Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? | Güzellik Çarşısı

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde doğal cilt bakımı nasıl yapılır?, Evde derinlemesine cilt temizliği nasıl yapılır?, Bebek gibi bir cilde sahip olmak için ne yapmalıyız?, Gece yatmadan önce yüzünüze ne yapmalıyız? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
18 Şubat 2015
751 okunma
Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 Bakım, cildin sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Çevresel etkenler, beslenme, kötü kozmetik ürün kullanma cildin zaman içinde bozulmasına neden olur. Minerallerin, suyun ve vitaminlerin düzgün ve düzenli olarak alınması ile birlikte çeşitli bakımların uygulanması cilt ile ilgili problemlerin giderilmesinde yardımcı olacaktır. Evde hazırlayacağınız doğal cilt bakımı nasıl yapılır yazımız ile bu sorununuza cevap veriyoruz.

Bitkiler İle Yapılan Karışım

Cilt bakımı yaptırmak için çok fazla para harcamanıza gerek yoktur. Bunun yerine evde kendinizin yapacağı bakım kürleri vardır. Zeytinyağı, tereyağı, bal, limon ve yumurta gibi her evde bulunan malzemeler sizin işinizi görecektir. Bu malzemeler ve diğer malzemeler ile hazırladığınız çeşitli maskeleri cildinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca malzemeleri tek olarak da kullanabilme olanağınız vardır. Örneğin; salatalık, bal ve tereyağı ile yapılan maskeyi cildinizde 20 dakika bekletip, sonra cildinizi yıkamanız pürüzsüz bir ciltte sahip olmanızı sağlar.

Bitkisel Natürel Cilt Bakımı

Doğal cilt bakımları için hazırlanan karışımlar arasında papatyalı tonik en bilinenidir.

Papatyalı Tonik İle Cilt Bakımı


  • 300 gram kurutulmuş veya taze papatya,
  • 1/2 limon ve
  • 1 bardak su yeterli olacaktır.

Hazırlanması: 300 gram papatyayı 1 bardak kaynamış suyun içine atıp dinlenmeye bırakın. Papatya demlendikten sonra suya ½ limonu sıkın ve ılınıncaya kadar bekleyin. Daha sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüze masaj yaparak sürün.

Dereotu Karışımı İle Cilt Bakımı

  • ½ demet dereotu
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 şişe maden suyu

Hazırlanması: Dereotunu mikserden geçirerek püre haline getirin. İçine 1 şişe maden suyu ile badem yağını ilave edin. Cildinizde 20 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/cilt-bakimi-nedir/
https://guzellikcarsisi.com/odem-giderici-krem-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/evde-vucut-bakimi-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/sac-bakimi-nasil-olmali/
https://guzellikcarsisi.com/guzellik-ve-cilt-bakimi/