Makyajla Daha İri Gözler | Güzellik Çarşısı

Makyajla Daha İri Gözler

Iri gözler için makyaj nasıl yapılır?, Iri gözlere kalem nasıl çekilir?, Göz kapağı kalın olanlar nasıl makyaj yapmalı?, Büyük gözlere rimel nasıl sürülür? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Makyajla Daha İri Gözler
13 Şubat 2015
1.652 okunma
Makyajla Daha İri Gözler

Makyajla Daha İri Gözler; Küçük gözlere sahip olan kadınlar, gözlerinin etkileyici bir şekilde ön plana çıkmasını istedikleri takdirde belirli makyaj tekniklerini doğru aşamalarla uygulaması gerekir. Burada makyaj tabağında uygulanan renk oldukça önemlidir. Koyu renk, gözü küçültmeye müsaittir.

Fakat açık renkler daha fresh bir görünüm oluşturacak için tercih edilir. İlk olarak göz makyajına iyi bir taban hazırlandıktan sonra göz altları mor olanlar için etkili bir kapama ürünü kullanılmalı. Fakat göz altlarında pürüzsüzlük olduğu takdirde herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur.

Kaş altına bir uygulama yapılmalı. Kaşınızın hemen altına kırık beyaz tonlarında bir far uygulamalısınız. Bu kaşı yukarıya kaldırdığı gibi göz kapağınızın da büyümesini sağlar. Ardında kirpik diplerine açık renk farla hafif uygulama yapılmaktadır. Burada uygulama yapıldıktan sonra göz kenarına doğru far yayılmalı. Bu da göz çukurunu genişlettiği gibi yapılan gölgelendirme ile birlikte gözün büyümesini sağlar.

Günlük göz makyajında soğuk pastel renkleri tercih etmelisiniz. Gözünüze yoğun far uygulaması yapmak, gözünüzü küçültür. Fakat küçük gözler için kaş ile göz arasında yapılan uygulama, oldukça etkili olur.

Küçük gözlerden yakınıp daha iri ve daha etkileyici gözlere sahip olmak isteyenler için hazırladığımız bu yazıda hem günlük makyajda hem de günlük makyajda gözlerin daha iri gözükmesini sağlayacak makyaj tekniklerini sizlere anlatacağız. İri göz makyajı yapma teknikleri adı altında birçok yazıya rastlayabilirsiniz fakat makyajla daha iri gözler yaratmak adına önerilen bu stiller, hep siyah tonlar üzerine yapılmakta olup gece için uygun bir stil olmaktadır.

Makyaj Tabanında Açık Renkler Önemli

Her makyajda olduğu gibi göz makyajına da iyi bir taban hazırlamakla başlıyoruz. Göz makyajı tabanındaki kişiye bırakılan tek uygulama gözaltını kapatma uygulaması olmakla birlikte sadece gözaltlarında morlukları olanlar için geçerlidir. Eğer, gözaltlarınızın pürüzsüz olduğunu düşünüyorsanız bu adımı geçebilirsiniz. Kapatma sonrasında kaş altında bir uygulama yapılmalıdır. Tam kaş altınızın çizgisi hizasında düzgün bir şekilde bir hat çekmelisiniz ve bu hattın rengi kırık beyaz tonlarında olmalıdır örnek olarak; fildişi bir far gayet uygun bir seçim olabilir. Bu uygulamanın yapılmasının sebebi; kaş ile göz arasındaki mesafenin olduğundan geniş gösterilmesidir. Bu mesafe uzatılırsa göze ait olan çevre daha geniş gösterilir ve bu doğrultuda gözlerde daha iri gözükmüş olur. Bu işlem sonrasında göz kapaklarına geçiyoruz, bu kısımda da açık renk olması kaydıyla istediğiniz bir farı tam olarak kirpik diplerine belli belirsiz çizgiler halinde sürüyorsunuz. Kirpik diplerine sürdükten sonra göz kapağının ortasına yani yukarıya doğru küçük boy bir fırça ile iyice yayıyorsunuz. Yaptığımız işlemler ile kaş dibi ve kirpik dibini boyamış oldunuz ardından orta kısma yani göz çukuruna geçip oraya hafif bir gölgelendirme yapmalısınız. Bu gölgelendirme ise şu şekilde yapılmaktadır; ince bir far fırçası ile koyu ve mat olan bir renk ile göz çukuru çizgisini yatay hizada takip edecek şekilde çiziyorsunuz. Göz çukurunda kullandığınız renk isterseniz kıyafetinizle aynı tonda olabilir isterseniz de belli belirsiz olan pastel renklerden oluşabilir. Fakat günlük göz makyajında en çok tavsiye edilen renkler; soğuk pastel renkler olmaktadır.

