Ağız Estetiği Çene Ucu Estetiği | Güzellik Çarşısı

Ağız Estetiği Çene Ucu Estetiği

Çene törpüleme kaç TL?, Çene ucu estetiği kalıcı mı?, Çene ucu estetiği nasıl yapılır?, Çene Törpületme ameliyatı ne kadar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Ağız Estetiği Çene Ucu Estetiği
31 Temmuz 2015
1.025 okunma
Ağız Estetiği Çene Ucu Estetiği

Ağız estetiği çene ucu estetiği yüz profilinin belirlenmesinde önemlidir. Yüzden boyun bölgesine geçiş olan çene ucu yüzün en alt bölümünde bulunur, dudak ve burun gibi yüzü tamamlayan noktadır.

Büyük ya da küçük olması halinde estetik görünüm bozulur ancak yapılacak operasyon ile sorun olmaktan çıkar. Ameliyattan sonra herhangi bir iz kalması söz konusu değildir, operasyona genioplasti adı verilmektedir.

Operasyonun yaklaşık süresi 1 saattir, hem lokal anestezi hem de genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat dikişleri kendiliğinden eriyen yapıya sahiptir dolayısıyla operasyon sonunda dikişlerin alınması gibi bir durum söz konusu değildir.

Burun, Çene Ve Yüz Orantısı

Burun düzeltme operasyonları ile birlikte yapılan ağız estetiği çene ucu estetiği sayesinde burun, çene ve yüz orantısı sağlanır. Aynı zamanda gıdılı görünümünde düzeltilmesi sağlanarak ağız kapanışı ve diş dizilimi normal insanlar üzerinde uygulanır.

Hem ağız estetiği hem de çene ucu estetiği basit ve güvenli cilt düzeltme gençleştirme işlemidir. Ağız içinden ya da çene altından açılan küçük kesiden operasyon gerçekleştirilir, hastanın operasyon sonrası hastanede kalmasını gerektirecek herhangi bir durum yaşanmaz.

Ortognatik cerrahi olarak da adlandırılan ağız estetiği, alt çene ucunun büyütülmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca alt çene ucunun çok küçük ya da geride olduğu durumlarda ise alt çene kemiğinin kısmen kesilerek daha öne getirilmesi ağız estetiği olarak adlandırılır. Çene kemiğinin kesilmesini istemeyen hastalar bunun yerine, çene proteziyle sorunlarına çözüm bulabilirler. Genel anlamda ağız estetiği yapılırken şikayetin durumuna göre her zaman çene kemiği kesilmeyebilir. Ağız estetiğiyle çene kemiğinin törpülenerek de problem ortadan kaldırılsa da çene kemiğinin kesilerek geriye doğru çekilmesi problemi tam olarak sonlandıracaktır. Bunların yanında alt ve üst çenenin aynı anda kesildiği durumlara da rastlanılmaktadır.


Ağız estetiği ana hatlarla nasıl yapılır?

Ağız estetiğinde lokal anestezi uygulanmaktadır. Uyuşturulan bölge özel aletler sayesinde yukarı kaldırılmakta ve çene kemiğinin kesim ya da törpülenmesi işlemi yapılmaktadır. Bu durumda dudak ve çene kırışıklıklarının da daha iyi bir hale getirildiği görülmektedir. Ağız estetiğinde dudakların şekli önemli bir yer tuttuğu için dudaklara sadece küçük dokunuşlar yapılmakta, bu sayede dudaklara zarar verilmemesi sağlanmaktadır.

Ağız estetiği esnasında dolgu kullanılması nasıl olmaktadır?

Bazı estetikçiler ağız estetiği operasyonunda dolgu maddeleri tercih etmektedirler. Bu işlemin hemen ardından dolgu maddelerine karşı cildin ilk başta gösterdiği reaksiyondan dolayı ilk etapta ağız bölgesi oldukça şişecek olsa da kısa bir zaman sonra şişlikler kaybolacak ve uzun yıllar sürecek doğal bir görünüme kavuşulacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/agiz-kurulugunun-nedenleri/
https://guzellikcarsisi.com/makyajla-burun-kucultme/
https://guzellikcarsisi.com/yuzdeki-kirisikliklar-nasil-giderilir/
https://guzellikcarsisi.com/yuze-parlaklik-veren-maske/
https://guzellikcarsisi.com/burundaki-siyah-noktalar-icin-maske/