Sivilcelere Karşı Etkili Denenmiş Maske Tarifi | Güzellik Çarşısı

Sivilcelere Karşı Etkili Denenmiş Maske Tarifi

Maske sivilcesi nasıl geçer?, Yüzdeki sivilcelere hangi maske iyi gelir?, Sivilce nasıl geçer evde 1 günde?, Sivilce lekesi maskesi nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilcelere Karşı Etkili Denenmiş Maske Tarifi
25 Haziran 2015
1.132 okunma
Sivilcelere Karşı Etkili Denenmiş Maske Tarifi

Sivilcelere Karşı Etkili Denenmiş Maske Tarifi kullanarak sivilce sorununu kalıcı olarak çözmeniz mümkün. Maske seçimi yaparken öncelikle cilt tipinizi tanımanız ve cildinizin neye ihtiyacı olduğunuz anlamanız gerekir. Kuru ve yağlı ciltler için kullanılması gereken maskeler farklıdır.

Sivilce Problemi İçin Hangi Maskeler Kullanılmalı?

Sivilce probleminiz varsa maske tercihini cilt tipine göre yapmanız gerekir. Yağlı ciltlerde meydana gelen sivilce sorunları için cildinizin yağ dengesini sağlayacak bir maske tercih etmelisiniz. Kuru ciltlerde meydana gelen sivilce sorunu cildin nem dengesini sağlamanız ardından geçecektir.

Sivilcelere karşı etkili denenmiş maske tarifi önerilerini dikkate alarak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Sivilce maskeleri ile birlikte etkili bir nemlendirici kullanmanız da önemli. Maskeler, cildin kurumasına sebep olabileceği için maske yapmanız ardından cildinizi nemlendirecek kremler veya maskeler yapabilirsiniz.

Sivilce sorununuz varsa cilt bakımını ihmal etmemeniz oldukça önemlidir. Sivilceleriniz zamanla geçse dahi cilt bakımı yapmadığınızda sivilcelerin yerinde leke kalma ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle sivilcelere ve sivilce lekelerine karşı etkili bir maske tercih etmelisiniz.

Sivilceler geçmişten günümüze kadar herkes için büyük bir cilt problemi olmuştur, hem rahatsız edici görüntüsü hem de cildinizde hasar bırakabilme ihtimali yüzünden büyük bir problem halini almıştır. Genellikle sivilce problemiyle karşı karşıya olan gruplar ergenlik döneminde olan genç kızlar, aşırı stresli bir sosyal hayat ya da iş hayatına sahip olan kimseler ya da doğuştan sivilce, akne, siyah nokta gibi şeylerin çıkmasına meyilli olan bir cilt yapısına sahip olan insanlardır. Var olan sivilcelerden kurtulmanın çok değişik yolları vardır. Özellikle değişik içeriklere sahip olan maskeler yapmak, sivilcelerden kurtulmanız için sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Değişik türde maskeler olduğu gibi aynı şekilde değişik cilt türlerine göre maskelerde vardır. Her cilt yapısı birbirinden farklıdır ve oluşan sivilceleri yok edebilmek için var olan cilt yapınıza uygun maskeyi bulup onu kullanmalısınız.

Doğal malzemelerden oluşan, zararsız, aynı anda hem cildinizi arındırıp besleyecek hem de sivilcelerinizden kurtulabileceğiniz maskeler hazırlayabilirsiniz. Her cilt tipinin sivilcelerden kurtulma süresi ve de cildin sivilceye göstermiş olduğu reaksiyon farklıdır.


Yağlı Cilt Maskesi

Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler ciltlerine ekstra özen göstermek zorundadırlar çünkü cilt sürekli fazla olan yağı cilt dışına atmaktadır. Bu cilt tipine sahip kimseler ciltlerinin sivilce oluşumuna daha fazla eğilimlidirler çünkü fazla yağ ciltteki birçok tabakayı tıkar ve de bu sebepten dolayı sivilce, akne gibi problemleri kolaylıkla doğurabilir. Yağlı ciltlerin kullanacağı her sivilce maskesinin içinde limon kullanılması her zaman daha etkilidir çünkü limon cildin yağ seviyesini azaltır ve cildi rahatladır. Ayrıca limonun ayrı bir maskesi de vardır. Malzemeler ise 1 adet limon suyu ve de 1 adet yumurtanın beyazıdır. İki malzemeyi karıştırıp cilde sürdükten 5 dakika sonra güzelce ciltten temizlenir ve bu işlem haftada 2 kez tekrar edilebilir. Diğer bir maske ise zerdeçal maskesidir, bu maskeyi yapmak için yoğurt, limon, bal ve zerdeçal kullanmanız yeterli olacaktır. Zerdeçal aynı limon gibi cildi fazla yağdan arındırır ve de sivilce oluşumunu azaltır.

Kuru ciltler ise yağlı ciltlerden farklı maskeler uygulamalıdırlar çünkü onların gözenekleri yağdan dolayı sivilceye meyilli değillerdir. Çok fazla tempolu ve stresli bir hayat ciltte aşırı kuruluğa sebep olabilir, bu sebepten cildinizi sivilceden korumak için maskeye ek olarak sürekli nemlendirin. Marul maskesi kuru ciltlerin en büyük yardımcısıdır. Marul yapraklarını kaynamış suda biraz beklettikten sonra cildinize koyun ve yarım saate kadar bekleyin. Daha sonra suyla beraber cildinizi arındırın. Marulun yerine maskeye kıvırcık salata da koyabilirsiniz. Yağlı ciltler genellikle daha geç yaşlanırlar çünkü cildin yağlanma oranı daha fazladır fakat kuru ciltler yaşlanmaya ve kırışıklığa daha meyillidirler. Yeşillik ve bal maskeleri kuru ciltler için bir kurtarıcıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-muhtesem-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/ellerdeki-lekeler-icin-bitkisel-cozum/
https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilce-maskesi-tarifleri/