Dudak Kalınlaştırma İçin Doğal Kürler | Güzellik Çarşısı

Dudak Kalınlaştırma İçin Doğal Kürler

Evde dudak nasıl dolgunlaşır?, Dudakları ne Dolgunlaştırır?, Hangi yağlar dudak Dolgunlaştırır?, Dudaklar doğal olarak nasıl büyür? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Dudak Kalınlaştırma İçin Doğal Kürler
27 Temmuz 2015
1.372 okunma
Dudak Kalınlaştırma İçin Doğal Kürler

Dudak kalınlaştırma için doğal kürler cerrahi olmayan yöntemler olarak uygulanır. Vücut tarafından yabancı madde olarak algılanmayan hyaluronik asitten oluşan dudak dolguları ortalama 12 ila 14 ay arasında dudaklarda kalır. Doğal yöntemler hacim vererek daha dolgun bir görünüm kazanmayı sağlarken cerrahi yöntemlere göre çok daha sağlıklı ve güvenlidir.

Evde uygulanabilen doğal kürler kullanılmadan önce fırça ile dudakların temizlenmesi halinde kan dolaşımı hızlanır ve daha kırmızı, daha hacimli görünüm elde edilir. Pratik yöntemler ile dolgunlaştıran dudaklar her kadının tercih ettiği çözümdür.

Hacimli Ve Dolgun Dudaklar

Düzenli olarak nemlendirmek dolgunluk sağlarken aynı zamanda dudakların çok daha sağlıklı görünmesi için önem kazanır. Kuruma ve çatlamayı önleyen nemlendirme yöntemi günde 3 kez yapılır.

Dudak masajının en önemli etkisi kan dolaşımını arttırmaktır kasların rahatlamasını sağlayan yöntem sayesinde istenen dolgunluk görünümü elde edilir. Dudak kalınlaştırma için doğal kürler dışında ayrıca buhar masajı etkili bir yöntemdir.

Masajın ardından nemlendirici sürülen ve egzersiz yapılan dudaklarda istenen dolgunluk seviyesine ulaşmak mümkündür. Dudak egzersizleri içerisinde kapalı gülme, öpücük ve “O” harf egzersizi düzenli olarak yapılmalıdır.

Işıltı veren fondötenler cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Aydınlatıcı etkisi bulunan fondötenler, cilt üzerinde bulunan çizgilere dolmaz ve böylelikle cilt her zaman çok daha gergin ve pürüzsüz görülür. Yorgun dönemlerde de cildin toparlanmasını destekleyerek çok daha iyi görünmesini sağlar.

Yağlı bir iz bırakmadan gün boyu nem seviyesinin korunmasına yardımcı olur. Yoğun kıvamına rağmen cilde uygulandığında ince bir yapıya sahip olan ışıltı veren fondötenler gözenek ve çizgilerde doğallığı yansıtıyor. Ciltteki nem, ışıltı ve doğal kapatıcılık özelliklerinin öne çıkmasına destekliyor.

Parlak Ve Pürüzsüz Ciltler

Gölgeleri gideren yaşlanma karşıtı yapısı ile cildin ışıltısını canlandırıyor. Işıltılı görünüm tüm gün sürerken zengin nemlendirici etkisi devam ediyor. Kusursuz bir görünüm sağlayarak ışığı emen ve geri yansıtan fondötenler yorgun, donuk ve bitkin cilt görünümünü ortadan kaldırıyor.

Büyük gözeneklerin belirginliğini azaltarak kuru ciltler için ideal bir kullanım deneyimi sunuyor. Cilt tonunu eşitleyen ince yapısı aynı zamanda ışıltının ortaya çıkmasını destekleyerek daha parlak, daha yumuşak ve daha pürüzsüz olmasına imkan sağlıyor.

