Sivilceler İçin Ev Yapımı 2 Tonik Tarifi | Güzellik Çarşısı

Sivilceler İçin Ev Yapımı 2 Tonik Tarifi

Sivilce toniği nasıl yapılır?, Tonik yerine ne kullanabilirim?, Sivilceli cilde tonik uygulanır mı?, Evde doğal tonik nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilceler İçin Ev Yapımı 2 Tonik Tarifi
22 Kasım 2015
1.632 okunma
Sivilceler İçin Ev Yapımı 2 Tonik Tarifi

Sivilceler için ev yapımı 2 tonik tarifi vereceğiz, çok iyi dinleyin… Cilt tipleri yağlı olsa da olmasa da sivilce her yaşta başımızın belasıdır! Kaçınılmaz olan sivilceler için insanlar hap kullanır ama bazen etki etmeyebilir. Böyle durumlarda doğal tariflere doğru yönelirler. Doğal tarifler vücuda her zaman iyi gelmektedir.

Sivilceler İçin Ev Yapımı 2 Tonik Tarifi

Sivilceler hem estetik hem de sağlık açısından insanları rahatsız ederç üstelik hem kadın hem erkek her yaşta çıkabilir. Sivilceler için en iyi bakım yolu temiz bir cilttir. Temiz bir cilt ise yalnızca makyaj temizleme suyu ile elde edilemez. Makyaj temizleme suyu yalnızca yüzeysel temizlik sağlar. En etkili yüz temizliği ise tonik ile sağlanır.

Sivilceli ciltler için ilk tarifimiz tabi ki de gül suyu ile yapılır. İşte ilk tonik tarifimizin malzemeleri; gül suyu, 100 ML beyaz şarap, kahve filtresi ve kurutulmuş gül yaprakları. Doğal gül toniği tarifi için tüm malzemeleri şarap içine koyalım ve 2 hafta süre kadar bu şekilde saklayalım. 2 hafta sonra süzüp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sivilceli ciltler için ikinci tarifimizin malzemeleri; 1 kahve fincanı saf alkol, 1 tutam adaçayı ve 1 tutam biberiye otundan oluşmaktadır. Birer tutam otlarımızı su yardımı ile kaynatalım ve saf alkolü ekleyelim. Dinlendirip kullanıma başlayabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz özel püf noktaları ile harmanlanarak hazırlanılan sivilceler için tonik tariflerini uygulamaya alabilirsiniz. Sivilceler için tonik tarifleri şimdi özel püf noktaları ile sizlerle.

Sivilceler İçin Ev Yapımı 2 Tonik Tarifi

Sivilceler İçin Doğal Tonik Tarifi

  • 100 ML beyaz şarap
  • Gül suyu
  • Kahve filtresi
  • Kurutulmuş gül yaprakları

Doğal tonik tarifi gül yapraklarını geniş bir kabın içerisine alalım ve üzerine beyaz şarap dökelim. Daha sonra hazırladığımız karışımı ağzı kapalı kavonozun içerisine 2 hafta boyunca bekletelim. Hazırladığımız karışımı  süzelim ve cam bir kavonozon içerisine alalım.


Sivilceler İçin Ev Yapımı 2 Tonik Tarifi

Sivilceli Ciltler İçin Tonik Tarifi

  • 1 kahve fincanı saf alkol
  • 1 tutam adaçayı
  • 1 tutam biberiye otu

Tonik tarifi için biberiye otu ile adaçayını su aracılığı ile kaynatalım. Elde ettiğimiz karışımın içerisine 1 kahve fincanı saf alkol ilave edelim. Sivilceler için tonik tarifi hazırlamak isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer sivilcelerinizin kısa zaman zarfı içinde yok olmasını isteyenlerdenseniz evde doğal yöntemler ile maskeler de hazırlayabilirsiniz. Kusursuz bir cilt tipine sahip olmanın tam zamanı.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dogal-cilt-bakimi-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/iltihapli-sivilceler-icin-kurler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-pratik-ev-maskesi-yapimi/