Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Bu Yerler Sizi Kesinlikle Büyüleyecek

09.01.2020
392
Bu Yerler Sizi Kesinlikle Büyüleyecek

Seyahat aşıkları burada mı? Eğer buradalarsa, onlar için minik bir sürprizimiz var! Seyahat etmeyi seven kişiler elbette görülmesi gereken birçok güzelliği görmüşlerdir fakat dünyada çoğu kişinin adını bile duymadığı, müthiş güzellikteki yerler olduğunu biliyor muydunuz? İşte herkesin ölmeden önce mutlaka görmesi gereken ve giden herkesin kelimenin tam anlamı ile büyülenerek döndüğü 8 muhteşem yer;

1-Thor Kuyusu- Amerika

Hiç böyle bir kuyu görmüş müydünüz?

İşte ‘’Zindan Kapısı’’ olarak bilinen, adeta animasyon filminden çıkmışçasına muhteşem bir görsellikte bulunan Thor Kuyusu! Thor kuyusu, Amerika’nın Oregon bölgesinde yer alan yaklaşık 8 metre derinliğinde olan ve hiç dolmayan bu kuyu, görenlerin hem şaşırmasına hem de fazlasıyla büyülenmesine sebep olmaktadır. Pasifik Okyanusu’nun suları ile dolup boşalan bu kuyuyu kesinlikle herkesin hayatında en az bir kez görmesi gerekiyor!

2-Hillier Gölü-Avustralya

Dünyanın en tatlı pembesi…

Evet, Instagram’da gördüğünüz o adeta kocaman bir pembe ayıcığa benzeyen göl, işte burada ve gerçek! Dunaliella yosunundan kaynaklı olarak bu kadar tatlı bir pembe renge sahip olan göl, gören herkesi kendine aşık bırakmayı başarmıştır. Batı Avustralya’ da bulunan ve 600 metre uzunluğuna sahip bu muhteşem gölü görmek için, Avustralya’ya gitmeye kesinlikle değer!

3-Benekli Göl-Kanada

Yine çizgi filmden çıkmış gibi görünen bir manzara!

İşte listenin en ilgi çekici yerlerinden birisi, Benekli Göl! Minerallerin sebep olduğu bu benekli görüntüye, gerçekten her turist çok şaşırıyor! Enteresan görüntüsü ile birlikte aynı zamanda oldukça sevimli görünen bu göl için Kanada’nın Osoyoos kasabasına gitmeniz yeterli. Bol bol fotoğraf çekmeyi de unutmayın!

4-Pamukkale Travertenleri- Türkiye

Muhteşem görünüyor!

İşte aslında tüm yerlerden çok daha güzel bir görüntüye sahip (diğer ülkeler darılmasın) bir yer! Çok uzun yıllar öncesinde yaşanmış olan büyük depremler nedeni ile bu şekli almış olan Pamukkale Travertenleri, her sene binlerce turisti ağırlamaktadır. Siz henüz görmediyseniz, biran önce gitmenizi tavsiye ederiz!

5-Tianzi Dağları- Çin

Nefes kesici!

Avatar filminin ilham kaynağı olan Tianzi Dağları, fotoğraflarına bakıldığında bile insanların nefesini kesmeye yetiyor! 1260 metre yüksekliğine sahip bu etrafı ağaçlarla çevrili dağlar, adeta doğanın tüm güzelliklerini insanlara çok güzel bir şekilde göstermektedir. Siz de bu doğa harikasına şahit olmak istiyorsanız, Çin’in Hunan bölgesine gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz!

6-Çöldeki El- Şili

Biraz tuhaf göründüğünü kabul edebiliriz!

Tamamen kumdan yapılmış olan bu enteresan sanat eseri, güzelliği ile birlikte insanları fazlaca şaşırtmaktadır. Şilili heykeltıraş MarioIrarrázabal’e ait olan bu eser, Şili’nin  Atakama Çölü’nün tam ortasında tek başına durmasıyla birlikte de insanları fazlaca ürkütmeyi başarmaktadır. Siz de bu muhteşem sanat eserini görmek ve bu ilginç deneyimi yaşamak ister miydiniz?

7-Cam Sahili-Amerika

Yine doğanın güzelliği ile karşı karşıyayız!

 

Amerika’dan ve o meşhur sahillerinden bahsetmesek olmazdı değil mi? Fakat bu sahil diğerlerinden epey farklı… California’da bulunan bu sahili diğer sahillerden ayıran şey ise, sahilde kum yerine taş olmasıdır. Oldukça şaşırtıcı ve bir o kadar da güzel olan bu sahili kesinlikle seyahat listenize eklemelisiniz!

8-Kırmızı Plaj-Çin

Gerçekten Kırmızı!

Sahillerden bahsetmişten biraz da bu meşhur Kırmızı Plaj’dan söz etmeden geçmek olmaz… Panjin şehrinde bulunan bu Kırmızı Plajı kırmızı yapan şey ise Salsa adlındaki bitki. Turistlere adeta bir görsel şölen sunan bu kırmızı plajı, eğer klasik plajlardan sıkılıysanız mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hayran kalacağınızın garantisini şimdiden fazlasıyla veriyoruz!

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.