Siyah Noktalara Kesin Çözüm | Güzellik Çarşısı

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Siyah nokta nasıl geçer evde çözüm?, Burundaki siyah noktalar nasıl yok edilir?, Yüzümde çok siyah nokta var ne yapmalıyım?, Siyah noktalardan tamamen kurtulmak mümkün mü? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Siyah Noktalara Kesin Çözüm
29 Ocak 2015
857 okunma
Siyah Noktalara Kesin Çözüm

 

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

            Cildin kirden arınamaması ve fazla sebum ile ölü hücrelerden meydana gelen siyah noktalar ciltte kötü görünüme neden olacaktır. Bazı karışımlar ile siyah noktalara kesin çözüm sağlayabilir ve bu siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

 

Siyah Noktalar İçin Kesin Çözüm Tavsiyeleri

            Doğal ürünler kullanılarak siyah noktalara kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Doğal ürünlerden oluşan bu karışımlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Su ve 1 tatlı kaşığı karbonat kullanarak yapılacak karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Cilt üzerinde 5 dakika kadar bekletildikten sonra masaj yaparak durulanır. Haftada 1 tekrarı tavsiye edilir.
  • Su ve 1 tatlı kaşığından elde edilecek olan karışım hamur haline gelene kadar karıştırılır. Siyah nokta oluşan bölgelere yedirilerek uygulanacak olan bu karışım 5 dakika kadar bekletildikten sonra durulanır.
  • 1 yemek kaşığı mercimek, 1 tutam zerdeçal, 1 yemek kaşığı nohut ve sudan oluşan bu karışım toz halindeki mercimek ile diğer ürünlerin karışımından oluşur. Hamur halinde siyah noktalara uygulanan bu karışım masajla çıkartılır ve soğuk su ile durulanır.
  • Yarım portakal kabuğu ve gülsuyundan oluşan bu karışım siyah noktalar için etkili bir karışımdır. Kurumuş portakal kabuğunun rendelenmesi ile gülsuyu macun haline getirilir. Karışım cilt üzerinde kurutulur ve masajla çıkartılır. Ilık su ile durulanır.
  • 2 çay kaşığı karabiber tozu ve susan oluşan ve macun kıvamına getirilen bu karışım cilde masaj yaparak uygulanır ve soğuk su ile durulanır.
  • 1 dilim domatesi siyah nokta oluşan bölgelere yedirerek masaj yapılır. 7-8 dakika sonra ılık su ile durulanır.

Bu şekilde yapılan kolay karışımlar cildinizde bulunan siyah noktaları gidermekte yardımcı olacaktır. Yani siyah noktalardan kurtulmak mümkün hatta siyah noktalara kesin çözümler bulunmaktadır. Bu sayede tamamen doğal olan bu ürünler sayesinde siyah noktalardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/burundaki-siyah-noktalar-icin-maske/

https://guzellikcarsisi.com/aile-dostu-sonbahar-yemekleri-neler/

https://guzellikcarsisi.com/zencefil-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/siyah-elbiseye-uygun-makyaj/

https://guzellikcarsisi.com/karpuzlu-yuz-maskesi/