Kuru Ciltler İçin Öneriler | Güzellik Çarşısı

Kuru Ciltler İçin Öneriler

Kuru ciltler için ne yapmak lazım?, Kuru ciltler için evde ne yapılabilir?, Cildim çok kuru ne kullanmalıyım?, Kuru ciltlerin günlük bakımı nasıl olmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Kuru Ciltler İçin Öneriler
01 Temmuz 2015
846 okunma
Kuru Ciltler İçin Öneriler

Kuru cilt belki de bakımı en zor olan cilt tipinden bir tanesidir. Bu cilt tipine sahip olan kişiler sürekli olarak ciltlerinde çatlama yaşar. Hele ki de kışın bu çok daha zor bir durumdur. Çünkü kışın o soğukta cilt daha da fazla çatlamaktadır. Bu sebeple de kuru ciltler için öneriler bulunmaktadır.  Bunun için yapılacak olan en önemli şey nemlendirici seçimidir. Ünlü olan markaların kaliteli olan nemlendiricileri kişilerin kuru olan ciltlerinin nemlenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Bununla birlikte kişilerin cilt temizliği için yağlı olan sabunları tercih etmesinde de fayda bulunmaktadır. Bu sayede de cilt kuruluğunun geçmesi sağlanabilir. Ayrıca da duşta çok uzun süre kalıyor olmak da cilt kuruluğuna sebep olmaktadır. Bu sebeple de kuru ciltler için öneriler arasında duş içerisinde on dakikadan daha fazla kalmamak bulunmaktadır.


Bunların yanında kişiler cilt kuruluğunu gidermek için bu konuda olan doğal maskelerden de kullanabilirler. Ancak seçtikleri maskenin düzgün olması çok önemlidir. Çünkü her cilt tipi için ayrı ayrı olan maskeler vardır. Bu maskelerin içerisinde bulunan her bir madde buna göre seçilmektedir. Bu sebeple de kişiler kuru ciltler için olan maskelerden seçmelilerdir. Bunların dışında kuru ciltler için öneriler arasında kapalı bir yerde çok uzun süre kalmamak da bulunmaktadır. Çünkü nemsiz olan hava cildin daha da fazla kurumasına sebep olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-oneriler/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-kirisiklik-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/bakimli-saclar-icin-oneriler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-pratik-ev-maskesi-yapimi/