Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske | Güzellik Çarşısı

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

Burundaki siyah noktalar nasıl yok edilir?, Siyah nokta burun maskesi nasıl yapılır?, Burundaki siyah noktalar nasıl geçer doğal yöntemler?, En iyi siyah nokta maskesi evde nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske
17 Şubat 2015
970 okunma
Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

Burundaki siyah noktalar için maske yapımı, Türk Kahvesi ile uygulanır. Düzenli olarak haftada bir kez yapabilir ve daha temiz bir cilde kavuşabilirsiniz. Zamanla gözenekler sıkılaşacak ve siyah nokta oluşumları azalacaktır. Evde doğal yöntemler ile uygulayacağınız arındırıcı maske şöyledir;

  • Maske İçin Malzemeler

1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi ve 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

  • Maske Nasıl Uygulanır

Kahve ve yağı temiz bir kap içinde karıştırınız. Temizlenmiş cilt üzerine doğrudan uygulayınız. Masaj yaparak tüm yüze yedirin. Ancak göz çevresine ve göz altlarına sürmemeye özen gösterin.

Burundaki siyah noktalar ve yanak bölgesindeki tıkanmış yağ gözeneklerinin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Maskeyi uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Uygulamadan sonra günlük nemlendiricinizi uygulamayı unutmayın. Akşam saatlerinde yapılan peelingler için gece bakım kremleri tavsiye edilir.

Bol su ile durulanması ve yumuşak bir havlu ile kurutulması önerilir. Cilt gözeneklerinde kahve ve yağ artıklarının kalmamasına özen gösterin. Cilt gözeneklerinin sıkılaşması için ayrıca tonik uygulayabilirsiniz. Kahve içerikleri aynı zamanda ciltte sıkılaşmaya yardımcı olacaktır.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah noktalar vücudumuzun her bölgesinde olmasına rağmen daha çok burun bölgemizde olmaktadır. Burundaki siyah noktaların temizlenmesi belli bir süre sonra onların tekrar oluşmasını sağlayacaktır. Bunlardan kurtulmak adeta imkânsız gibi bir durum. Kesin bir etkisi olmasa da aşağıda tarifi vereceğimiz burundaki siyah noktalar için maske yapıldığı zaman sivilcenin tekrar oluşmasını engeller.


Kahve ve Siyah Nokta Peeling Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

Hazırlanması: Türk kahvesi ve zeytinyağını karıştırın. Yüzünüzde siyah nokta oluşan yerlere bu karışımı sürün. Göz çevrenizden karışımı uzak tutunuz. Çünkü bu bölge ince ve hassastır, tahriş olabilir. Maske, cildinizde 5 dakika bekledikten sonra soğuk su ile cildinizi durulayın. Siyah noktalarınız için peeling yaptıktan 3 gün sonra bu maske uygulamasını tekrar yapın. Bu uygulamadan 1 hafta sonra tekrar yapın ve bu uygulamadan sonra da ayda 2 defa bu maskeyi uygulayın.

Burundaki siyah noktalar için maske tam olarak sivilceleri geçirmese de sizi bir süre bu siyah noktalardan uzak tutacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-pratik-ev-maskesi-yapimi/
https://guzellikcarsisi.com/siyah-noktalara-kesin-cozum/
https://guzellikcarsisi.com/makyajla-burun-kucultme/
https://guzellikcarsisi.com/siyah-elbiseye-uygun-makyaj/
https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-oncesi/