Ellerdeki Lekeler İçin Denenmiş 4 Bitkisel Çözüm | Güzellik Çarşısı

Ellerdeki Lekeler İçin Denenmiş 4 Bitkisel Çözüm

Eldeki kahverengi lekeler nasıl yok edilir?, Elimizdeki yaşlılık lekelerine ne iyi gelir?, Cilt lekeleri nasıl geçer evde çözüm?, Yüzdeki inatçı lekeler nasıl çıkar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Ellerdeki Lekeler İçin Denenmiş 4 Bitkisel Çözüm
07 Aralık 2014
1.139 okunma
Ellerdeki Lekeler İçin Denenmiş 4 Bitkisel Çözüm

Ellerdeki lekeler için denenmiş 4 bitkisel çözüm, yaşlanma ile ellerin üzerinde beliren lekelerin giderilmesi için etkili doğal yöntemlerdir. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz basit adımlar ile güneşten, yaşlılıktan ya da hastalıklardan kaynaklı oluşan lekeleri giderebilirsiniz.

Uygulayabileceğiniz Basit Formüller

Ellerdeki lekeler için denenmiş 4 bitkisel çözüm malzemeleri ile şu şekilde uygulanabilir;

 • Elma Sirkesi Formülü: 3 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 adet kırmızı soğan kullanmanız gerekir. İlk olarak soğanın suyunu sıkmanız gerekir. Elde ettiğiniz soğan suyuna sirke karıştırarak karışım elde edin. Karışımı pamuk yardımı ile nazikçe uygulayın.
 • Yağ karışımı: İspirto, çökelek ve zeytinyağı yağını karıştırarak özel bir karışım elde edebilir, bu karışımı uygulayarak elinizde bulunan lekeleri azaltabilirsiniz.
 • Hardal tozu: 1,5 tatlı kaşığı hardal tozu ve 4 tatlı kaşığı sütü karıştırarak macun kıvamını elde edin. Ellerinizde leke bulunan alanın üzerine karışımınızı uygulayın ve 15 dakika ellerinizde bekletin.
 • Yoğurt: 1 çorba kaşığı yoğurt ile 2 çorba kaşığı limon suyunu kase içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı ellerinize uygulayarak 10 dakika bekletin.

Eldeki lekeler genel anlamda yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkar. Meydana gelen bu yaşlılık lekeleri dışında, güneş lekeleri ve bazı hastalıklar sonucu oluşan lekelerle de aşağıda verilen maskeler ile savaşabilirsiniz.

Ellerdeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm

 • 3 tatlı kaşığı – elma sirkesi
 • 1 adet – kırmızı soğan

Soğanın suyunu güzelce sıktıktan sonra aynı kaba elma sirkesi ilave edilerek karıştırınız. Karışımın kenarından pamuk yardımıyla alıp ellerinizde sadece leke olan bölgelere sürünüz.

Karışım kuruduktan sonra ise yıkanarak ellerinizi durulayınız. Ellerdeki lekeler için bu kür her gün uygulanabilir. Ancak hassas ciltlere sahip kişilerin 3 günde bir kez uygulaması önerilir.

Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm Kürü

 • 10 damla – ispirto
 • 2 tatlı kaşığı – çökelek
 • 10 damla – zeytinyağı

Malzemeleri bir arada karıştırarak ellerinizde bulunan lekelerin üzerine uygulayınız. Kürü ellerinizde on beş dakika beklediktiniz. Süre sonunda ovarak çıkarınız.

Sıcak soğuk su ile kompresi yaptıktan sonra ise ellerinizi limon suyu ile ovabilirsiniz. İki günde bir kez kullanım için uygundur.

Ellerdeki Lekeler İçin Maske Tarifi

 • 1,5 tatlı kaşığı – hardal tozu
 • 4 tatlı kaşığı – süt

Bu iki adet malzemeyi karıştırdıktan sonra ellerinizde yer alan lekelerin üzerine sürünüz. 15 dakika kadar bekleyerek ellerinizi su ile iyice durulayınız.

Sütte laktik asit bulunduğundan dolayı elde bulunan tüm lekelerde büyük etki sağlayacaktır. El lekelerinden kurtulmak için maske tarifini üç günde bir kez düzenli olarak uygulamalısınız.


Ellerdeki Kahverengi Lekeler İçin Çözüm

 • 1 çorba kaşığı – yoğurt
 • 2 çorba kaşığı – limon suyu

Limonu sıkınız ve suyu ile yoğurdu kase içerisinde karıştırınız.  Ellerinizde gördüğünüz kahverengi lekelere sürünüz. Karışımın kuruması birkaç dakika alacaktır. Daha sonra hemen sonra soğuk su yardımıyla yıkayınız.

Ellerindeki kahverengi lekeler nedeniyle rahatsız olan kişiler karışımı haftada iki defa düzenli olarak uygulayarak kısa sürede farka tanık olabilir.

Ellerdeki, yüz ve bedendeki lekeleri geçirmek için evde uygulanabilecek yöntemler bulunuyor. Peki lekeler nasıl geçer, çözümü nedir? Detaylar makalemizde.

Yüzdeki izlere ne iyi gelir?

Yüzdeki izler sivilcelerden kaynaklı veya cilt problemlerinden kaynaklı olabilir. Yaşlılığa bağlı olarak veya uzun süreli ilaç kullanımıyla alakalı olabilir. Elma sirkesi, yüzdeki iz ve lekelerin geçirilmesi için oldukça etkilidir. Limon yine yüzdeki lekelerin geçirilmesi için idealdir. Elma sirkesini lekenin üzerine doğrudan uygulayın. Ancak öncelikle su ile çözmeniz ve yoğun olarak uygulamamanız önemlidir. Ellerdeki lekenin geçmesi için denenmiş 4 formül ise şöyledir;

Elma Sirkesi Formülü: 3 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 adet kırmızı soğan kullanmanız gerekir. İlk olarak soğanın suyunu sıkın ve elde ettiğiniz soğan suyuna sirke karıştırın. Hazırladığınız kürü doğrudan uygulayabilirsiniz.

