Bebeğin sağlığı ve sıhhati iyi bir durumdayken rüyaya girmesi, hayra alamettir. Rüyada erkek bebek görmek kişinin içerisinde bulunduğu dönemin sıkıntılarından...
14.05.2021
40
Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
53
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
61
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
68

Ellerdeki Lekeler İçin Denenmiş 4 Bitkisel Çözüm

07.12.2014
519
Ellerdeki Lekeler İçin Denenmiş 4 Bitkisel Çözüm
REKLAM ALANI

Eldeki lekeler genel anlamda yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkar. Meydana gelen bu yaşlılık lekeleri dışında, güneş lekeleri ve bazı hastalıklar sonucu oluşan lekelerle de aşağıda verilen maskeler ile savaşabilirsiniz.

Ellerdeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm

  • 3 tatlı kaşığı – elma sirkesi
  • 1 adet – kırmızı soğan

Soğanın suyunu güzelce sıktıktan sonra aynı kaba elma sirkesi ilave edilerek karıştırınız. Karışımın kenarından pamuk yardımıyla alıp ellerinizde sadece leke olan bölgelere sürünüz.

Karışım kuruduktan sonra ise yıkanarak ellerinizi durulayınız. Ellerdeki lekeler için bu kür her gün uygulanabilir. Ancak hassas ciltlere sahip kişilerin 3 günde bir kez uygulaması önerilir.

Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm Kürü

  • 10 damla – ispirto
  • 2 tatlı kaşığı – çökelek
  • 10 damla – zeytinyağı

Malzemeleri bir arada karıştırarak ellerinizde bulunan lekelerin üzerine uygulayınız. Kürü ellerinizde on beş dakika beklediktiniz. Süre sonunda ovarak çıkarınız.

Sıcak soğuk su ile kompresi yaptıktan sonra ise ellerinizi limon suyu ile ovabilirsiniz. İki günde bir kez kullanım için uygundur.

Ellerdeki Lekeler İçin Maske Tarifi

  • 1,5 tatlı kaşığı – hardal tozu
  • 4 tatlı kaşığı – süt

Bu iki adet malzemeyi karıştırdıktan sonra ellerinizde yer alan lekelerin üzerine sürünüz. 15 dakika kadar bekleyerek ellerinizi su ile iyice durulayınız.

Sütte laktik asit bulunduğundan dolayı elde bulunan tüm lekelerde büyük etki sağlayacaktır. El lekelerinden kurtulmak için maske tarifini üç günde bir kez düzenli olarak uygulamalısınız.

Ellerdeki Kahverengi Lekeler İçin Çözüm

  • 1 çorba kaşığı – yoğurt
  • 2 çorba kaşığı – limon suyu

Limonu sıkınız ve suyu ile yoğurdu kase içerisinde karıştırınız.  Ellerinizde gördüğünüz kahverengi lekelere sürünüz. Karışımın kuruması birkaç dakika alacaktır. Daha sonra hemen sonra soğuk su yardımıyla yıkayınız.

Ellerindeki kahverengi lekeler nedeniyle rahatsız olan kişiler karışımı haftada iki defa düzenli olarak uygulayarak kısa sürede farka tanık olabilir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.