Kıvırcık Saçlara Özel Şampuanlar | Güzellik Çarşısı

Kıvırcık Saçlara Özel Şampuanlar

Kıvırcık saçlar hangi şampuan?, Hangi bukle belirginleştirici?, Kıvırcık saçlı erkekler hangi şampuanı kullanmalı?, Kıvırcık saçlar için ne kullanılmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Kıvırcık Saçlara Özel Şampuanlar
30 Ocak 2015
1.162 okunma
Kıvırcık Saçlara Özel Şampuanlar

Kıvırcık saçlara özel şampuanlar, kabarmayı önler nem sağlar. Kıvırcık saçlar hem bakımı hem şekillendirilmesi açısından, düz saçlara göre daha özen ister. Bakımı daha zor ve itina gerektirir. Kıvırcık saçlar için üretilen özel şampuanları ve gerektiğinde saç bakım kremlerini kullanmanız, saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.

Taraması zor olan kıvırcık saçlar, ideal nemlendirme yapılmadığı sürece karışır ve kolay kırılır hale gelir. En çok tercih edilen ve kıvırcık saç bakımını yıkarken yapan öneri şampuanlardan bazıları şöyledir;

  • Nelly Curls

Kıvırcık ve bukleli saçların karışmasını önleyen, nem dengesini sağlayan ve içeriğindeki doğal özler ile parlaklığını sağlayan şampuanlardan biridir.

  • Kerastase-Nutritive Bain Oleo Curl

Kıvırcık saçlara özel Kerastase şampuan, saçların elektriklenmesini ve kolay kırılmasını önler. Kökten uca besleyerek canlandırır ve parlaklığını artırır. Tüm saçlarınıza ıslak iken uygulayın ve 1-2 dakika masaj yapın. Ardından bol su ile durulayın

  • Loreal Shine Curl

Kıvırcık ve dalgalı saçlarda parlaklık, canlılık ve kırılmayı önleyen doğal tanecikleri ile kolay tarama rahatlığı sağlar. Üzüm çekirdeği özleriyle saçlarınızın uçlarına kadar parlaklık sağlar.

  • Milkshake Curl Passion

Milkshake serisi ile kıvırcık, bukleli ve dalgalı saçlarda hacim dengesi sağlayabilirsiniz. Hem kabarmayı önleyen hem nem dengesini artıran formülüyle çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Kıvırcık saçlar özel şampuanlar ve bakım kremleri kullanarak daha göz alıcı buklelere sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık saçların bakımı ve şekil alması düz saçlara göre daha zordur. Ayrıca temizliği de düz saçlara göre daha zor olduğundan dolayı kıvırcık saçlara özel şampuanlar kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Böylece kıvırcık olan saçlarınızın bakımını ve temizliğini daha kolay yapabileceksiniz.


Kıvırcık Saçlara Özel Şampuanlar Nelerdir

            Kıvırcık saçlara sahip olmak çoğu zaman her gün saçlarınızın daha çok karışmasına ve daha çok kırılmaya neden olacaktır. Bunun için saçlarınızın bakımını kıvırcık saçlara özel şampuanlar kullanarak yapmalısınız. Bu şampuanların piyasada bulunan örnekleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Nelly Curls Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan: Kıvırcık saçlar temiz olmaları durumunda bile kolayca kabarır ve karışır. Bu saçların daha kolay şekil alması ve kolayca temizlenebilmesi için bu ürün kullanılabilir. Ayrıca nemlendirici özelliği de vardır.
  • Kerastase-Nutritive Bain Oleo Curl Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan: Kıvırcık saçlara özel şampuanlardan olan bu ürün saçlarda yaşanan elektriklenmeleri önler. Bu sayede saçlar daha kolay şekil alır. Islak saça uygulanan bu ürün 2 dakika bekletildikten sonra durulanır.
  • Wella SP Smoothen Kıvırcık Saç Şampuanı: Saç kabarmalarını önleyen bu ürün dalgalı olan saçların kolay şekil almasını sağlar.
  • Loreal Shine Curl Şampuan: Saça parlaklıkta veren bu ürün dalgaların daha belirgin olmasını sağlar. İçerisinde üzüm çekirdeği özü barındırmaktadır.
  • Milkshake Curl Passion Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan: Vitamin kokteyli ile desteklenmiş olan bu ürün saçı hem temizler hem de nem dengesini düzenler.

Piyasada bulunan kıvırcık saçlara özel şampuanlar sayesinde kıvırcık saçlara sahip olan kişilerin saç bakımları daha kolay bir hale gelecektir. Ayrıca elektriklenmeler de ortadan kalkacak ve dalgalı saçların temizliği o kadar da zor olmayacaktır. Piyasada bulunan bu ürünler kıvırcık saçlı kişiler tarafından tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/kivircik-sac-nasil-yapilir/

https://guzellikcarsisi.com/kivircik-sac-bakimi-nasil-olmali/

https://guzellikcarsisi.com/sac-dokulmesi-icin-sampuan/

https://guzellikcarsisi.com/sac-fircasi-secimi/

https://guzellikcarsisi.com/dalgali-sac-101-onerileri/