Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Ellerdeki Lekeler İçin Denenmiş 4 Bitkisel Çözüm

07.12.2014
570
Ellerdeki Lekeler İçin Denenmiş 4 Bitkisel Çözüm

Eldeki lekeler genel anlamda yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkar. Meydana gelen bu yaşlılık lekeleri dışında, güneş lekeleri ve bazı hastalıklar sonucu oluşan lekelerle de aşağıda verilen maskeler ile savaşabilirsiniz.

Ellerdeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm

  • 3 tatlı kaşığı – elma sirkesi
  • 1 adet – kırmızı soğan

Soğanın suyunu güzelce sıktıktan sonra aynı kaba elma sirkesi ilave edilerek karıştırınız. Karışımın kenarından pamuk yardımıyla alıp ellerinizde sadece leke olan bölgelere sürünüz.

Karışım kuruduktan sonra ise yıkanarak ellerinizi durulayınız. Ellerdeki lekeler için bu kür her gün uygulanabilir. Ancak hassas ciltlere sahip kişilerin 3 günde bir kez uygulaması önerilir.

Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm Kürü

  • 10 damla – ispirto
  • 2 tatlı kaşığı – çökelek
  • 10 damla – zeytinyağı

Malzemeleri bir arada karıştırarak ellerinizde bulunan lekelerin üzerine uygulayınız. Kürü ellerinizde on beş dakika beklediktiniz. Süre sonunda ovarak çıkarınız.

Sıcak soğuk su ile kompresi yaptıktan sonra ise ellerinizi limon suyu ile ovabilirsiniz. İki günde bir kez kullanım için uygundur.

Ellerdeki Lekeler İçin Maske Tarifi

  • 1,5 tatlı kaşığı – hardal tozu
  • 4 tatlı kaşığı – süt

Bu iki adet malzemeyi karıştırdıktan sonra ellerinizde yer alan lekelerin üzerine sürünüz. 15 dakika kadar bekleyerek ellerinizi su ile iyice durulayınız.

Sütte laktik asit bulunduğundan dolayı elde bulunan tüm lekelerde büyük etki sağlayacaktır. El lekelerinden kurtulmak için maske tarifini üç günde bir kez düzenli olarak uygulamalısınız.

Ellerdeki Kahverengi Lekeler İçin Çözüm

  • 1 çorba kaşığı – yoğurt
  • 2 çorba kaşığı – limon suyu

Limonu sıkınız ve suyu ile yoğurdu kase içerisinde karıştırınız.  Ellerinizde gördüğünüz kahverengi lekelere sürünüz. Karışımın kuruması birkaç dakika alacaktır. Daha sonra hemen sonra soğuk su yardımıyla yıkayınız.

Ellerindeki kahverengi lekeler nedeniyle rahatsız olan kişiler karışımı haftada iki defa düzenli olarak uygulayarak kısa sürede farka tanık olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.