Sivilcelere Karşı Muhteşem Maskeler | Güzellik Çarşısı

Sivilcelere Karşı Muhteşem Maskeler

5 Dakikada sivilce nasıl geçer?, 1 günde sivilce nasıl geçer?, Sivilceler için hangi maske iyi gelir?, Sivilcenin çabuk geçmesi için ne yapılmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilcelere Karşı Muhteşem Maskeler
20 Temmuz 2015
841 okunma
Sivilcelere Karşı Muhteşem Maskeler

Sivilcelere karşı muhteşem maskeler uygulayarak sivilceli görünümden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bu noktada maske uygulamadan önce cildinizi bu uygulamaya hazır hale getirmeniz gerekmektedir. Örneğin dilerseniz jel dilerseniz de köpük formunda bir temizleyici ile yıkamalısınız. Daha sonrasında tonik uygulamalısınız. Bu adımların sonrasında cildiniz maskeye tam olarak hazır hale gelmiş olacaktır. Kirli cilde uygulanan maskeden net bir fayda sağlamanın mümkün olmadığını da ayrıca bildirmek gerekmektedir. Hem doğal maskelerden hem de kozmetik içerikli maskelerden dilediğinizi gibi istifade edebilirsiniz.

Maskeler ile Yaşlanmayı Durdurun!

Sivilcelere karşı muhteşem maskeler sayesinde cildinizin nem dengesini yeniden kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ciltte meydana gelen kırışıklıkların ortadan kalkması için özellikle nem dengesine dikkat edilmelidir. Cildinde ileri boyutta kuruluk olan kişilerin özellikle dikkatli olması ve nem dengesini korumak için çaba sarf etmesi lazımdır. Maskeleri sadece bir kere uygulayarak verimli sonuç almanız mümkün olmayacaktır. Bu aşamada kişilerin düzenli olarak uygulamaları gerekir. Maskelerin etkisini artırmak ve cilt sağlığınızı da yeniden kazanmak için bol bol su tüketmeye de ayrıca dikkat etmeniz gerekir.

Hemen hemen hepimizin hayatının belli dönemlerinde başına gelen cilt problemlerinden olan sivilceler genel olarak ilaç ya da bitkisel çözümler kullanılmadan iyileşmemektedir. Sivilce problemlerinde en çok kullanılan çözüm yöntemlerinin başında gelen sivilcelere karşı maskeler 2 ana başlıkta incelenebilir :

  • Sivilcelerin kurutulup, kaybolması için kullanılan maskeler
  • Sivilceler sona erdikten sonra yüzde kalan sivilce izleri ve lekeleri tedavi etmek için kullanılan maskeler

Son dönemlerde bitkisel tedavi yöntemlerinin gün geçtikçe yaygınlaşması sonucunda sivilcelerin ve sivilce sonrası izlerin tedavisi için %100 bitkisel kaynaklı olan sivilcelere karşı maskeler kullanımı da atmaktadır. Önceden büyüklerimizden duyduğumuz yöntem olan aspirini ezerek, limon suyuyla karıştırdıktan sonra maske uygulamasını yapıyorken şimdilerde ise yine aspirinin başrolde olduğu, sivilcelerin yanı sıra yüzdeki yağlanmayı ve siyah nokta oluşumlarını da engelleyen maske ve kürler mevcuttur.Bunların başlıcaları :

  • Jajoba yağı + aspirin + sudan oluşan maske(5 günde 1 kez uygulanmalı)
  • Su + karbonat + limon suyundan oluşan maske(10 günde 1 kez kullanılmalı)
  • E vitamini + limon suyu + baldan oluşan maske (Haftada 1 kez uygulanmalı)
  • E vitamini + yumurta beyazından oluşan maske (Haftada 1 kez uygulanmalı)
  • Bal + Portakal kabuğundan oluşan sivilcelere karşı maskeler(5günde 1kez uygulanmalı)
  • Arı balı + Avokadodan oluşan kuru ciltteki sivilceler için kullanılan maske (15 günde 1 kullanılmalı)

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-etkili-denenmis-maske-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/yesil-cay-yagi-ne-ise-yarar/
https://guzellikcarsisi.com/1100-kalorilik-diyet/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-ceviz-yapragi-maskesi/