Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir? | Güzellik Çarşısı

Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir?, Cilt lekeleri icin evde ne yapilir?, Yüzdeki lekeler doğal yolla nasıl geçer?, Evde yüz lekesi nasıl geçer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir?
07 Aralık 2014
1.223 okunma
Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Ciltte oluşan renk değişimleri cilt lekeleri olarak adlandırılır. Ciltte oluşan bu tür lekeler çoğu zaman insanın kâbusu olur ve hatta kişide psikolojik problemlere dahi yol açabilir. Vücudumuzda bulunan melanin miktarı cildin renk tonunu ayarlamaktadır. Vücut, güneşe maruz kaldığı zaman güneşin zararlı ışınlarından korunmak için daha fazla melanin maddesi üretmektedir.

Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Medikal tedavi yöntemleri cilt lekelerinden kurtulma yollarından sadece bir tanesidir. Bu yöntemlerin en meşhuru kimyasal peeling yöntemidir. Bu tür peelingler yüzeysel, orta ve derin olmak üzere 3 gruba ayrılırlar. Yüzeysel ve derin peeling uygulamaları uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Kimyasal peeling uygulama süresi kişinin cilt yapısına, rengine ve cilt sorununa göre değişmektedir. Derin peeling yöntemi pek fazla tercih edilmez. Çünkü bu yöntemde cilt derin tabakalara kadar soyulur ve iyileşme dönemi uzun zaman alır. Ayrıca doğru bir şekilde yapılmazsa bir takım problemler baş gösterir.

Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir?


Epidermis tabakasının hepsi ile dermis tabakasının üst kısmının alındığı yöntem ise dermabrazyon yöntemidir. Bu yöntemde cildin ilk iyileşme durumları ilk bir hafta içinde ortaya çıkar. Bu yöntem sadece ameliyathanelerde uzman plastik cerrah ve dermatologlar tarafından yapılmalıdır. Kişide keloid oluşma olasılığı varsa bu yöntem kesinlikle kullanılmamalıdır. Cilde yüzeysel bir peeling yaptırmak istiyorsanız o zaman microdermabrazyon yöntemini kullanmalısınız. Ofis şartlarında uygulanabilen bir yöntemdir. Ciltteki lekenin dondurularak ortadan kaldırıldığı yöntem ise kriyoterapi yöntemidir. Bu yöntemin uygulanması kolay ve basittir. Uygulama sırasında sıvı azot ve karbondioksit kullanılır. 2 hafta içinde etkisini gösterir. Diğer bir yöntem ise lazer kullanmaktır. Karbondioksit lazer yönteminde iyileşme dönemi zahmetli ve uzundur.

Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Erbium lazer yönteminde kişi çabuk iyileşir ama uygulama sırasında kanama oldukça fazladır. Cildinizde herhangi bir soyulma yapılmadan lekelerden kurtulmak istiyorsanız o zaman kuantum lazer yöntemini kullanmalısınız.

Cilt lekelerinden medikal uygulamalar ile kurtulmak istemiyorsanız onun yerine daha basit ve uygulanması kolay olan birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden kendinize en uygununu seçip yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/zencefil-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-icin-maskeler/

https://guzellikcarsisi.com/adet-sivilceleri-nasil-gecer/

https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-icin-patates-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-iyilesme-sureci/