Badem Peelingi | Güzellik Çarşısı

Badem Peelingi

En kolay peeling nasıl yapılır?, Peeling ne kadar süre bekletilir?, Peeling işlemi nasıl yapılır?, Kuru cilt için peeling nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Badem Peelingi
24 Temmuz 2015
1.205 okunma
Badem Peelingi

Badem Peelingi

Hayatı kolaylaştıran ve cilde yepyeni görünümler kazandıran bitkisel çözüm ürünleri, yaşlanma belirtilerini geciktirdiği gibi, cildin güzelleşmesi konusunda da önemli aşamalar kaydedilmesini sağlamaktadır. Badem peelingi bu bitkisel çözümler içerisinde cilt için çok önemli bir uygulamadır. Öncelikle çitteki ölü derinin arınmasını sağlayan badem peelingi bu sayede cildin pürüzsüzleşmesinin ve canlı bir görünüme kavuşmasının önünü açmaktadır. Ayrıca badem, içerisinde barındırdığı yüksek oranlı proteinle de cildi besleyerek yenilenmesini de sağlar.

Badem peelingi için gerekli malzemeler:

  • Çiçek balı (Beş tatlı kaşığı)
  • Esmer toz şeker (Bir buçuk yemek kaşığı)
  • Öğütülmüş badem (Bir yemek kaşığı)
  • Lavanta yağı (Bir buçuk çay kaşığı)
  • Badem yağı (Bir yemek kaşığı)

Badem peelingi hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kavanozun içine koyduktan sonra iyice homojen bir hâl alabilmesi için yarım saate yakın karıştırınız. Badem peelingi kavanozun içerisinde iyice karıştırıldıktan sonra 1 haftaya yakın buzdolabında bekletilerek, ilk günkü tazeliğinde kullanılabilir.


Artık kullanıma hazır duruma gelen badem peelingi göz çevresi hariç vücudun tamamında rahatlıkla kullanılabilir. Burada önemli olan badem peelingi kullanırken, masaj yapılarak vücuda sürülmesidir. Daha sonra kürün uygulandığı yerler ılık suyla iyice yıkanmalıdır. Bu sayede vücuttaki ölü deri atılarak, kapalı gözeneklerin tamamı açılacak ve cilt hava almaya başlayacaktır. Bu sayede yenilenmeye başlayan cilt, çatlama ve dökülme gibi problemlerinden de arınacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yuz-peelingi-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/vucuda-zararli-olan-yiyecek-birlesimleri/
https://guzellikcarsisi.com/sizi-buyuleyecek-yerler/
https://guzellikcarsisi.com/yagsiz-yiyecekler-nelerdir/
https://guzellikcarsisi.com/airbnb-ye-gore-2020-de-mutlaka-gorulmesi-gereken-yerler/