Karaciğer, vücudun en büyük organları arasında yer alır. Karın boşluğunun üst kısmındadır. Vitamin, minarelerin depolanması olmak üzere ilaç, toksik gibi...
23.01.2021
10
Geçmişten bu yana ileri gelmiş en gösterişli ve en dikkat çekici bir hal alan zombi makyajı yanı sıra maskeli balolarda,...
22.01.2021
8
Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
14
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
95

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

29.01.2015
368
Siyah Noktalara Kesin Çözüm
REKLAM ALANI

 

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

            Cildin kirden arınamaması ve fazla sebum ile ölü hücrelerden meydana gelen siyah noktalar ciltte kötü görünüme neden olacaktır. Bazı karışımlar ile siyah noktalara kesin çözüm sağlayabilir ve bu siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

 

Siyah Noktalar İçin Kesin Çözüm Tavsiyeleri

            Doğal ürünler kullanılarak siyah noktalara kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Doğal ürünlerden oluşan bu karışımlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Su ve 1 tatlı kaşığı karbonat kullanarak yapılacak karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Cilt üzerinde 5 dakika kadar bekletildikten sonra masaj yaparak durulanır. Haftada 1 tekrarı tavsiye edilir.
  • Su ve 1 tatlı kaşığından elde edilecek olan karışım hamur haline gelene kadar karıştırılır. Siyah nokta oluşan bölgelere yedirilerek uygulanacak olan bu karışım 5 dakika kadar bekletildikten sonra durulanır.
  • 1 yemek kaşığı mercimek, 1 tutam zerdeçal, 1 yemek kaşığı nohut ve sudan oluşan bu karışım toz halindeki mercimek ile diğer ürünlerin karışımından oluşur. Hamur halinde siyah noktalara uygulanan bu karışım masajla çıkartılır ve soğuk su ile durulanır.
  • Yarım portakal kabuğu ve gülsuyundan oluşan bu karışım siyah noktalar için etkili bir karışımdır. Kurumuş portakal kabuğunun rendelenmesi ile gülsuyu macun haline getirilir. Karışım cilt üzerinde kurutulur ve masajla çıkartılır. Ilık su ile durulanır.
  • 2 çay kaşığı karabiber tozu ve susan oluşan ve macun kıvamına getirilen bu karışım cilde masaj yaparak uygulanır ve soğuk su ile durulanır.
  • 1 dilim domatesi siyah nokta oluşan bölgelere yedirerek masaj yapılır. 7-8 dakika sonra ılık su ile durulanır.

Bu şekilde yapılan kolay karışımlar cildinizde bulunan siyah noktaları gidermekte yardımcı olacaktır. Yani siyah noktalardan kurtulmak mümkün hatta siyah noktalara kesin çözümler bulunmaktadır. Bu sayede tamamen doğal olan bu ürünler sayesinde siyah noktalardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.