Karaciğer, vücudun en büyük organları arasında yer alır. Karın boşluğunun üst kısmındadır. Vitamin, minarelerin depolanması olmak üzere ilaç, toksik gibi...
23.01.2021
10
Geçmişten bu yana ileri gelmiş en gösterişli ve en dikkat çekici bir hal alan zombi makyajı yanı sıra maskeli balolarda,...
22.01.2021
8
Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
14
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
95

Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

28.07.2015
361
Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Vücut bakımı her daim uygulanması gereken ve özellikle de bayanlar için çok önemli bir konu olmasının yanında, formda kalmanın da en etkili yollarından biri olarak kabul edilmektedir. Peki evde vücut bakımı nasıl yapılır?

Evde vücut bakımı yapmak oldukça kolay ve zahmetsizdir. Elinizin altında olan ve kolaylıkla tedarik edilebilecek malzemelerde evde vücut bakımı yapılabilir. İşte evde vücut bakımı nasıl yapılır önerilerimizden bazıları:

  • Duş aldığınız zamanlarda deniz tuzu ve limon kullanımına dikkat ediniz. Limon cilt sıkılaştırıcı bitkisel maddelerin en iyilerinden, deniz tuzu ise cildi yumuşatan çok iyi bir bakım ürünüdür. Antiseptik özelliği olan limon vücudunuzu ferahlatır. Koltuk altı kokusunun giderilmesine birebirdir. Ayrıca bayanlar epilasyon yaptıktan sonra limon suyuyla epilasyon yaptıkları bölgeyi ovduklarında tüylenmeyi oldukça azalttığı gözlemlenmiştir. Deniz tuzu ise özellikle baldırlara masaj yaparak sürüldüğünde selülitlerin azaltılmasında çok etkilidir.
  • Kahve çekirdekleri de vücut için çok önemli bir peeling yöntemidir. Hakve çekirdekleri öğütülüp dövüldükten sonra duş sırasında vücuda uygulandığında vücut bakımı konusunda çok etkili olacaktır.

  • Kesme şekerleri ılık suyun altında sivilcelerinize uygulamak, sivilcelerin kısa bir süre içerisinde azalmasına ve cildinizde sivilceye bağlı kızarıklık ve lekelerin giderilmesinde çok etkili olacaktır.
  • Yüzdeki sivilceler için de elma sirkesi ve içine çok az miktarda karıştırılmış olan limon suyu çok iyi bir çözümdür. Bu saydığımız uygulamalar evde vücut bakımı nasıl yapılır sorularınız için gayet iyi sonuçlar verecektir.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.