Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı? | Güzellik Çarşısı

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı?

Rimel nasıl daha iyi sürülür?, Her gün rimel sürmek zararlı mı?, Doğru maskara nasıl seçilir?, Çok rimel sürmek kirpikleri döker mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı?
25 Aralık 2014
1.173 okunma
Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı?

Maskara kullanımı nasıl olmalı; maskara seçimi konusunda kirpik tipinizi de dikkate alarak seçim adımını tamamlamalısınız. Örneğin kısa ve cansız kirpikleri olan kişilerin daha dolgun göstermesini sağlayan maskaraları tercih etmeleri gerekmektedir. Ayrıca maskara uygulamadan hemen öncesinde kıvırıcı ile volüm kazandırmak da olumlu etki sunacak seçenekler arasında kendini göstermektedir. Maskara kullanımından sıkılan kişileri için farklı alternatifler de mevcuttur. Dilerseniz kalıcı maskara ya da kirpik lifting uygulatmayı da deneyebilirsiniz. Tabii ki bu işlemler göz ile yakın temas gerektirdiği için kesinlikle alanın uzmanı olan kişilerden destek almanız gerekir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kirpiklerinize Güç Kazandırın!

Maskara kullanımı nasıl olmalı ve kirpikler nasıl güçlendirilmeli soruları sıklıkla yanıt arayan unsurlardandır. Bu aşamada kirpiklerin göz sağlığına sakıncası olmayan içerikler ile desteklenmesi önerilmektedir. Özellikle tatlı badem yağı ve ylang ylang yağı kirpiklerin yeniden volüm kazanması konusunda eşsiz bir fırsat vermektedir. Bu olumlu etkiyi yalnızca düzenli kullanımda elde edebilirsiniz. Tek kullanımda mucizeler ile karşılaşmayacaksınız!

Göz makyajı yaparken makyajın en önemli ayrıntılarından bir tanesi kirpiklerdir. Kirpiklerimizi dolgunlaştırmak ve daha güzel görünmesini sağlamak için nasıl bir maskara kullanmayız? Makyajın en önemli malzemelerinden biri olan maskaralar doğru bir şekilde kullanıldığı zaman gözlerde harikalar yaratır.

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı

Kirpiklerinizin uzun ve dolgun görünmesi sizin için önemliyse maskaranızı kirpiklerinizin dibinden başlayarak uca doğru sürünüz. Üst kirpiklere maskara sürmek için başınızı arkaya atın ve ileri doğru bakın. Kirpik diplerinizden hafif şekilde zik zak yaparak maskaranızı uçlara doğru hareketlendirin.

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı

Çarpıcı ve doğallıktan uzak bir görüntü vermek istiyorsanız o zaman da sürdüğünüz ilk kat kuruduktan sonra onun üzerine ikinci katı uygulayın. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız maskaranızın uç kısmını kullanarak kirpik diplerine uygulama yapabilirsiniz. Maskaralarda oluşan topaklanmalar kirpiklerin dağınık olmasından kaynaklanmaktadır. Kirpiklerinizde topaklanmanın önüne geçmek için maskaranızı bir gözünüze uyguladıktan sonra biraz bekleyin ve daha sonra diğer gözünüze de uygulayın.


Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı

Gözünüze uyguladığınız maskaranın kurumasını beklerseniz topaklanmanın önüne geçmiş olacaksınız. Gözleriniz kahverengi ise size en çok siyah ve kahverengi maskaralar yakışacaktır. Açık renk gözler için ise koyu veya açık kahverengi maskaralar güzel duracaktır. Maskaranızı seçerken saç renginizden daha koyu bir renk olmasına dikkat edin. Maskaranızı sürmeden önce kirpiklerinizi güzelce fırçalayıp, pudralayın. Maskaranızı tabaka tabaka şeklinde sürün.

Maskara Kullanımı Nasıl Olmalı

Maskaranızı sürerken ilk olarak kirpiklerinizin uçlarını maskaralayın daha sonra kirpiklerinizin diplerine doğru inin. Üst kirpiklerinizi ilk olarak yukardan aşağı daha sonra da aşağıdan yukarıya doğru maskaralayın. Alt kirpiklerinizi ise alttan başlayarak yukarı doğru ve sonra da aşağıya doğru maskaralamalısınız. Kirpiklerinize tekrar maskarayı sürmek için bir süre beklemeniz doğru olacaktır.

Göz makyajında doğru maskara kullanımı kadınların daha çekici ve seksi olmasını sağlamaktadır. Kadına olduğundan bambaşka bir hava verir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sac-bakimi-nasil-olmali/

https://guzellikcarsisi.com/kalici-makyaj-nasil-yapilir/

https://guzellikcarsisi.com/kirpik-dolgunlastirici-serumlar/

https://guzellikcarsisi.com/kivircik-sac-bakimi-nasil-olmali/

https://guzellikcarsisi.com/makyajla-daha-iri-gozler/