Dudak kalınlaştırma ince dudaklardan şikayet eden, ya da alt ve üst dudak oranı farklı olan bayanların uyguladığı yöntemler topluluğu olarak göze çarpmaktadır. Botox ve kullanılan diğer cerrahi yöntemler, dudağın altına ya da içerisine yabancı bir doku koyarak dudağın kalınlaşmasını sağladığı için uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Bu yöntemlerle sadece dudakta değil, cilt altında da doku kayıpları olacağı kesindir. Ayrıca enjeksiyon vererek dudak kalınlaştırma yöntemleri de ileride mutlaka dudak sarkmalarına yol açacaktır. Doğal dudak kalınlaştırma yöntemleri haricindeki tek tavsiye edilen uygulama kendi yağ dokumuz kullanılarak dudaklara yapılacak müdahaledir.

Dudak Kalınlaştırma İçin Doğal Kürler

Ancak cerrahi yöntem haricinde de çok etkili dudak kalınlaştırma yöntemleri de mevcuttur:

  • Dudaklara masaj yaparak ve germe usulüyle dudak kalınlaştırma, dudaklarınızı ellerinizle gerdikten ve derin nefes aldıktan sonra dudakları büzmek ve üflemek, ağzı açıp kapatmak, sağa sola oynatmak şeklinde olmaktadır. Bu yöntem bir ay boyunca her gün kullanılmalıdır. Uygulamadan önce dudakları önce ılık, sonra soğuk su ile yıkamak da çok önemlidir.
  • 1 tatlı kaşığı civarı bal ve 3-4 damla zeytinyağını karıştırdıktan sonra bu karışım bir dış fırçası yardımıyla dudaklara masaj yaparak sürüldüğünde kısa sürede dudaklarda kalınlaşma görülecektir.
  • Dudak pompası veya deodorant kapağının ağza alındıktan sonra ağızdan nefes alıp verilmesi dudak kalınlaştırma konusunda mucizevi sonuç verecektir.
  • 3 çay kaşığı suyun içerisine acı kırmızıbiber kattıktan sonra dudaklara sürülüp dudaklarda yanma başlayana kadar bekletilmesi de kısa vadede çok iyi sonuçlar verecektir.
Dudakları ne büyütür?

Dudaklara düzenli olan masaj yapmak, uzun vadede dolgunlaşmasını sağlar. Estetik uygulama tercih edenler için dudak dolgusu 2 farklı yöntemle yapılıyor. Yağ enjeksiyonu ve yapay dolgu seçenekleri ile dudakları istediğiniz boyutta hacimlendirebilirsiniz.

Doğal dudak nasıl dolgunlaşır?

Doğal şekilde dudak dolgunlaştırmak için doğal bal kullanabilirsiniz. Bal dudak üzerindeki ölü hücrelerin atılması, özellikle sigara kullanan kişilerde oluşan der altı yağ birikintilerinin temizlenmesinde etkilidir. Doğrudan doğal balı sürün ve bekletin. Zeytinyağı ile karıştırarak dudakların daha dolgun olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir diş fırçası ile karışımı uygulayın ve fazla bastırmadan masaj yapın. Hafta 1 kez uygulayabilirsiniz. Zamanla dudaklarınız dolgunlaşacaktır.

Kaşıkla dudak kalınlaştırma nasıl yapılır?

Dudak dolgusu, estetik uygulamalar arasındadır. Cerrahi olmayan işlemlerden biridir. Botokstan farklı olarak dolgu maddesi enjekte edilir. Ya da kişinin kendi bedeninden alınan yağ dokuları enjekte edilerek, dudaklarda dolgunluk elde edilir. Üst dudak, alt dudak veya her ikisine birden dolgu yapılabilir.

Rujla dudakları büyük gösterme nasıl yapılır?

Sally Hansen dudak ürünleri, dudakları büyük göstermek için oldukça etkilidir. Meyan kökü içeren jeli ile kısa sürede dudaklarınız daha dolgun görünecektir. Lip İnflation jel çeşitleri, renkli lipstickler ile daha dolgun görünüm kazanacaksınız. Yine benzer markaların ıslak ve dolgun görünüm veren rujlarını kullanarak kısa süreli çözümler sağlayabilirsiniz.

Dudak dolgusu fiyatı ne kadar?

