Yağlı Saçların Bakımı İçin Öneriler | Güzellik Çarşısı

Yağlı Saçların Bakımı İçin Öneriler

Yağlı saça ne iyi gelir?, Yağlı saç yıkamadan nasıl temizlenir?, Cabuk yağlanan saçlar için ne yapmalı?, Yağlı saç nasıl yok edilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Yağlı Saçların Bakımı İçin Öneriler
07 Aralık 2014
1.264 okunma
Yağlı Saçların Bakımı İçin Öneriler

Kadın olsun erkek olsun her iki cinsinde en büyük problemlerinden bir tanesi saçlarının yağlanmasıdır. Yağlı saçlar saçların bakımsız görünmesini sağlar. Kişide özgüven duygusunun sarsılmasına neden olur. Saçlarınızın yağlı olmasından şikâyet ediyorsanız bu durumda size vereceğimiz ufak ve etkili uygulamaları yapmanız uygun olacaktır. Bu uygulamalar sayesinde yağlı saçlardan kurtulup sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşacaksınız.

Yağlı Saçların Bakımı İçin Öneriler

Yağlı saçları sık bir şekilde yıkamak yağların alınması açısından önemlidir. Bu tür saçlar için özel üretilmiş ve gözeneklerin sıkışmasını sağlayan özel şampuanlar kullanılmalıdır. Saç bakım maskelerinde doğal kil kullanmanız saçların yağlanmasını geciktirecektir. Saçlarınıza fön çektirmeyin. Ilık su ile saçlarınızı yıkayın ve doğal halde kurumaya bırakın. Saçta yapılacak olan her işlem yağlanma oranını arttıracaktır. Saçınızda fazla yağ oluşumunu engellemek için elma sirkesi kullanabilirsiniz. Bunun içinde saçlarınızı durularken son durulama suyuna bir çay kaşığı sirke eklemeniz yeterlidir. Böylelikle saçlarınız daha parlak olur ve yağlanma azalır.

Yağlı Saçların Bakımı İçin Öneriler

Saçlardaki fazla yağı almak için banyodan önce saç diplerine limon suyu ile masaj yapılmalıdır. Masajı 15-20 dakika boyunca uygulayın. Bu hareket saçlardaki yağ oranının azalmasına yardımcı olacaktır. Yağlı saçlarınızı sıcak suyla yıkamamaya özen gösterin. Saçları yıkarken saç derisine masaj yapmalı ve saç kremi kesinlikle kullanmamalıdır. Saçlarınıza kimyasal içerikli şampuanlar yerine bitki özlü şampuanlar kullanmaya özen gösteriniz.


Yağlı Saçların Bakımı İçin Öneriler

Saçlarınızı duruladıktan sonra ayrıca sirke ya da limon suyuyla durularsanız saçlarınızın yağ asit oranını dengelemiş olursunuz. Yağ bezlerinin dinlenmesine yardımcı olan bitkisel kürler uygulanmalıdır. Bu kürler sayesinde saç, ihtiyaç duyduğu nemi tekrar alacak ve saç derisinin metabolizmasında bir hızlanma olacaktır. Yağlanan saçların çok sık aralıklar ile taranması salgı bezlerinin harekete geçmesini sağladığından yağlanma artacaktır. Bu tür saçların şekillendirilmesinde sprey veya köpük yerine jöle kullanımı tercih edilmelidir. Saçlarınız ile fazla oynamayın.

Parlak ve canlı saçlara sahip olmak düşünüldüğü kadar zor bir olay değildir. Yağlı saçların bakımı için farklı yöntemler kullanarak istediğiniz saçlara sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-oneriler/

https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-pratik-ev-maskesi-yapimi/

https://guzellikcarsisi.com/bakimli-saclar-icin-oneriler/

https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-oneriler/

https://guzellikcarsisi.com/kivircik-saclara-ozel-sampuanlar/