Son Olarak Kirpikler

Göz makyajı uygulaması, kirpiklerde son bulmaktadır. Kirpiklere uygulana işlem bilindiği gibi sadece rimel sürmek değildir, rimel öncesinde kirpikleri daha dolgun gösterecek ve karşıdaki kişileri göz yanılgısında bulunduracak bir işlem vardır. Bu işlem, kirpik diplerini çok ince bir şekilde tek bir çizgi halinde boyamaktır. Makyajla daha iri gözler için kirpiklerde son uygulama yapılırken çok önemli bir detay vardır ki bunu her tarz göz makyajında kullanabilirsiniz. Bu detay, alt kirpik diplerine kırık beyaz tonlarında bir kalem geçmektir. Sadece bu işlem sonrasında bile gözlerinizin boyutu oldukça değişecektir. En son da rimelinizi sürdükten sonra göz makyajınız bitmiş olacaktır.

Küçük gözler makyajla nasıl iri gösterilir?

Küçük göz yapısına sahip veya çekik göz yapısına sahip kişiler, kalem ve eye liner teknikleri ile gözlerin yapısını farklı gösterebilir. Küçük gözlerin içine değil, dışına kalem sürülür. Göz farı kullanmanız ve fırça ile flu hale getirmeniz, keskinliği geçireceği ve gözleri daha iri göstereceği için etkili bakış kazanmanızı sağlar.

Gözü nasıl büyük gösterebiliriz?

Küçük gözleri daha büyük göstermek için göz farını fırça yardımı ile sürün. Göz hizasından dışa taşırarak daha geniş bir çerçeve yapın. Yukarı ve aşağı hacim kazanması için fırça ile dağıtın ve çizginin genişlemesini sağlayın. Aynı şekilde göz kalemi kullandığınızda da keskin çizgi yerine yan kesik fırça ile kalın çizgiyi flu gösterebilirsiniz. Gözlerin iç kısmına ise beyaz kalem kullanmanız bu etkiyi artıracaktır.

Küçük gözler nasıl büyür?

Küçük gözleri daha iri göstermek için göz altı aydınlatıcı kullanmayın. Aşırı beyaz renkler tercih edildiğinde gözlerin daha küçük görünmesine neden olur. Göz civarında veya kapağında aydınlatıcı ürünler kullanmak, özellikle gün ışı ve açık havalarda gözlerin, ne kadar iri makyaj yapılsa da betimsiz ve küçük görünmesine neden olur.

Gözleri gerçek manada etkili ve iri gösteren asıl mevzu göz altlarındaki derinin doğal görünümüdür. İçindeki incecik kılcal damarlar, buradaki hafif doku bozukluğu, uzaktan bakıldığında bir bütünsellik gösterir ve gözlerin alanını genişletir. Bir şehrin girişindeki tabelayı düşünün. İl sınırı başlayan yer ile yerleşim başlayan yer farklıdır. Ancak siz civarda boşlukta olsa o şehirde olduğunuzu bilirsiniz. Gözlere evet, göz çevresinde makyaja (açık renk aydınlatma) hayır.

Çukur göz makyajı nasıl yapılır?

