Sivilceler İçin 2 Kolay Cilt Maskesi | Güzellik Çarşısı

Sivilceler İçin 2 Kolay Cilt Maskesi

1 günde sivilce nasıl geçer?, Sivilce maskesi nasıl yapılır kolay?, Sivilcenin çabuk geçmesi için ne yapılmalı?, Sivilceye ne iyi gelir maske? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilceler İçin 2 Kolay Cilt Maskesi
23 Kasım 2015
2.146 okunma
Sivilceler İçin 2 Kolay Cilt Maskesi

Sivilceler için 2 kolay cilt maskesi olarak öncelikle evde bulunan malzemelerden yola çıkmak gerekir. Doğal yöntemlerle hazırlanan cilt maskeleri sayesinde hem sivilcelere hem de lekelere savaş açmak sizin elinizde. Bunun için:

  • Her evde mutlaka bulunan limonun 3 yemek kaşığı kadar suyunu almak gerekir.
  • Limon suyunun içerisinde 2 yemek kaşığı kadar bal eklemelisiniz.

Güzelce karıştırılan bu ikili kısa bir sürede hazır olacaktır. Ardından da sivilcelerin bulunduğu bölgeye direk olarak nüfus ettirmeniz gerekir. Ortalama 10 – 20 dakika aralığında bekletmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ise ılık bir su ile durulamanız gerekir.

Sivilcelere Evde Yapılan Maske

Sivilceler için 2 kolay cilt maskesi arayışında olanlara çilekle yapılandan da söz etmek gerekiyor. Bu sefer 6 – 7 tane orta boy olacak şekilde çilek temin etmelisiniz. Yanına da 1,5 yemek kaşığı kadar yoğurt ilave edilir.

Önceliğiniz orta boyda olan çilekleri yıkamak ve yeşil bölgelerini kesmek olmalıdır. Arkasından ise çatal yardımıyla ezmeye başlayabilirsiniz. İyice ezilen çileklerin üzerine yoğurt eklenir. İyice karıştırdıktan sonra maskenizi cildinize sürmeye başlayabilirsiniz. 15 dakika bekleyen maskeyi son olarak soğuk suyla yıkar ve sivilceleri bu şekilde giderebilirsiniz.

Pürüzsüz güzelliğe sahip olmak isteyenlerdenseniz sivilceler için cilt maskesini uygulamaya alabilirsiniz. Özel püf noktaları ile harmanlanarak hazırlanılan maske tariflerine bayılacaksınız.

Sivilceler İçin 2 Kolay Cilt Maskesi

Sivilceler İçin Cilt Maskesi Tarifi

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı karbonat

Sivilceler için cilt maskesi yapımında öncelikle önerilen miktarda ki limon suyu ile karbonatı harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı sivilce olan bölgeye masaj yaparak iyice yedirelim ve 10 dakika boyunca bekleyelim. Maskemizin içerisinde yer alan limon suyu, sivilcelerin kurumasına yardımcı olacak hem de cildinizi besleyecek. Bu özel maske tarifini haftada 1 defa uygulamaya alarak kısa zaman da tüm sivilcelere elveda diyebilirsiniz.


Sivilceler İçin 2 Kolay Cilt Maskesi

Sivilceler İçin Domates Maskesi Tarifi

  • Yarım adet domates püresi
  • 2 yemek kaşığı limon suyu

Sivilceleri gideren özel maske tarifi için püre haline getirilmiş yardım adet domates püresinin içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu ilave ederek karıştıralım. Elde ettiğimiz limonlu domates püresini sivilce olan bölgelere sürerek 10 dakika boyunca bekleyelim. Sivilceler için cilt maskesi tarifi sayesinde kısa zaman da sağlıkla parlayan pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-etkili-denenmis-maske-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-muhtesem-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-tonik-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/iltihapli-sivilceler-icin-kurler/