Doğal Dudak Nemlendiricileri - Ev Yapımı | Güzellik Çarşısı

Doğal Dudak Nemlendiricileri – Ev Yapımı

En iyi dudak nemlendirici hangisi?, Dudak nemlendirici zararlı mı?, Dudakları nemlendirmek için ne yapmalı?, Dudak nemlendiricisi dudak büyütür mü? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Doğal Dudak Nemlendiricileri – Ev Yapımı
27 Temmuz 2015
1.749 okunma
Doğal Dudak Nemlendiricileri – Ev Yapımı

Doğal dudak nemlendiricileri – ev yapımı yöntemler, daha doğal ve sağlıklı sonuçlar elde etmeye yardımcı olur. İnsan vücudunun küçük ama en önemli parçalarından birisi olan dudaklar yeme, iletişim kurma ve konuşma gibi birçok görevi üstlenir.

Cildin büyük bir bölümü doğal korumaya sahiptir ancak dudaklarda doğal koruma söz konusu değildir bu yüzden nemli tutmak ve çevre şartlarından korumak önem kazanır. Cilt bakımının önemli bir unsuru olan dudakları nemlendirme donuk ve kuru bir görünüm ile çatlamaların önüne geçer.

Ekonomik Ve Sağlıklı Yöntemler

Rüzgar, zararlı güneş ya da kuru hava gibi birçok etkenden dolayı doğal yağlar kaybolur, dudağın düzenli nemlendirilmesi halinde kaybolan doğal yağların yerine nem geri kazandırılır ve hapsedilerek yeniden kuruması önlenir.

Piyasada birçok dudak nemlendirici ürün yer almaktadır ancak doğru olan doğal yöntemler ile evde rahatlıkla hazırlanabilecek nemlendiricilerin tercih edilmesidir. Doğal dudak nemlendiricileri – ev yapımı olması halinde çok kısa süre içerisinde istenen sonuca ulaşmaya yardımcı olur.

Oldukça kolay ve pratik şekilde hazırlanan nemlendirici hem çok daha ekonomik hem de içeriğindeki bileşenler açısından çok daha sağlıklıdır.

Hem çok sıcak hem de çok soğuk havalarda olsun, rüzgarlı havalarda olsun bundan en fazla etkilenen bölgelerin dudaklar olduğu aşikardır. Bunun sonucunda dudaklarda başta çatlamalar olmak üzere, kurumalar ve soyulmalar da görülebilir. Doğal dudak nemlendiricileri aslında dudaklarda bir problemin oluşması beklenmeden düzenli kullanılması gereken ve dudaklar için gayet besleyici ürünler olarak göze çarpmaktadır. Özellikle kuru ve nemini kaybetmiş dudaklar için mucizevi etkileri olan doğal dudak nemlendiricileri dış etkenlerin yanı sıra yaşlanma etkileri ve sigara kullanımından dolayı ortaya çıkan olumsuzlukları da önemli ölçüde azaltma özelliğine sahiptir. İşte dudaklar için ortaya çıkan mevsimsel etkileri yok eden, dudaklarda biriken ölü hücreleri atmaya yardımcı olan ve dudakların görünümünü iyileştirerek, doğal ve sağlıklı bir dokuya kavuşmalarını sağlayan dudak nemlendiricileri için tüyolar:


Doğal Dudak Nemlendiricileri - Ev Yapımı

  • Evde kolaylıkla hazırlayacağınız 1 tatlı kaşığı balın içerisine 1 paket kabartma tozunu iyice yedirerek oluşturulan doğal dudak nemlendiricisi dudaklarınızı nemlendirerek, çatlama ve kuruma etkilerini yok eder.
  • 1 tatlı kaşığı toz şekerin içerisine birkaç damla zeytinyağı ve su damlatılarak yapılan karışım dudaklarınızın kaybolan nemini geri getirecektir.
  • 3 çay kaşığı rendelenmiş bal mumu, 3 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığından biraz fazla sızma zeytinyağı ve 1-2 gr. bitter çikolata bir kabın içerisinde ısıtıldıktan sonra ufak birkaç boş kaba boşaltılmalıdır. Tüm karışım bittikten sonra ortaya çıkan sonuç sizi fazlasıyla memnun edecektir.
  • Doğal dudak nemlendiricileri için piyasada satılan ve kolaylıkla ulaşabilen Naturalive, The Body Shop, Burt’s Bee, Blistex Lip Tone, Sante ve Organiz markaları da %100 doğal ve kullanımından memnun kalacağınız nemlendiricilerdendir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-nemlendiricileri/
https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/
https://guzellikcarsisi.com/dudak-kremi-yapimi/
https://guzellikcarsisi.com/dudak-kalinlastirma/
https://guzellikcarsisi.com/diyet-sprey/