Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? | Güzellik Çarşısı

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyajda neler yapılıyor?, Kalıcı makyaj fiyatları ne kadar?, Kalıcı makyaj kaç gün sonra yıkanır?, Kalıcı makyaj kaç gün sürer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
25 Aralık 2014
1.649 okunma
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj nasıl yapılır; kalıcı makyajın farklı birçok parçası bulunmaktadır. Dilerseniz hepsini birden uygulatabilir dilerseniz de sizin daha çok ihtiyaç duyduğunuz alternatiflerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Özellikle kalıcı makyajın dudak liner seçenekleri sıklıkla tercih edilmektedir. Her sabah dudaklarınızı çerçevelemek ve ruj sürmek ve daha sonrasında da bunu tazelemek ile uğraşmak istemiyorsanız kesinlikle dudak liner seçeneklerini bir değerlendirmelisiniz.

Kirpiklerinize Volüm Kazandırın!

Kalıcı makyaj nasıl yapılır; kalıcı makyajın bir diğer seçeneği de kirpiklerin daha formda görünmesini sağlayacak olan lifting işlemleridir. Bu işlem sonrasında kirpiklerin sürekli olarak kıvrık görünmesini ve daha koyu renkte bulunmasını sağlayabilirsiniz. En kısa süre içerisinde kalıcı makyajın tadını çıkararak her an muntazam bir görünüme sahip olma fırsatını elde edebilirsiniz. Kalıcı makyaj seçenekleri sizin için dışarı çıkmaya hazırlanma süresini de daha kısa bir hale getirecektir.

Kaş, göz ve dudak bölgelerine uygulanan pigment renklendirme işlemine kalıcı makyaj denilmektedir. Bu makyaj deri altına iğne ile uygun renklerde pigment enjekte etme işlemidir. Normalde bu işlem dövme işlemidir. Yalnız bu makyajın dövme ile arasındaki fark boyalarından gelmektedir. Çok hassas bir işlemdir. Dövme nasıl ciltten çıkarılamazsa bu makyaj da ciltten çıkartılamıyor. Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Bu makyaj kalite ve tecrübe isteyen bir iştir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj nereye uygulanırsa uygulansın ilk olarak kalemle bir taslak çizilmesi gerekmektedir. Eğer çizim güzel olmazsa makyaj da güzel durmayacaktır. Ayrıca makyaj yapılırken çizim kaybedilirse yine makyaj istenilen sonucu vermeyecektir. Bu makyaj yüze uygulandığı için oldukça zahmet verici bir işlemdir. Bundan dolayı makyaj uygulanacak olan bölüm çok iyi bir şekilde uyuşturulmalıdır. Makyajın uygulama aşamalarına gelirsek onu da şöyle sıralayabiliriz.


Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

İlk olarak makyajın uygulanacağı bölge uyuşturulur. Daha sonra uygulanacak olan şekil çizilir ve kalıcı olması sağlanır. Bu çizimi kalıcı bir şekle çevirmek dövme işidir. Makyaj ilk uygulandığı zaman yüzde oldukça yapay durur. Makyaj, koyu ve kalın bir görüntü verir. Yalnız bu durum geçicidir. Normal olarak bir hafta sonra makyaj gerçek halini alır. Bu bir hafta içinde bayanlar kesinlikle morallerini bozmamalıdır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bir ömür boyu kullanacakları makyaja kavuşmak için biraz beklemeleri normaldir. Cilt doku onarımını 21 gün de tamamladıktan sonra makyaj son şekline gelecektir. Makyaj, artık yaşadığınız sürece kullanacağınız şekilde cildinizin altına yerleşmiştir. Cilt altına yerleşen makyaj belki de gözünüze biraz açık gelebilir ama bu durum sadece cilt renginin normalleşmesi durumudur. Cilt doğal hale geri dönmüştür.

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce iyi bir düşünme ve karar verme evresi geçirmeniz gerekir. Çünkü bu makyajda aynı dövme gibi cildinizde yaşadığınız sürece sizinle beraber kalacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/lazerle-dovme-sildirme/

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/

https://guzellikcarsisi.com/makyaj-turleri/

https://guzellikcarsisi.com/maskara-kullanimi-nasil-olmali/

https://guzellikcarsisi.com/ayak-terlemesi-tedavi-yollari-nelerdir/