Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı?

25.12.2014
718
Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı?

Göz makyajı yaparken makyajın en önemli ayrıntılarından bir tanesi kirpiklerdir. Kirpiklerimizi dolgunlaştırmak ve daha güzel görünmesini sağlamak için nasıl bir maskara kullanmayız? Makyajın en önemli malzemelerinden biri olan maskaralar doğru bir şekilde kullanıldığı zaman gözlerde harikalar yaratır.

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı

Kirpiklerinizin uzun ve dolgun görünmesi sizin için önemliyse maskaranızı kirpiklerinizin dibinden başlayarak uca doğru sürünüz. Üst kirpiklere maskara sürmek için başınızı arkaya atın ve ileri doğru bakın. Kirpik diplerinizden hafif şekilde zik zak yaparak maskaranızı uçlara doğru hareketlendirin.

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı

Çarpıcı ve doğallıktan uzak bir görüntü vermek istiyorsanız o zaman da sürdüğünüz ilk kat kuruduktan sonra onun üzerine ikinci katı uygulayın. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız maskaranızın uç kısmını kullanarak kirpik diplerine uygulama yapabilirsiniz. Maskaralarda oluşan topaklanmalar kirpiklerin dağınık olmasından kaynaklanmaktadır. Kirpiklerinizde topaklanmanın önüne geçmek için maskaranızı bir gözünüze uyguladıktan sonra biraz bekleyin ve daha sonra diğer gözünüze de uygulayın.

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı

Gözünüze uyguladığınız maskaranın kurumasını beklerseniz topaklanmanın önüne geçmiş olacaksınız. Gözleriniz kahverengi ise size en çok siyah ve kahverengi maskaralar yakışacaktır. Açık renk gözler için ise koyu veya açık kahverengi maskaralar güzel duracaktır. Maskaranızı seçerken saç renginizden daha koyu bir renk olmasına dikkat edin. Maskaranızı sürmeden önce kirpiklerinizi güzelce fırçalayıp, pudralayın. Maskaranızı tabaka tabaka şeklinde sürün.

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı

Maskaranızı sürerken ilk olarak kirpiklerinizin uçlarını maskaralayın daha sonra kirpiklerinizin diplerine doğru inin. Üst kirpiklerinizi ilk olarak yukardan aşağı daha sonra da aşağıdan yukarıya doğru maskaralayın. Alt kirpiklerinizi ise alttan başlayarak yukarı doğru ve sonra da aşağıya doğru maskaralamalısınız. Kirpiklerinize tekrar maskarayı sürmek için bir süre beklemeniz doğru olacaktır.

Göz makyajında doğru maskara kullanımı kadınların daha çekici ve seksi olmasını sağlamaktadır. Kadına olduğundan bambaşka bir hava verir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.