerisine 1 çay kaşığı Türk kahvesi ilave edelim. Maskemizi sivilce olan bölgelere masaj yaparak iyice yedirelim ve 10 dakika boyunca bekleyelim. Bekleme süresinin ardından cildimize sürdüğümüz maskeyi ılık su ile durulayalım.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin 2 Pratik Maske Tarifi

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maskeler

  • 1 adet E vitamini
  • 1 adet yumurta beyazı

Özel maske tarifi için öncelikle 1 adet yumurtanın beyazı ile sarısını ayıralım. Yumurta beyazını içerisine 1 adet E vitamini ilave edelim. Hazırladığımız karışımı sivilce olan bölgelere sürelim ve 20 dakika boyunca bekleyelim. Sivilcelerden kurtulmak için maskeler arayanlardansanız bu özel tariflerini deneyebilirsiniz. Doğal maske tarifini haftada 1 defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz. 

1 günde sivilce nasıl geçer?

1 günde sivilce nasıl geçer, ne yapılması gerekir? Limon suyu, sivilceleri geçirmek için hızlı ve pratik bir çözümdür. Sivilcenin daha fazla büyümesini önlerken, bakterilerden arınmasını ve cildin hızlı şekilde tedavi edilmesini sağlar. Ancak tüm yüze uygulanması cildin kurumasına yok açar. Sadece sivilcenin üzerine gelecek şekilde doğal limon suyunu uygulayın. Kulak çubuğu ile uygulama yapabilirsiniz.

Yağlı ve sivilceli yüze ne iyi gelir?

Yağlı ciltler için uygun temizleme ürünleri, losyonlar ve krem kullanılması önerilir. Sivilceler için üretilen tıbbi kremler ve kozmetik ürünleri bulunuyor. Hem yağlı hem sivilceli ciltlerde sürekli temizlemek önemlidir. Peeling yapmak, arındırıcı yüz temizleme ürünleri kullanmak sivilcelerin görünümünü azaltır. Ayrıca Türk Kahvesi peelingi oldukça işe yarar. İçerisine limon damlatarak peelingi hazırlayın, tüm yüze uygulayın. 15 dakika bekletin ve durulayın. 15 günde 1 yapabilirsiniz.

Sivilcenin geçmesi için evde ne yapılır?

Elma sirkesi ile suyu karıştırın ve banyo sonrası tüm bedeninize dökün, durulayın. Elma sirkesi bakterilerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Ayrıca leke ve sivilcelerin giderilmesi için de etkili bir yöntemdir. Sivilcenin geçmesi için limon uygulamak veya karbonat peelingi yapmak etkin çözümlerden biridir. Ancak maske ve kürleri tam uygulamanız ve cilt yapısını bozmamak için önerilen zaman aralıklarında yapmanız önemlidir.

Sivilceli yüze maske yapılır mı?

Sivilceli ciltler için önerilen maskeler uygulanabilir. Göz çevresine uygulamayınız. Sivilceler işlem yapıldıkça alt yüzeyden üst kısma gelir. Alttaki yağ tabakasının temizlenmesi ve cildin nem dengesinin sağlanması için elbette maske yapılabilir. Ancak sivilceleri daha çok tetiklemeyecek ürünler ve maskeler uygulanması önerilmektedir.

Sivilceyi en çabuk ne kurutur?

Sivilceyi en hızlı kurutan limonun yanı sıra hızlı şekilde diş macunu uygulayabilirsiniz. Ancak hassas ciltler için kesinlikle önerilmez. Hızlı şekilde bir sivilcenin yok edilmesini istiyorsanız, tam sivilcenin üzerine gelecek şekilde fakat minicik diş macunu uygulayın. Klasik tipte beyaz diş macunları kullanmanız ve içeriğinin çok karışık olmaması önemlidir. 1 saat sonra yıkayabilirsiniz. Aynı şekilde karbonatı bir iki damla su ile macun haline getirerek, tam sivilcenin üzerine nokta atışı yapın. 15-20 dakika sonra durulayın.

Yüzde çıkan sivilceye ne iyi gelir?

Yüzde çıkan sivilcelerin geçirilmesi ve yenilerinin çıkmaması için düzenli olarak temizlenmelidir. Cilt bakım ürünlerini düzenli olarak yapmalı ve cildin rahat nefes almasını sağlamanız gerekiyor. Ergenlik çağında hemen herkeste sivilce çıkar. Buna ek olarak stres, sivilceyi en çok artıran unsurdur. Bu süreçte ideal temizliğini yapmak ve cildi kurutmadan sivilce karşıtı günlük nemlendirici kullanmak iyi gelir. Beslenmenize özen göstermeli, bol su tüketmelisiniz.

Çenede çıkan sivilceler neyin belirtisi?

Kadınlarda çene bölgesinde sivilce çıkması, kistlerle alakalı olabilir. Yumurtalık veya rahimde olan kistler, genellikle çene bölgesinde çıkan sivilcelerden anlaşılır. Böbreklerle alakalı bir sağlık problemi olabilir. Eğer sadece çene bölgesinde ve yoğun şekilde sivilce çıkıyor ise mutlaka doktor kontrollerini yaptırmanız gereklidir.

Ergenlık sivilceleri nasıl yok edilir doğal?

Ergenlik sivilceleri en doğal şekilde yok etmek için limon önerilen yöntemdir. Yakması ve cildi kurutuyor olması, limon uygulaması için çok tercih edilmemesine neden olabilir. Ancak sadece sivilcelerin üzerine ve haftada bir kez uygulamanız etkili sonuç verir. Ayrıca muz kabuğu yine önerilen bir yöntemdir. Kabuğun iç kısmını bir kaşık yardımıyla alarak yüzünüze uygulayın. Lifler iyi gelecektir. Yumurta akını maske olarak kullanabilirsiniz. Ardından ılık su ile durulayın.

Sivilcelerden kurtulmak için ne yapmalı?

Sivilcelerden tamamen kurtulmak için düzenli ve sağlıklı beslenme, bol su tüketimi ve düzenli temizleme önemlidir. Yıkama jelleri kullanmak ve ancak cildi yormamak önemlidir. Elma sirkesini alışkanlık edinmeniz çok önemlidir. Canlı saçlar, berrak bir cilt için elma sirkesi kullanabilirsiniz. Haftada bir kez 1 litre suyun içine yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin. Duşta su açıkken başınızdan aşağı komple dökün. Ardından normal şampuan ve duş jelinizi uygulayabilirsiniz.

Bakterilerin giderilmesinde en iyi çözüm elma sirkesidir. Düzenli kullanımlarda hem sivilceleri hem sivilce izleri ve lekeleri tamamen geçirir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-ceviz-yapragi-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-pratik-ev-maskesi-yapimi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-etkili-denenmis-maske-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/