Sivilce Maskesi Tarifleri | Güzellik Çarşısı

Sivilce Maskesi Tarifleri

1 günde sivilce nasıl geçer?, Sivilceye ne iyi gelir maske?, Sivilce icin evde ne yapabilirim?, Sivilce izleri nasıl geçer evde maske? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilce Maskesi Tarifleri
24 Kasım 2015
1.857 okunma
Sivilce Maskesi Tarifleri

Sivilce maskesi tarifleri ile sivilce probleminizi evde bulunan malzemeler ile giderebilirsiniz. Sağlığınız ve cildinize hiçbir zarar vermeyen yapıda tamamen doğal ürünler ile yapılan tariflerden beklediğiniz verimliliği almak için düzeni uygulama yapmaya özen göstermeniz gerektiğinizi unutmamalısınız.

Cildinizin ihtiyaçlarını karşılayacak 5 dakika içerisinde yapabileceğiniz kolay tarifler ile sağlıklı cilde hazır olun.

Etkili 3 Sivilce Maskesi Tarifi

Evde bulunan ürünler ile uygulayabileceğiniz sivilce maskesi tarifleri;

  • Limon ve balın gücü: 3 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı bal ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayarak 15 dakika bekleyin.
  • Çilekli yoğurt maskesi: 6-7 orta boy çileği ezerek 1,5 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın. Elde ettiğiniz karşımı yüzünüze sürerek 15 dakika bekleyin. Yıkama sırasında ise yüzünüze ovalama hareketi ile uygulayın.
  • Yumurta: 1 yumurta akı, 2 yemek kaşığı bal ve 1-2 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırarak özel bir karışım elde edin. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bekleyin.

Sivilcelere hangi maske iyi geliyor?
Limon ve yumurta beyazı maskesi, yoğurt ve salatalık maskesi, sivilce için kil maskesi, aloe vera sivilce maskesi; portakal kabuğu, bal ve yoğurt maskesi; hindistan cevizi yağı, bal ve yoğurt maskesi; yulaf ve bal maskesi sivilcelere iyi gelen maskelerin arasında bulunmaktadır.
Sivilce için evde ne yapılabilir?
Haftada iki ya da üç kez olmak şartı ile sivilceli bölgeye zerdeçal ve limon suyunu karışım haline getirilip uygulanmalı. Bu karışım kişilerin suratlarından 15 dakika bekletildikten sonra, cilt duru su ile dikkatli bir şekilde durulanmalıdır. Bu sayede kişilerin gözenekleri temizlenir.
Yağlı ciltteki sivilcelere ne iyi gelir?
Aloe vera yağının içerisine nane yağı ekleyerek; yarım bardak ve bir çorba kaşığı elma sirkesinin buz hali; bir yemek kaşığı zerdeçal, bir tatlı kaşığı limon suyu ve yarım tatlı kaşığı elma sirkesi ile yapılan maskeler yağlı ciltteki sivilcelere iyi gelmektedir.
Evde doğal yüz maskesi nasıl yapılır?
Evde kullandığımız birçok doğal besini yüzümüze belirli şekillerde uygulayarak doğal yüz maskelerini hazırlayabilirler. Bu doğal ürünler arasında aloe vera, bal, yoğurt, limon, yumurta akı gibi çeşitli maddeler bulunmaktadır. Ancak bu ürünleri kullanmadan evvel herhangi bir alerjinizin varlığı hakkında dikkatli olmalısınız.
Sivilce maskesi 1 günde nasıl geçer?
Sivilcelerinizin bir günde geçmesini istiyorsanız bu durumda en etkin yol sivilcelerinizin üzerine diş macunu sürmektir. Diş macununu sivilcelerinizin üzerine sürün ve bir gece boyunca bekletin. Ardından ılık suyla narin bir şekilde cildinizi arındırın. Bu yöntem sayesinde sivilcenizin tamemen geçtiğini göreceksiniz.
Sivilce ve lekelerden nasıl kurtulabiliriz?
Sivilcelerden kurtulmanın doğal yollarından bir tanesi beyaz sabun kullanımıdır. Beyaz sabun kişilerin yüzündeki akneleri kurutacağından, sivilceler iyileşecektir. Sivilce lekelerine oldukça iyi gelen doğal bir ürün olan kantaron yağıdır. Kantaron yağının bir gece yüzünüzde beklemesi, düzenli kullanımda lekeler üzerinde etkili olacaktır.
Sivilceyi en hızlı ne geçirir?
Sivilcenin en hızlı şekilde kurumasına yardımcı olan ürün diş macunudur. Diş macunundan az miktarda yalnızca sivilcenizin üzerine uygulayın ve bir gece boyunca bekletin. Sabah kalktığınızda ise duru su ile güzelce temizleyin. Bu sayede sivilcenizdeki akne kuruyacağından sivilceniz sabaha geçmiş olacaktır.
Ergenlık sivilceleri nasıl yok edilir doğal?
Ergenlik sivilcelerinizi yok edebilmek istiyorsanız yüzünüzü her zaman temiz tutmanız bu konuda çok önemlidir. Doğal bir kuru sabunla düzenli bir şekilde olarak cildinizi yıkamak size bu konuda fayda sağlayacaktır. Bunun yanında yüzünüze yapacağınız doğal maskeler sayesinde oldukça fazla yarar göreceksinizdir.
Sivilce kızarıklıkları nasıl geçer?
Sivilce kızarıklıklarında en etkili yöntemlerden bir tanesi sivilce bölgesine buz ile kompres yapmanızdır. Buz sayesinde sivilcedeki kızarıklık gider ve sivilceniz kısa süre içerisinde küçülerek yok olur. Bunun yanında diş macunu uygulaması da yüzünüzdeki sivilce kızarıklıklarını geçirmek adına oldukça yararlı olacaktır.
Yağlı ciltte sivilce neden çıkar?
Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin gözeneklerinin yağ ile dolması sebebiyle, gözenekler tıkanır. Bu yağlarla beslenen çeşitli bakterilerin kişilerin yüzlerinde çoğalmalarıyla beraber sivilce oluşumu ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple kişilerin yüzlerinde bulunan yağ oranını stabil tutmaları, yüz temizlikleri açısından çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-etkili-denenmis-maske-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/puruzsuz-cilt-icin-maske/
https://guzellikcarsisi.com/kirisiklik-maskesi-tarifleri/