Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
41
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
52
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
52
Uzun yıllardır bahis pazarında bulunan bahsegel güvenli bahsin adresi kabul edilir. Paylaştığı şirket bilgileri, ödeme seçenekleri ve hakkında paylaşılan yorumlar...
14.04.2021
64

Dudak Morarmasından Kurtulmanın Yolları

01.08.2015
800
Dudak Morarmasından Kurtulmanın Yolları
REKLAM ALANI

Dudak morarmasıyla alakalı şikayetlerin son dönemlerde daha çok arttığı görülmektedir. Bilinenin aksine sadece kış mevsimlerine özgü olmayan dudak kararması aslında tek başına oluşan bir sağlık problemi olmamakla birlikte, vücuttaki problemlerin dışa vurumu olarak gösterilebilir. Bu dışa vurum dudaklarda morarma olarak ortaya çıkabilir.

Dudak morarması konusunda ne yapılmalıdır?

  • Dudak morarması konusunda ilk alınması gereken önlemin dudak morarmasına neden olan etkenin ya da etkenlerin tespit edilmesinden geçtiği unutulmamalıdır. Önlem alınacaksa da bu tespitten sonra alınmalıdır.
  • Dudak morarmasını dudak kararmasından ayrıştırmak gerekmedir. Bu problemde dudakların aldığı renk, bayanlarda epilasyondan sonra oluşan kararmaların renginden çok farklıdır.
  • Yetişkinler haricinde görülen dudak morarması zaman zaman ortaya çıkıp kendiliğinden bile kaybolabilmektedir. Asıl sıkıntılı olan dudak morarmaları yetişkinler için olanlardır.

Yetişkinlerde oluşan dudak morarmalarının sebepleri nelerdir ve nasıl çözümlenmektedir?

  • Dudak morarmalarının birçok sebebi olabilir. Dudak morarması genel olarak kansızlık demir eksikliği, vitamin eksiklikleri, fazla sigara içmek gibi nedenlerin yanında akciğer problemleri ve solunum yolu hastalıkları da dudak morarmasına neden olabilir.
  • İlk başta yapılması gereken kesinlikle sigarayı bırakmak olmalıdır. Vitamin eksikliğinden söz ediliyorsa vücudun ihtiyacı olan vitaminlerin gün içinde mutlaka alınması gerekmektedir. Su tüketiminde mutlaka klordan uzak durulmalıdır. Ayrıca dudak bölgesinin sürekli nemli tutulması da oldukça önem taşımaktadır. Akciğer hastalıkları varsa, dudak morarması bunun belirtilerinden biri olacağından mutlaka gerekli testler yapılmalı ve tedaviye hemen başlanmalıdır.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.