Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
20
Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
25
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
53
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
56

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

02.01.2015
776
Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Kıvırcık saç sahibi olan çoğu insan düz saçlı insanlara imrenir. Uygulanacak bazı doğru taktikler sayesinde sizde kıvırcık saçlarınızın bakımını zorlanmadan yapabilirsiniz. Kıvırcık saçlarda bukleler diğer saçlar gibi saç derisini sarmaz. Bu durumdan dolayı da saç derisini dengeleyen madde olan sebum ile teması kısıtlı kalır. Kıvırcık saçlar zararlı etkilere karşı oldukça açıktır ve hassastır.

kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık saç tipine sahip olan kişiler özellikle beslenmelerine dikkat etmeli ve saçlarına çevreden gelebilecek olan etkilere karşı daha dikkatli olmalıdır. Saçları kıvırcık olan kişiler buklelerini ağırlaştıran ve yağ bakımından yoğun kremler kullanmamalıdır. Kıvırcık saçların yıkanması ayrı bir sorundur. Bu tür saçları yıkarken neminin korunmasına dikkat edilmelidir. Saçlarda düğüm oluşmaması için saçlar her gün düzenli bir şekilde yıkanmalıdır.

kıvırcık saçlar için bakım

Saçlara en uygun şampuanı kullanmalı ve şampuandan sonra da saç açıcı krem kullanılmalıdır. Saç açıcı krem saçların daha fazla nemli görünmesini sağlayacaktır. Kıvırcık saçlar da kimyasal şampuanlar yerine bitkisel özlü şampuanlar kullanılmalıdır. Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmaktan kaçının. Eğer mümkünse saçlarınıza soğuk su kullanmalısınız. Sıcak su kullandığınız zaman saçlar daha fazla elektriklenir ve kabarır.

kıvırcık saçlar için kürler

Saçlar yıkandıktan sonra saçları tarama aşamasında kalın dişli tarak kullanılması gerekmektedir. Kalın dişli tarak saçların taranmasını kolaylaştıracaktır. Saçlar tarandıktan sonra kurutma işleminde saç kurutma makinesi yerine saçları havlu ile kurutmak daha iyi olacaktır. Böylelikle saçlar nemini yitirmeden kuruyacaktır. Kıvırcık saçların şekil alması diğer saçlara oranla daha zordur. Saçlar yıkandıktan sonra kendi halinde kurumaya bırakılmalıdır.

İlk ıslaklık saçlardan atıldıktan sonra öne doğru eğilerek saçların her bölgesine jöle sürülmelidir. Jöle sürüldükten sonra iri dişli bir tarakla taranmalıdır. Tarandıktan sonra saçlara elle şekil verilmelidir. Saçlara atkuyruğu yapmadan önce saçlar düzleştirilmelidir.

Kıvırcık saç bakımında saçların beslenmesi için sebum oldukça önemlidir. Saçlar tam kurumadan önce saçlara sebum bakımı uygulanmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.