Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
20
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
40
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
41
Su çiçeği, halk arasında genel olarak çocukların yakalandığı bir hastalık olarak yer alsa da, her yaş grubunda görülebilir. Su çiçeği...
20.05.2021
65

Saç Fırçası Seçimi

01.02.2015
447
Saç Fırçası Seçimi

 

Saç Fırçası Seçimi

Saç taramak her gün düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Saçlarındüzenli olarak taranması saç sağlığı açısından son derece önemlidir. Çünkü saçların düzenli olarak taranması kan akışını harekete geçirir. Böyle olunca da saçların taramak için saç fırçası seçimide büyük önem taşımaktadır.

 

Saçların Taranması

Saçlarınızı tarayarak onlara canlılık verebilirsiniz. Saçların taranma başlangıcı olarak banyo bilinmektedir. Çünkü yumuşak saçlar banyodayken oluşur. Saçlarınızışampuanlayıp, kremledikten sonra onları kırmadan rahatlıkla tarayabilirsiniz. Kremli saçların taranması daha kolaydır. Banyodan sonra yapacağınız saç taramada ilk olarak bir havlu ile saçlarınızın nemini alın ve daha sonra saçlarınızı ince olarak ayırıp tarayın. Saçlarınızı ayırmadan tepeden aşağıya doğru tararsanız saçlarınızda yıpranma ve kırılmalar daha fazla olacaktır. Saçlarınızı kırmadan taramanın bir diğer yolu da aşağıdan başlayarak üst kısımlara doğru taramaktır. Saç fırçası seçimi saç tiplerine göre farklılık gösterir.

 

Saç Fırçası Seçimi

 

Cansız Saçlar İçin

Bu tür saçlar için fırça sert kıllı ve aralıklı yapılı olmalıdır. Bu fırçalar saçlara canlılık verir ve onlara hacim kazandırır.

 

Kıvırcık Saçlar İçin

Kıvırcık saçları en kolay taramanın yolu onların ıslak oldukları zamandır. En uygun saç fırçası da geniş aralıklı dişleri olan taraklardır. Kıvırcık saçları tararken krem sürmeniz onların karışmasını engelleyecektir.

 

Düz Saçlar İçin

Her türlü tarak ve fırçayı bu saç türü için kullanabilirsiniz. Düz saçların en büyük sorunu tarandıkları zaman elektriklenme olmalarıdır. Fırça seçiminde dikkat edilmesi gereken tek nokta fırçanınuçlarının tahta olmasıdır. Saçlar uygun bir köpük ile taranırsa herhangi bir problem yaşanmaz.

 

Kepekli Saçlar İçin

Fırça seçimini daha dikkatli yapmalısınız. Çünkü saçlar fırçalandıkça kepekler daha çok ortaya çıkacaktır. Bu tür saçlara sahip olan kişiler fırça ve taraklarının saç derisine hasar vermeyen ve uçları yuvarlak olan fırçaları seçmelidir.

Amaç: Saçların bakımı kadar onların taranması da oldukça önemlidir. Saçlara uygun tarak ve fırça seçimi onların daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.