Rüyada asker görmek güvende olmayı işaret eder. Rüya sahibinin hayatını güven içerisinde geçireceğine, bela ve musibetlerin ondan uzak olacağına işaret...
04.03.2021
5
Sigarayı rüyada içerken görmek, kişinin bulunduğu dönem içerisinde zor bir zamandan geçeceğini fakat sonrasında rahata ereceği anlamında yorumlanır. Rüyada sigara...
03.03.2021
5
Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
18
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
28

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

02.01.2015
691
Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?
REKLAM ALANI

Kıvırcık saç sahibi olan çoğu insan düz saçlı insanlara imrenir. Uygulanacak bazı doğru taktikler sayesinde sizde kıvırcık saçlarınızın bakımını zorlanmadan yapabilirsiniz. Kıvırcık saçlarda bukleler diğer saçlar gibi saç derisini sarmaz. Bu durumdan dolayı da saç derisini dengeleyen madde olan sebum ile teması kısıtlı kalır. Kıvırcık saçlar zararlı etkilere karşı oldukça açıktır ve hassastır.

kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık saç tipine sahip olan kişiler özellikle beslenmelerine dikkat etmeli ve saçlarına çevreden gelebilecek olan etkilere karşı daha dikkatli olmalıdır. Saçları kıvırcık olan kişiler buklelerini ağırlaştıran ve yağ bakımından yoğun kremler kullanmamalıdır. Kıvırcık saçların yıkanması ayrı bir sorundur. Bu tür saçları yıkarken neminin korunmasına dikkat edilmelidir. Saçlarda düğüm oluşmaması için saçlar her gün düzenli bir şekilde yıkanmalıdır.

kıvırcık saçlar için bakım

Saçlara en uygun şampuanı kullanmalı ve şampuandan sonra da saç açıcı krem kullanılmalıdır. Saç açıcı krem saçların daha fazla nemli görünmesini sağlayacaktır. Kıvırcık saçlar da kimyasal şampuanlar yerine bitkisel özlü şampuanlar kullanılmalıdır. Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmaktan kaçının. Eğer mümkünse saçlarınıza soğuk su kullanmalısınız. Sıcak su kullandığınız zaman saçlar daha fazla elektriklenir ve kabarır.

kıvırcık saçlar için kürler

Saçlar yıkandıktan sonra saçları tarama aşamasında kalın dişli tarak kullanılması gerekmektedir. Kalın dişli tarak saçların taranmasını kolaylaştıracaktır. Saçlar tarandıktan sonra kurutma işleminde saç kurutma makinesi yerine saçları havlu ile kurutmak daha iyi olacaktır. Böylelikle saçlar nemini yitirmeden kuruyacaktır. Kıvırcık saçların şekil alması diğer saçlara oranla daha zordur. Saçlar yıkandıktan sonra kendi halinde kurumaya bırakılmalıdır.

İlk ıslaklık saçlardan atıldıktan sonra öne doğru eğilerek saçların her bölgesine jöle sürülmelidir. Jöle sürüldükten sonra iri dişli bir tarakla taranmalıdır. Tarandıktan sonra saçlara elle şekil verilmelidir. Saçlara atkuyruğu yapmadan önce saçlar düzleştirilmelidir.

Kıvırcık saç bakımında saçların beslenmesi için sebum oldukça önemlidir. Saçlar tam kurumadan önce saçlara sebum bakımı uygulanmalıdır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.