Aile Dostu Sonbahar Yemekleri Neler? | Güzellik Çarşısı

Aile Dostu Sonbahar Yemekleri Neler?

Sonbaharda ne yemek yapılır?, Sonbahar günleri ne yenir?, Ilkbahar yemekleri nelerdir?, Sonbaharda hangi sebzeler yenir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Aile Dostu Sonbahar Yemekleri Neler?
25 Aralık 2019
928 okunma
Aile Dostu Sonbahar Yemekleri Neler?

Evet, her yemeği çocuklara beğendirmek ve yemelerini sağlamak dünyanın en zor şeyidir. Sadece çocuklar değil, bütün gün uğraşılıp yapılan yemeklerin günün sonunda misafirler hatta eşler tarafından bile yenilmemesi gerçekten oldukça sinir bozucu bir durumdur. Fakat artık bu durumun yaşanmamasını sağlayan, çocuklar da dahil herkes tarafından ikinci tabağın istendiği yemekler sonunda yavaş yavaş mutfaklara girmeyi ve bütün beğenileri toplamayı başarmıştır. İşte bunlardan oluşan 6 maddelik sonbahar yemekleri;

1-Ramen

Birçok farklı şekilde yapılabilen rameni sevmeyecek hiç kimse yoktur!

Ramen, Asya mutfaklarında çokça tüketilen, çoğu zaman tavuk ve yumurta ile yapılan bir makarnalı çorbadır. Ramen, kendi ülkesinde özel makarnası ile yapılmaktadır fakat Türkiye dahil diğer ülkelerde de noodle hatta normal spagetti ile bile yapılabilmektedir. Zaten tam bir makarna delisi olan çocuklar hem rameni yemekten büyük keyif alacak hem de aynı zamanda içindeki sebze suyu sayesinde fazlasıyla vitamin alacaktır. Buna ek olarak misafirlere servis etmek için de çok şık bir seçenektir.

2-Beef (Dana) Stroganoff

Krema ve mantar hiç bu kadar birbirine yakışmamıştı…

Dana Stroganoff, krema ve mantar ile yapılan aslında bir Rus yemeğidir. İyi seçilen bir etin güzel bir şekilde doğranıp sotelenerek yapıldığı bu etin içinde lezzet vermesi için birçok güzel malzeme bulunmaktadır. Yapılmasındaki tek püf nokta eti iyi seçmek ve pişirmek olan bu tarif, herkes tarafından çok fazla sevilecektir.

3- Jambalaya

Tam bir lezzet şöleni.

Jambalaya, orijinalinde pirinç, farklı etler ve sebzeler bulunan, Louisiana kökenli İspanyol, Batı Afrika ve Fransa’dan esinlenmiş bir yemektir. Geleneksel olarak içinde sosis, tütsülenmiş et ve karides gibi deniz ürünleri içermektedir. Günümüze isteğe bağlı olarak farklı tarifler ile gelmiş olan bu yemek, son derece lezzetlidir ve birçok ülkede özellikle kış aylarında sıklıkla yapılmaktadır. Çok fazla bağımlısı bulunan bu yemeği herkes mutlaka kendi mutfağında denemelidir. İçine mutlaka pirinç ve et koyulduktan sonra, gerisi yapan kişinin damak zevkine kalmıştır!


4-Sloppy Joe

İşte çocukların bayılarak yiyeceği, diğer hamburgerler kadar zararlı olmayan hatta faydalı bir hamburger tarifi!

Sloppy Joe, genellikle kıyma ve klasik worcestershire sos ile yapılan son derece lezzetli bir hamburgerdir. Amerika’da çok fazla yapılan ve sevilen bu tarif özellikle son iki üç senedir Türkiye’de de son derece popülerdir. Bu hamburgerin en güzel özelliği ise kolayca evde yapılabilmesidir ve bu sayede sağlık açısından çocuklara da güvenle yedirilmektedir. Klasik hamburgerlerden farklı olarak oldukça dağınık bir görüntüye sahip olan bu hamburger aslında ıslak hamburgere de benzemektedir ve yerken çokça peçete kullanmaya sebep olmaktadır. Fakat buna son lokmasına kadar değmektedir!

5-Beef Bourguignon

İşte tam bir sonbahar yemeği!

Özellikle kalabalık misafirler bir sonbahar akşamında ağırlandığında, onlara servis edilebilecek en güzel yemek olan, boeufbourguignon olarak da bilinen beefbourguignon, genellikle dana eti, havuç, arpacık soğan, sarımsak ile yapılmaktadır ve farklı baharatlar ile süslenmektedir. Kokusuyla insanları mest eden bu yemeğin, kimse tarafından beğenilmeme ihtimali söz konusu bile olmamaktadır!

6- Dana Etli Taco

Taco sevmeyen var mı?

Taco; kıyma, soğan, domates, farklı baharatlar ve tortilla ile hazırlanan bir Meksika yemeğidir. Orijinal hali ile de çok güzel olan Taco, kuşbaşı doğranmış dana etleri ile de son derece lezzetli olmaktadır. Özellikle çocukların çok severek yiyeceği bu yemek aynı zamanda arkadaşlarla bir ev buluşmasında yapıldığında da günün yıldızı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/cok-makul-fiyatlarla-harika-bir-sonbahar-gardirobu-hazirlamak-icin/
https://guzellikcarsisi.com/ender-sarac-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/kalp-dostu-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/daha-fazla-cevre-dostu-olmak-icin-atilabilecek-kucuk-adimlar-neler/
https://guzellikcarsisi.com/aile-ile-izlenebilecek-harika-film-onerileri/