Yağlı Ciltler İçin Pratik Ev Maskesi Yapımı | Güzellik Çarşısı

Yağlı Ciltler İçin Pratik Ev Maskesi Yapımı

Yüzdeki yağlanmayı gidermek için ne yapmalı?, Yağlı ciltler için hangi maske yapılır?, Çok yağlı cildim var ne yapmalıyım?, Aşırı yağlı cilt nasıl temizlenir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Yağlı Ciltler İçin Pratik Ev Maskesi Yapımı
08 Şubat 2015
859 okunma
Yağlı Ciltler İçin Pratik Ev Maskesi Yapımı

 Ergenlik döneminde hormonların çok çalışmasının yan etkisiyle, kullanılan birtakım ilaçların, cilde yanlış uygulanan maskelerin veya yanlış beslenmenin sonucunda ortaya çıkan bir yağlı ciltle baş etmek, bir süre sonra içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar. Yağlı bir cilde sahip olanlar ciltlerinin sürekli kirli olduğu hissine kapılırlar ve bu nedenle yüzlerini sık sık yıkama ihtiyacı duyarlar. Aslında bilinir ki, yüzü çok sık yıkamak, cildin daha çok yağlanmasını sağlar.

Yağlı cilde sahip olmak, dışardan gelen olumsuz etkenlerden daha çok zarar görmek demektir. Çünkü yağlı ciltler siyah nokta ve akne oluşumuna daha çok açıktır. Dolayısıyla gerekli özen gösterilmeyen bir yağlı ciltte çok çabuk siyah nokta veya akne oluşacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Öneriler hususunda söylenmiş pek çok şey bulunmakta. Asıl önemli olan nokta ise her şeyden önce cildin iyi tanınması. Yağlı bir cilde sahip olduğunuzu tespit ettikten sonra bu konudaki uygulamaları denemeniz cildinize yanlış bir kür yapmanızı engelleyecektir.Yağlı ciltlerle baş etmek için, doğal yöntemlerin yanı sıra, bütçeniz ölçüsünde piyasada bulunan kaliteli ürünleri de alabilirsiniz. Ancak önemli olan nokta iyi araştırmak ve seçici olmaktır.


Sizin için derleyip toparladığımız yazılıp, çizilmiş Yağlı Ciltler İçin Önerilerden bazıları:

1 adet salatalık suyu ile yarım tatlı kaşığı pudrayı karıştırıp temizlenmiş cilde haftada bir uygulayın.

2 damla limon suyu ve bir çorba kaşığı sütü karıştırıp cilde sürün. Maskeyi kuruyana kadar bekletip sonra nemli bir bezle cildi temizleyin. On beş günde bir bu maskeyi yapın.

Kilin de yağlı ciltlere iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Yağlı bir ciltten mustaripseniz kil maskesini uygulamak da sizin için bir çözüm olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-oneriler/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/
https://guzellikcarsisi.com/burundaki-siyah-noktalar-icin-maske/
https://guzellikcarsisi.com/dogal-dudak-nemlendiricileri/