Yağ karışımı: İspirto, çökelek ve zeytinyağı karıştırarak özel bir karışım elde edebilir, bu karışımı uygulayarak elinizde bulunan lekeleri azaltabilirsiniz. Ancak ispirtonun yüksek etkisi olduğu için fazla eklememeniz önerilir. El üzerinde de 15 dakikadan fazla bekletmeyiniz.

Hardal tozu: 1,5 tatlı kaşığı hardal tozu ve 4 tatlı kaşığı sütü karıştırarak macun kıvamını elde edin. Ellerinizde veya bedenin herhangi bir yerinde leke bulunan alanın üzerine karışımınızı uygulayın ve 15 dakika ellerinizde bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın.

Yoğurt: 1 çorba kaşığı yoğurt ile 2 çorba kaşığı limon suyunu kase içerisinde karıştırın. Doğal yoğurt varsa kullanmanız daha evla olacaktır. Elde ettiğiniz karışımı ellerinizin yüzeyine uygulayarak 10 dakika bekletin.

Sivilce icin evde ne yapabilirim?

Sivilce ve sivilce izlerini geçirmek için limon uygulayabilirsiniz. Doğal limonu temiz bir bezin üzerine sıkın ve direkt olarak sivilcenin üzerine uygulayın. Biraz yakabilir ancak sivilce geçirmede hızlı ve etkili sonuç sağlar. Aynı şekilde elma sirkesi uygulamanız ve duşlarda sulandırılmış elma sirkesini tüm bedeninize dökmeniz hem sivilcelerin geçirilmesi hem cildin daha pürüzsüz olması için etkilidir.

Meyve ve taze sebze tüketimine özen göstermeniz gerekir. Su tüketimi vücudun strese girmemesi ve sivilce üretmemesi için etkilidir. Yulaf gibi lifli gıdalar tüketebilir ve hücre yenilemede etkili olan yapraklı sebzeleri tüketebilirsiniz.

Sivilce lekelerine hangi kremler iyi gelir?

Neutragena sivilce karşıtı kremler oldukça etkilidir. Sivilcelerin geçmesini sağlarken yeni sivilce oluşumlarını önler. Üstelik düzenli kullanımlarda sivilce izlerinde de iyileşme sağlar. Evde doğal şekilde uygulayacağınız yöntemler arasında ise yumurta akı maskesi bulunuyor. İki haftada bir uygulayabilir ve kahve peelingi yaparak lekelerin zamanla giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Sivilce izleri nasıl geçer doğal çözüm?

Sivilce izlerini geçirmek için limon bakımı yapabilirsiniz. Portakal ve limon gibi narenciyeler hem dişlerin beyazlamasını, tırnak üzerindeki lekelerin giderilmesinde etkilidir. Hem de sivilce izlerinin geçirilmesinde kullanılır. Limonu Türk kahvesi ile karıştırın ve tüm yüzünüze peeling olarak uygulayın. 10- 15 dakika bekletin ve bol ılık su ile durulayın. Şayet sivilce var ise peeling sonrası limonun suyunu doğrudan sivilcenin üzerine sürün. Haftada 2 kez peeling yapabilirsiniz. Bu arada bol su tüketmeye özen gösteriniz. Cildiniz hızlı sürede toparlanacak ve lekeler geçecektir.

Sivilce lekeleri en hızlı nasıl geçer?

Ellerdeki lekelerin geçirilmesi için meyvelerden bakım yapabilirsiniz. Limon, elma ve muzu püre haline getirin ve ellerinizin yüzeyine sürünüz. Bir eldiven giyebilir veya üzerini sarabilirsiniz. 20- 30 dakika kadar bekleyip yıkayabilirsiniz.

Karbonat ile macun yapmak, el yüzeyindeki lekelerin geçirilmesinde etkilidir. Ancak uzun süreli kullanımlarda cilt yüzeyinde aşırı kuruluk olabilir. Yüksek etkiye sahiptir. Güneş lekeleri veya yaşa bağlı lekeleri geçirmek için karbonatı birkaç çay kaşığı su ile karıştırın ve macun kıvamı elde edin. Lekelerin üzerine bir kulak pomadı yardımı ile sürün. 10- 15 dakika bekletin ve yıkayın. Ardından günlük nemlendiricinizi sürün.

Vücuttaki yara ve izlere ne iyi gelir?

Elma, hücre yenileme özelliğine sahiptir. Özellikle geniş yanık izlerinde etkili olduğu için pek çok kişi tarafından önerilir. Elmayı rendeleyin ve püre haline getirin. Ardından yara izlerine doğrudan uygulayın. Pürenin dağılmaması için temiz bir bez veya tülbent ile sarabilirsiniz. 1-2 saat bekletebilirsiniz. Ardından ılık su ile temizleyebilir veya pamuk ile silebilirsiniz.

Eczanelerden temin edebileceğiniz fito krem, kısa süreli kullanımlarda etkili sonuç sunar. Morluklar ve yara izlerinin beyazlatılması için kullanılabilir. Ancak danışmadan kullanmamanızda fayda vardır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-etkili-denenmis-maske-tarifi/

https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-icin-maskeler/

https://guzellikcarsisi.com/zeytinyagi-maskeleri/

https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-icin-patates-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/ciller-nasil-gecer/