Çiller Nasıl Geçer? | Güzellik Çarşısı

Çiller Nasıl Geçer?

Çil doğal yollarla nasıl geçer?, Çil neden çıkar nasıl geçer?, Çillerden kurtulmak mümkün mü?, Çil lekeleri nasıl yok edilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Çiller Nasıl Geçer?
23 Aralık 2014
1.084 okunma
Çiller Nasıl Geçer?

Çiller Nasıl Geçer?

Cildimizdeki çiller uzun süre güneş ışınlarına maruz kaldığımız zaman ya da genetik olarak oluşmaktadır. Çillerin oluşmasında melatonin maddesinin artması etkili olmaktadır. Çiller, hassas ciltlere ve açık tene sahip olan kişilerde daha fazladır. Genellikle yüzde, boyun, sırt ve omuz bölgelerinde daha sık rastlanır. Çiller, genelde vücudun bize verdiği bir sinyaldir. Bu sinyale göre cilt yeterince korunmadığı için güneş ışınlarına maruz kaldığını belirtmektedir. Bazı insanlar çillerinden rahatsız olmaz iken bazı kimseler bu durumdan aşırı derece rahatsız olur. Bundan dolayı da çiller nasıl geçer diye araştırma yapmaya başlarlar.

Çiller nasıl geçer? Uzman bir dermatolağa gidebilir ve doktorun vereceği bilgiler ışığında ne yapacağınıza karar verebilirsiniz. Bunun dışında da uygulayacağınız bazı yöntemler vardır. Onlar hakkında size şöyle bilgi verebiliriz. Doğal bir renk açıcı olan limon suyunu çilleriniz için kullanabilirsiniz. Limon suyunu sıktıktan sonra bir pamuk yardımıyla bunu yüzünüze sürün. 10 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Beyazlatıcı ve aydınlatıcı kremler kullanın. Bunlar çillerinizin geçmesini sağlamayacak ama renklerinin açılmasına katkıda bulunacaktır. Yüzünüzde ciddi değişikler olacaktır. Cildinizdeki çil ve lekeleri yok etmek için mikrodermabrazyon tekniğini uygulatabilirsiniz. Bu teknik ile cilt yenilir ve altta kalan cilt gün ışığına çıkarak lekeler yok edilir. Bu yöntem cildin soyulmasını kontrollü bir şekilde yaptığından oldukça fazla tercih edilmektedir. Lazer tedavisi ile hem lekeler yok edilir hem de lekeler azaltılır. Çiller, sadece genetik olarak oluşmazlar. Fazla güneşte kaldığınız zamanda cildinizde çiller oluşur. Bunu önlemenin en güzel yolu yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler sürmenizdir.


Herkes pürüzsüz ve bebek gibi bir cilde sahip olmak ister. Yaptığımız bazı hatalar cildimizde istenilmeyen durumlara yol açar. Sizinde cildinizde çiller varsa onları bir iki uygulama ile ortadan kaldırabilirsiniz. Çiller nasıl geçer? Düşüncesi kafanızda bir saplantı olduysa bunu çözmenin en iyi yolu uzman birinden yardım almaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/diyet-yapmanin-10-kurali/

https://guzellikcarsisi.com/dogal-gunes-sutu-tarifi/

https://guzellikcarsisi.com/ellerdeki-lekeler-icin-bitkisel-cozum/

https://guzellikcarsisi.com/duduklu-tencerelerden-aslinda-o-kadar-da-korkmaniza-gerek-yok-onerileri-deneyin/

https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-nasil-yok-edilir/