Göz altlarında çukurluk hissi vermek veya çukurluğu kaybetmek için renklerden yararlanabilirsiniz. Göz kapaklarına koyu ren sürülen farın göz altına dağılması ve elinizle hafif yaymanız, göz altlarında morluk ve yorgunluk hissi verir. Şayet makyaj konseptiniz bu yönde ise.

Gözaltı mor halkaları olan veya çökük, çukur olan kişilerde kapatıcılar kullanılabilir. Ancak çok beyaz aydınlatıcılar kullanmamanız önerilir. Fondöten öncesinde kalın bazda kapatıcı uygulayabilirsiniz. Mac kozmetik ürünleri özellikle göz altlarına zarar vermeyen yapısı ile hem sağlıklı hem görüntü kalitesi ile idealdir. Üzerine yüne fondöten sürebilirsiniz. Ancak sadece göz altlarına uygulanabilen ürünler kullanmanız önerilir.

Gözlerin daha parlak olması için ne yapmalı?

Gözlerin içine kalem sürmek daha parlak olmasını sağlar. Gözkapaklarına ışıltılı far sürmek, rengine göre gözlerin de ışıldamasını sağlar. Teni mat tutup gözlere ideal makyaj yapmak, soluk renkler ve pastel renklerden ziyade net renkler kullanmak, gözlerin daha parlak olmasını sağlar.

Havucu çok tüketmeye özen gösterin. Gözler için muhteşemdir.

Gözleri iri göstermek için Eyeliner nasıl sürülür?

Eyeliner kalın kullanıldığı zaman gözlerin daha iri görünmesini sağlar. Ancak  sabit bir çerçeve gibi dümdüz çizmenize gerek yoktur. Ayrıca eğriliği olmayan yani düz ve net eyeliner/ kalem sürme teknikleri 60’lı yılların Yeşilcam görüntüsünüz uyandırıyor. Üstelik gözlerin ağır bir perdeye açılacakmış hissiyle, karşıdaki insanın sizden iyi enerji almamasına neden olur.

Göz kalemi, farı ya da eyeliner kullanıyor iseniz sadece üste sürmeyin. Yarım ve tamamlanmamış eksik bir görüntü yaratıyor. En azından gözün alt kısmına hafif bir şeyler sürün ki gözleriniz, bakışlarınız anlam kazansın. Göz ifadesinde hiçbir cümle yarım kalmamalı.

Göz yapısı nasıl belirlenir?

Göz pınarlarının başlangıç noktasından dümdüz aşağı inin, burun deliklerinin kapağıyla doğru bir çizgi verir. Göz bebekleriniz tam karşıda olsun ve orta yerinden dümdüz aşağı bir çizgi çekin (kalem, ip, cetvel ile bakabilirsiniz, yüzü çizmeyin) dudak kıvrımlarınızın başlangıç yeri ile düz bir çizgi verir.

İlk aldığınız ölçü, gözlerinizin diğer yanında da aynı uzunlukta olmalıdır. genellikle altın oran için yüzünüzün simetrisini çıkarabilirsiniz. Burun, çene, alın yapısı ile doğru orantı veriyor ise bir sorun yoktur. Ancak yüz simetrinize oranla daha küçük yapıda ise küçük olduğunu anlayabilirsiniz.

Gözaltına siyah kalem nasıl sürülür?

İçine veya dışına sürülebilir. İçindeyken gözleri küçük, dışındayken gözleri büyük gösterir.

Siyah göz kalemi kimlere yakışır?

Ela gözlülere siyah, kahve ve renkli göz kalemleri çok yakışır. Yuvarlak göz yapısı ve göz kapağı içi çizgileri belirgin olanlara oldukça yakışır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/masa-ile-iri-dalga-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/makyajla-burun-kucultme/
https://guzellikcarsisi.com/makyaj-turleri/
https://guzellikcarsisi.com/papatya-suyu-ile-sac-nasil-acilir/
https://guzellikcarsisi.com/goz-fari-nasil-surulur/