Etkili Ödem Giderici Krem Tarifi | Güzellik Çarşısı

Etkili Ödem Giderici Krem Tarifi

En hızlı ödem nasıl atılır?, Doğal yollarla ödem nasıl atılır?, Bir gecede ödem nasıl atılır?, Ödem atmak için ne içmeli? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Etkili Ödem Giderici Krem Tarifi
27 Temmuz 2015
953 okunma
Etkili Ödem Giderici Krem Tarifi

Etkili ödem giderici krem tarifi ödem rahatsızlığı çekenler için harika tariflerdir. Ödem rahatsızlığı malesef günümüzde birçok sebepten kaynaklı yaşanmaktadır. Özellikle çok fazla ayakta durmak ve yorucu işlerde çalışmak ödem rahatsızlığına davetiye çıakrtmaktadır.

Etkili Ödem Giderici Krem Tarifi Nasıl Yapılır?

Ödem, şişlik ve ağrı yapmaktadır. Hatta çok ileri seviye olmaya ve sürekli devam etmeye başladığında insanların hayatını zehir eder. Böylece çalışamaz veya yürüyemezsiniz. Ancak çok etkili doğal tarifler vardır. Bu tarifler ile ödem ve şişlikleriniz iner ve rahatlarsınız.

Öncelikle etkili ödem giderici krem tarifimizin oldukça doğal olduğundan bahsedelim. İşte ödem kremi tarifi malzemeleri; kayısı çekirdeği yağı (50 ml.), jojoba yağı (30 ml.), tatlı badem yağı (50 ml.), sedir ağacı öz yağı (70 damla), greyfurt öz yağı (130 damla), servi öz yağı (85 damla) ve argan yağı (5-6 ml.) şeklindedir. Malzemlerin tümünü belirtilen ölçülerde karıştıralım. Ancak iyi karıştıralım ki krem kıvamını alabilsin ve oldukça homojen olsun. Karıştırma işleminden hemen sonra kullanabilir miyim derseniz.. Elbette! Bu karışımı hemen kullanabilir ve bekleterek uzun süre kullanabilirsiniz.

Çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman vücudumuzda ödemler ve su toplanmaları oluşabilir. Bunun haricinde kalp ve damar yetmezlikleri, böbrek hastalıkları gibi nedenlerle de vücuttan su atılamayıp deri altında suyun birikmesi nedeniyle meydana gelen hücre dışı su toplanmasına da ödem denilmektedir. Ödem giderici krem tarifi ödem tedavisinde çok önemli bir yer kaplamaktadır. Özellikle deri altlarında ve kaslardaki dokuların arasında su birikmesi, su birikilen bölgeye parmakla bastırılması sonucu bölgede çukur oluşumu ödemin ciddi bir hal aldığını göstermektedir.


Ödem giderici krem tarifi ödem problemlerinin birçoğunda mucizevi etkiler sağlamaktadır. Özellikle basit ve orta halli şişkinlikleri büyük ölçüde yok eden ödem giderici krem hazırlanışı:

Gerekli malzemeler:

  • Kayısı Çekirdeği yağı (50 ml.)
  • Jojoba yağı (30 ml.)
  • Tatlı badem yağı (50 ml.)
  • Sedir ağacı öz yağı (70 damla)
  • Greyfurt öz yağı (130 damla)
  • Servi öz yağı (85 damla)
  • Argan yağı (5-6 ml.)

Bütün malzemeleri derin cam bir kasede iyice karıştırın. Krem kıvamına gelmesi biraz zaman alacaktır. Karışım krem kıvamına geldikten sonra ödem oluşan bölgeye hafif bastırmak suretiyle masaj yaparak uygulanması gerekmektedir. Bunun için belli bir uygulanma süresi olmamakla birlikte, ödem yoğunluğuna göre ortalama 40 dakika uygulama yapılması önerilmektedir. Sadece küçük tek bir bölgeye uygulanacaksa 10 dakikalık bir uygulama yeterlidir. Bu krem aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırırken, selülitlerle de mücadele eder.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/zeytinyagi-maskeleri/
https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/kirisiklik-maskesi-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-oneriler/