İltihaplı Sivilceler İçin 3 Etkili Kür | Güzellik Çarşısı

İltihaplı Sivilceler İçin 3 Etkili Kür

Iltihaplı sivilceye ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu?, Iltihaplı sivilceler nasıl yok edilir?, 1 gecede sivilce nasıl geçer?, Büyük ağrılı sivilce nasıl geçer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > İltihaplı Sivilceler İçin 3 Etkili Kür
26 Kasım 2015
1.179 okunma
İltihaplı Sivilceler İçin 3 Etkili Kür

İltihaplı sivilcelerin görüntüsü herkesi rahatsız eder ve oldukça can sıkıcıdır. İltihaplı sivilceler, ergenlik döneminde çok görüldüğü kadar düzensiz beslenme kaynaklı olarak yetişkin yaşlarda da görülebilmektedir. İltihaplı sivilceler hakkında söylenebilecek ilk şey kesinlikle iltihaplı sivilceleri sıkmamalısınız. Sıkılan sivilce, içerisindeki iltihabı başka bölgelere yayar ve böylelikle başka sivilcelere davetiye çıkarır. İltihaplı sivilce için yapılması gereken en basit şey kür kullanmaktan geçmektedir.

Kürler de içeriği bakımından oldukça temiz ve doğal bitkiler ile yapılmaktadır. İltihaplı sivilceler için içerik bakımından iltihap kurutucu özelliği olan kür kullanmak gerekmektedir. İltihaplı sivilceler için 3 etkili kür tarifi bulunmaktadır. Bu tarifler papatya suyu kürü, ıhlamur kürü ve elma sirkesi kürü şeklindedir. Papatya suyu kürü hazırlarken 1 tutam papatya ve 1 su bardağı su, ıhlamur kürü hazırlanırken 1 tutam ıhlamur ve 1 bardak su kaynatılmalıdır. Elma sirkesi kürü hazırlanırken yarım bardak elma sirkesi ve 1 bardak su karıştırılmalıdır.

İltihaplı sivilcelere elveda demek isteyenlerdenseniz özel kür tariflerinden yararlanabilirsiniz. İltihaplı sivilceler için özel olarak hazırlayacağınız kür tarifleri şimdi farklı püf noktaları ile sizlerle.

İltihaplı Sivilceler İçin 3 Etkili Kür

İltihaplı Sivilceler İçin Kür Tarifi

  • 1 tutam papatya
  • 1 su bardağı su

İltiahaplı sivilceler için olarak hazırlayacağınız kür tarifi sayesinde pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Kür tarifi için 1 tutam papatyayı su aracılığı ile kaynatalım. Elde ettiğimiz karışımı cam kavonozun içerisine alalım ve soğumaya bırakalım. Hazırladığımız kürü her gün düzenli olarak kullanıma alabilirsiniz.


İltihaplı Sivilceler İçin 3 Etkili Kür

İltihaplı Sivilceler İçin Ihlamur Kürü

  • 1 tutam ıhlamur
  • 1 bardak su

İltihaplı sivilceler için kür tarifinde öncelikle 1 tutam ıhlamuru su aracılığı ile kaynatalım. Hazırladığımız karışımı soğumaya bırakalım. Ihlamur kürü tarifi kısa zaman zarfı içinde sivilcelerinizin geri plana alınmasına kaynaklık edecektir.

İltihaplı Sivilceler İçin 3 Etkili Kür

İltihaplı Sivilceler İçin Elma Sirkesi Kürü

  • 1 bardak su
  • Yarım bardak elma sirkesi

Elma sirkesi ile bir bardak suyu harmanlayalım. Sirkeli su karışımı ile cildimizi her gün temizleyelim.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/nasir-nasil-tedavi-edilir/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-tonik-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/gribe-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/