Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
20
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
40
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
41
Su çiçeği, halk arasında genel olarak çocukların yakalandığı bir hastalık olarak yer alsa da, her yaş grubunda görülebilir. Su çiçeği...
20.05.2021
65

Dudak Makyajı | Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

19.04.2021
124
Dudak Makyajı | Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra dudak şekillerine göre; canlı, parlak, kuru veya soluk dudaklar için uygulanan pek çok dudak makyajı türü bulunmaktadır. İnce dudaklara sahip olanlar için dolgunluk, kuru ve soluk renk tonundaki kişiler içinde daha canlı ve renkli bir görünüm elde etmesini sağlayan bir makyaj türüdür. Dudak makyajı son yıllarda olabildiğince popüler bir hal almıştır. Şimdi gelelim son yıllarda popüler bir hal alan dudak makyajının detaylarına.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak makyajı nasıl yapılır? Dudaklar, yüz üzerinde en çok dikkat çeken kısımlar olup; daha canlı ve pürüzüz bir görünüm kesinlikle yüz güzelliğini mükemmel bir şekilde tamamlar. Dudakların her daim canlı görünmesi için öncelikle ölü derilerden onları arındırmamız gerekir. Bunun için de peelinglerden ya da doğal şeker, tuz gibi yöntemlerden yararlanabilir. Bunun yanı sıra dudak makyajı denilince akla ruj, kalem gelmesin.

Teknolojinin son yıllarda kozmetik alanında da hızlı bir ilerleme kaydetmesiyle kalıcı makyajlar büyük bir popülarite kazandı. Kalıcı dudak makyajı da bu alanda fazlasıyla ilgi görür. Kalıcı dudak makyajı kişiye özel iğneler ile hazırlanan ve derinin 0.3 – 0.5 milimetre altına inilerek kalıcı boya takviyesi ile yapılan genel olarak tıbbi doktorlar yada işin ehli olan güzellik uzmanları tarafından uygulanan kozmetik uygulama türüdür.

Bu şekilde gerçekleştirilen uygulamada; dudaklar daha canlı ve renkli görüntülere kavuşur. Yapılan bu işlem kalıcılığını uzun süre korumaktadır. Kalıcı bir işlem ile uygulanan dudak makyajı en az 2 sene boyunca kullanılabilir. Bu sürenin uzaması da mümkün tabi; düzenli yapılan bakımlar, peelingler ve doğal yağlarla yapılan masajlar ile bu kalıcı işlemin süresi daha uzun ömürlü olmaktadır. Dudak çevresine uygulanan kalıcı kontur ile dudaklar daha dolgun bir görünüm kazanıyor. Biz kadınlar için en önemli konulardan biri de bu değil mi? Dolgu ya da silikon kullanmadan daha dolgun ve dikkat çekici dudaklar kim istemez.

Dudak Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Dudak makyajı hangi günlerde yapılır? Bu konumuzun belki de en eğlenceli kısmı bu olabilir. Çünkü dudak makyajında hangi gün yapılır, ne renk uygulanmalı diye bir durum söz konusu değil. 2 -3 yıl ömürlü olan kalıcı dudak makyajı akşam yatağımıza yatarken, sabah yatağımızdan kalkarken yine olduğu yerde duracak. Tabanında istediğiniz renk ile hayatınıza devam edebilirken bazı zamanlar bu renkten de sıkılıp taban rengin üzerine; yani direkt olarak dudaklarınıza isteğinize göre dilediğiniz herhangi bir koyu ya da açık tonlarda ruj uygulayabilirsiniz. Bu durum tamamen sizin kişisel tercihiniz olup, dilediğiniz gibi uygulama sağlayabilirsiniz.

Dudak Makyajı İçin İpuçları

Dudak makyajı için ipuçları nelerdir? Bilindiği üzere insan vücuduna uygulanan dövme stilinin benzer bir çeşidi olan dudak makyajı kalıcılık olarak normal bir dövmeyle eşdeğer değildir. İnsan vücuduna yapılan dövmeler kalıcılığını ömür boyu sürdürebilir, fakat; kalıcı dudak makyajı ömrünü 2 -3 yıl koruyabilmektedir. Fakat makyaj yapmak biz kadınlar için hayli zaman alan bir işlemdir. Lakin çok kısa bir işlemle ve sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmeyen kalıcı dudak makyajı olabildiğinde bu işi hızlandırmış ve kolay bir hale getirmiştir. İnce dudak yapısına sahip olan kadınlar için daha dolgun bir görüntü elde edilmesini sağlamıştır.

