Ender Saraç Diyeti | Güzellik Çarşısı

Ender Saraç Diyeti

Çok zor kilo veriyorum ne yapmalıyım?, En Hızlı 5 kilo nasıl verilir?, 1 haftada 7 kilo nasıl verilir?, 5 günde 3 kilo nasıl verilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Ender Saraç Diyeti
01 Temmuz 2015
1.041 okunma
Ender Saraç Diyeti

Bayanların en büyük sorunlarından birisi de hiç şüphesiz ki kilodur. Bayanlar sürekli olarak hiç durmadan fazla olan kilolarından şikayet edip dururlar. Bu sebeple bayanların en sık yaptığı şeylerden birisi de diyettir. Bayanlar sağlıklı olmak şartı ile diyet yaparak rahatlıkla zayıflayabilirler. Bunun için uzman doktor olan Ender Saraç ‘ ın Ender Saraç Diyeti ‘ ni çok rahatlıkla uygulayabilirler. Ender Saraç bu konuda uzman olan birisidir ve de onun diyeti sayesinde kişiler rahatlıkla zayıflayabilirler. Üstelik de özel bir sağlık sorunları ya da hassas durumları yoksa bu konuda herhangi bir sağlık problemi yaşamazlar.

Ender Saraç ‘ ın Sonbahar Diyeti Tarifi

Ender Saraç zayıflama konusunda daima sağlıklı olan adımları önermiştir ve de bu yüzden de Ender Saraç Diyeti de oldukça sağlıklı olan yöntemlerden oluşmaktadır. Bu diyeti uygularken yapmanız gereken şeyler aslında oldukça basit olan adımlardır.

  • Bu diyeti yaparken ilk olarak uygulamanız gereken adım akşam yemeklerini erkene çekmektir.
  • Kivi, taze maydanoz, limon, domates, sivri biber gibi yiyecekleri tüketin. Çünkü bu yiyeceklerin antioksidan özelliği bulunmaktadır ve de bu özellikleri sayesinde de vücuttaki ödemin sökülmesine yardımcı olurlar.
  • Ender Saraç Diyeti için yapmanız gereken bir diğer şey ise de bitki çayı tüketmektir. Çünkü bitki çayları da zayıflama konusunda oldukça yardımcı olurlar. Ancak onların da dozunu iyi ayarlamak gerekir.
  • Ve son olarak da kişiler bol bol su içmelidir.

Diğer Notlar:

Yaz mevsiminin gelip, deniz ve havuz sezonunun açılmasıyla birlikte kilolarından şikayetçi olanlar için diyet arayışlarına ağırlık verilmeye başlandı. Ülkemizde diyet denilince akla gelen ilk isimlerden olan Ender Saraç’ın beklenen yaz diyeti açıklandı. İşte Son bir yıldır “sonbahar diyeti” ve “21 günde göbek eriten diyetlerin” mimarı Ender Saraç diyeti ayrıntıları :

Ender Saraç diyeti beslenme saatleri:

Uyanma : 7:30

Kahvaltı Saati : 8:00

Ara Öğün : 11:00

Öğle Yemeği : 12:30


İkindi Öğün Saati : 15:00

Ara Öğün : 17:00

Akşam Yemeği : 19:00

Son Öğün : 21:00

Görüldüğü üzere Ender Saraç diyeti  saatlerinde önemli olan sabah erken kalkmak ve bu sayede metabolizmanın çalışmasına erkenden başlamasını sağlamaktır. En çok iki saatlik aralarla aç kalmadan diyet yapmanız mümkün olacaktır. Ender Saraç yaz diyetinin püf noktaları da şunlardır :

  • Yataktan ilk kalkıldığı anda limonlu veya ballı su içilmesi mutlaktır. Su içildikten yarım saat sonra kahvaltıya geçilmelidir
  • Kahvaltıda ekmek tercih edilecekse bir dilim kepek ekmeğini geçmemelidir. Kahvaltıda 3 farklı durum tercih edilir. Ekmek yenildiği durumlarda az beyaz peynir, mozeralla ya da lor peyniri, yanında yeşillik ve sıcak sudan geçirilmiş 5 adete kadar zeytin yenebilir. Light süt ve yulaf ezmesi ikinci durum, az şekerli meyve kompostosu da üçüncü durumdur.
  • Öğle yemeklerinde asla kırmızı et yenmemeli tavuk ve balık tercih edilmelidir. Sebze yemeklerinin tamamı etsiz ve zeytinyağlı olarak yenebilir. Mevsim yeşillikleri ve light yoğurt ile ayran kullanımı kişinin kendisine bırakılmıştır.
  • Öğle yemeğinde yoğurt ve süt ürünleri tercih edilmişse, akşam aynı ürünler tercih edilmez. Kırmızı et harici istenilen ızgara akşam yemeğinde salatayla birlikte yenebilir.
  • Ara öğünlerde 1 adeti geçmemek üzere meyve ve ikindilerde bir parmak dil peyniri, süt ve yoğurt tüketimi Ender Saraç diyeti önemli unsurlarındandır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ender-sarac-selulit-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/ender-sarac-sarimsak-cayi/
https://guzellikcarsisi.com/badem-peelingi/
https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-baharatlar-neler/
https://guzellikcarsisi.com/aile-dostu-sonbahar-yemekleri-neler/