Dudak dolgusu fiyatları hekim uygulamalarına göre farklılık gösterir. Yapay dolgu veya yağ injeksiyonuna, alt veya üst dudağa göre farklılık gösterir. Minimalde 1000 TL’den başlayan fiyatlar 4- 5 bin TL civarında olabilir. Bu ne kadar hacim verileceği ve hangi malzeme kullanılacağı ile alakalıdır.

Bir kadının dudakları nasıl olmalı?

Tamamen yüz tipine uygun olmalıdır. Her yüze dolgun dudak yakışmaz. Veya her kadın dolgun dudaktan hoşlanmaz. Kimisinin yüz tipi gereği ince dudaklı olması gerekir. Ayrıca diş yapısı ve burun yapısıyla belirlenen oran, tamamen her insan ve her yüzde farklıdır. Çekicilik unsuru zaten dudağın dolgunluğu ile alakalı değildir.

Bir kadının dudağı, ten rengiyle uyumlu olmalı. Dokusu yani üzerindeki ince çizgiler her insanın genetik yapısına bağlı olarak farklılık gösterir. Genelleme asla söz konusu olamaz ve bunun standart bir ölçüsü/ yapısı yoktur.

Bal dudakları dolgunlaştırır mı?

Bal dudaklara bakım yapar. Bakterilerin temizlenmesi ce cilt altı dokuların nem kazanması için idealdir. Dudaklara nane veya uyuşturucu özelliği olan farklı besinler uygulamak daha etkilidir. Ancak dudak masajı yaparken bal ile nemli tutmak ve dokuların zarar görmemesi için etkilidir. Sonuç olarak bal doğrudan dudakları dolgunlaştırmaz.

Viks dudakları dolgunlaştırır mı?

Viks normal cilde sürüldüğü zaman dahi yakıcı bir his verir. O an sadece dudakların daha dolgun olduğu zannını yansıtır. Zonklama türünde ve yanma hissi oluşacağı için kişi, dudaklarının daha hacimli göründüğünü düşünebilir. Ancak viks sürmek dudakları dolgunlaştırmaz. Kısa süreli olarak belki etkisini görebilirsiniz.

Hangi yağlar dudak Dolgunlaştırır?

Kayısı yapı aromaterapi masajlarında da tercih edilir. Dudak bakımında ve cilt bakımında etkilidir. E vitamini içeriği bulunan yağlar, Hindistan cevizi yağı ve kayısı yapı ile dudak bakımları yapılabilir. Yüz yogası, dudak yogası yapmak zamanla dudakların daha dolgun olmasını sağlar.

Dudak nemlendirmeyi ihmal etmemeli ve maya maskesi kullanmayı deneyebilirsiniz. Hem cilt maskesi kullanılan maya şişirme etkisine de sahiptir. Ciltteki gözeneklerin kapanması ve çizgilerdeki boşlukların doldurulması için düzenli kullanımlarda sonuç verir. Dudakları kalınlaştırmak için de kullanabilirsiniz. Ancak uygulama sonrasında dudak rengini sağlamak için kırmızı renkli meyvelerden destek alın.

Evde dolgu yapılır mı?

Dolgu işlemi kimyasal ürünler ile yapılır. Doktor tarafından enjekte edilerek uygulanır. Şayet bir estetisyen iseniz kendinize uygulayabilirsiniz. Ancak evde dolgu yapılmaz. Yağ enjekte veya yapay enjekte usulü ile yapılan dudak dolgusu işlemlerinde, dudak üstü çizgileri de onarılmaktadır. Çok az çizgi var ise botoks uygulanabilir ancak derin ve sıralı çizgilerde mutlaka dolgu uygulanır.

Evde doğal ürünler ile dudak bakımları yapılabilir ancak bu tür uygulamalar ancak doktorlar tarafından yapılabilir. İçeriğini veya sonucunu bilmediğiniz ürünleri kullanmanız önerilmez.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/
https://guzellikcarsisi.com/dogal-dudak-nemlendiricileri/
https://guzellikcarsisi.com/isilti-veren-fondotenler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-saclarin-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/dudak-kremi-yapimi/