Makyajla Burun Küçültme | Güzellik Çarşısı

Makyajla Burun Küçültme

Makyajla burun küçültme nasil yapılır?, Burnu küçük göstermek için ne yapabilirim?, Geniş burun nasıl inceltilir?, Makyaj yaparken buruna ne sokulur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Makyajla Burun Küçültme
13 Şubat 2015
1.282 okunma
Makyajla Burun Küçültme

Ameliyat olmadan sadece makyaj ile burun küçültmek artık mümkün. Makyajla burun küçültmenin püf noktası ise tonlara dikkat ederek makyaj malzemesi kullanmaktan geçiyor. Doğru ve uyumlu tonlarda makyaj malzemesi kullanmak yüz hatlarını belirginleştiriyor veya sivriliğini büyüklüğünü gideriyor.

Makyaj ile burun küçültmek isteyen kişiler mutlaka bir aydınlatıcı ve bir bronzer tarzı kapatıcı bir ürün edinmelidir. Bu iki ürün sayesinde yüz hatlarını belirginleştirmek mümkün. Aydınlatıcıyı burnun ortasında bulunan konumunu aydınlatmalısınız. Boydan boya burnunuzu aydınlattıktan sonra ise koyu renk bir fondöten çubuğu ile yüz hatlarınızı belirginleştirmelisiniz. Koyu çubuk fondöten ile burnunuzu aydınlattığınız bölgenin iki kenarına da çizik atın. Böylelikle burnunuzu istediğiniz görünüme kavuşturacaksınız. Tüm yüz belirginleştirme işleminden sonra da makyaj sabitleyici sprey kullanmayı unutmayın.

Türk genetiklerine sahip olan çoğu bayanın ortak şikayeti burunlarıdır. Burunlarına daha güzel görünüm verebilmek adına bin bir türlü yolu deneyen bazı kadınlar, bıçak altına bile yatıyorlar. Fakat burunun küçük gözükmesi adına yapılacak tek şey ameliyat olmak değildir, elinizdeki mevcut makyaj ürünleriyle sadece birkaç makyaj hilesi yaparak istediğiniz şekle sahip bir burun elde edebilirsiniz.

Burun Küçültme Hilesinde Aydınlatıcı Detayı

Burnunuzun küçük veya daha iyi şekilli gözükmesi adına uygulayacağınız teknikler genel olarak burun makyajı adını almaktadır. Makyajla burun küçültmede en önemli detay, aydınlatıcıdır. Bu aydınlatıcı, bildiğimiz göz makyajında taban olarak ve yoğunlukla da gözaltlarında kullanılan ayrıca da hemen hemen her bayanın makyaj çantasında bulunan bir makyaj malzemesidir. Çoğu bayan bu malzemenin burun makyajında kullanılacağını tahmin bile etmez nitekim burun makyajını da yaparken göz makyajı gibi tabanın sağlam olmasını sağlamaktadır. Aydınlatıcıyı, burnunuzun ortasına boydan boya sürüyorsunuz ve çok küçük dokunuşlar ile teninize yediriyorsunuz. Aslında bu aşamada küçük bir allık fırçasını da kullanabilirsiniz fakat fırça kullanırken bir risk ortaya çıkmaktadır ki bu da; fırçanın aydınlatıcıyı yeme ihtimalidir. Bu açıdan parmaklarınızı bu aşamada kullanmanız daha etkili olacaktır. Bu arada, kullandığınız aydınlatıcının tonu mutlaka teninizin ve fondöteninizin renginden çok daha açık olmalıdır.


Burun Makyajında Hat Belirleme Aşaması

Burnunuzun ortasını boydan boya aydınlattınız sonrasında önemli olan aşama, hat belirleme olmaktadır. Makyajla burun küçültmenin ikinci aşaması olan hat belirleme işleminde teninizden ve teninizin tümüne uyguladığınızdan 3-4 ton daha koyu olan ve rengi sıcak değil soğuk bir renk olan fondöten çubuğu kullanmalısınız. Çünkü, koyu renkte sıcak olan fondötenler bronz renk olur ve tene turunculuk katar, burun makyajı yapıldığının belli olmaması açısından dikkat çekmemesi için bronz renk kullanılmamalıdır. Şimdi yapılacak olan uygulama da burnunuzu istediğiniz şekle taşıyacaksınız ve sonuçta ulaştığınız görüntüye inanamayacaksınız. Burun üzerinde aydınlatılan kısmın kenarları bu koyu fondöten ile her iki taraftan ince bir şekilde çizilir ve bu koyu çizgiler aşağıya doğru yayılır. Eğer, bu kenar çizgilerini belirleyemiyorsanız bunun için kullanabileceğiniz bir başka ölçüt daha bulunmaktadır ki bu da; kaşınızın başlama noktasından burun deliklerinize kadar olan kısımdır. Çizdiğiniz çizginin doğrulanması için makyaj sonunda makyajınızın sağlamasını bu şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca, baktınız çizgiler hala belli oluyor o zaman elinize bir makyaj süngeri alın ve çizgileri mutlaka aşağı yönlü olacak şekilde yaymaya çalışın.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/mide-kucultme-yollari/
https://guzellikcarsisi.com/makyajla-daha-iri-gozler/
https://guzellikcarsisi.com/mide-kucultme-ameliyati/
https://guzellikcarsisi.com/burundaki-siyah-noktalar-icin-maske/
https://guzellikcarsisi.com/agiz-estetigi/