Kalıcı dudak makyajı yapan milyonlarca yer vardır. Oldukça hassas bir parçamız olan dudaklar; mikrop kapmaya bir hayli müsait. Bu sebepten dolayı kalıcı dudak makyajı yaptıracağınız yerin fazlasıyla steril; ürünlerin ise tek kullanımlık size özel ürünler olması şart. Uzman doktorlar ya da estetisyenler tarafından yapılmalı; sağlığınız tehlikeye atılmamalıdır. Çeşitli markaların çeşitli dudak boyaları bulunur. Bu konuda da daha bilindik markalar tercih edilmeli; merdiven altı kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız. Dudağınızda uçuk ya da benzeri yaralar varsa kalıcı dudak makyajı işlemi kesinlikle ertelenmeli. Çünkü dudağınızda bulunan o virüs işlem esnasında yayılabilir ya da kalıcı olabilir. Bu duruma da dikkat ettikten sonra dudaklarınızı istediğiniz o canlı ve taze görüntüye gönül rahatlığıyla kavuşturabilirsiniz.

Dudak Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Dudak makyajında gerekli makyaj malzemeleri nelerdir? Son yılların trendi haline gelen kalıcı dudak makyajı ile dudaklar uzun süreli canlı ve renkli görüntüler elde ediyor. Dudak makyajı için güzellik uzmanları ya da estetisyenler tarafından kullanılmakta olan malzemeler medikal kozmetik malzemeler olup; kişiye özel tek kullanımlık ürünler kullanılır. Kalıcı dudak makyajı için kullanılan ürünler;

  • Kalıcı makyaj makinesi
  • Kalıcı makyaj boyası
  • Kalıcı makyaj iğneleri

Kullanılan malzemelerin kesinlikle piyasada bilinen, alanında uzmanlaşmış medikal kozmetik ürünleri olmadı gerekir. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan dudaklar aksi takdirde mikrop kapabilir ve üzücü sonuçlarla karşılaşmamıza sebep olabilir.

Abartılı Dudak Makyajı

Abartılı dudak makyajı da pek çok kişi tarafından severek kullanılır. Kalıcı makyajın en çok tercih edilenlerinden olan dudak renklendirme, farklı çeşitlere sahiptir. Kimisi natural, tatlı renklendirme işlemi yaparken; kimisi vahşi, avam görüntüler tercih ediyor.

Bununla beraber de belirgin dudak kontörleri ya da belirgin dudak renkleri kullanılıyor. Belirgin kırmızılar, pembeler bir yana siyahlar, morlar da bu işin içine girince dudak makyajı biraz daha farklı bir boyuta taşınıyor. Tamamen tercih meselesi olan dudak renklendirme işlemi herkese hitap etmekte olup; unutulmaması gereken konu bu renklendirme işleminin iki sene kadar kalıcı olacağıdır.

Yüz Şekline Göre Dudak Makyajı

Yüz şekline göre dudak makyajı nelerdir? Dudaklar, yüzün en belirli noktasıdır. Güzel ve dolgun dudaklar hemen hemen her kadının hayali. Ne güzel ki teknolojinin hızlı ilerlemesiyle bu şekilde dudaklara sahip olmak da oldukça kolaydır. Medikal kozmetikten faydalanarak yapılan dudak makyajı uzun süreli kalıcılıkla sizleri büyük bir zahmetten kurtarıyor ve oldukça canlı ve taze bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. Birbirinden farklı yüz şekilleri bulunmakla birlikte, bu yüz şekillerine uygun bir şekilde kalıcı makyaj yapılıyor. Yani çok küçük bir yüze kocaman kontörlü, aşırı renkli dudaklar yapılması tercih edilmediği gibi; büyük yüz tiplerine de kontörsüz soluk dudak renklendirme tercih edilmiyor. Uzmanınız yüz şeklinze uygun bir uygulama önerisinde bulunacaktır.

Dudak Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Dudak makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Kalıcı dudak makyajı işlemi yapılmadan önce bileniz gereken en büyük husus bu işlemin yaklaşık olarak iki sene kalıcı olacağıdır. Bunun yanı sıra işlem sonrasında ödem ve dudakta asimetrik bir görüntü olacak ve yaklaşık bir hafta bu durum sürebilir.

Bilmeniz gereken bir diğer önemli husus ise cildinizin alerjik bir yapıya sahip olup olmadığıdır. Alerjik ve aşırı hassas cilt tipine sahip kişiler için bu tarz işlemler pek uygun bulunmuyor. Kalıcı dudak makyajı artık pek çok yerde yapılsa da sizler kesinlikle gerekli belgelere sahip güzellik salonlarında ya da uzman doktorlar tarafından bu işlemi yaptırmayı tercih etmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.