Rüyada ceviz görmek helal yoldan kazanılmış rızka ve paraya yorumlanır. Ceviz rüyada görüldüğünde genellikle hayra delalet eder. Fakat cevizin nasıl...
04.08.2021
8
Rüyada görülen yumurtanın çürük olmaması, büyük ve parlak olması halinde hayra vesile olacağına yönelik yorumu yapılmıştır. Eğer görülen yumurtanın kabuğu...
03.08.2021
12
Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
31
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
102

Zencefil Maskesi

28.01.2015
3.912
Zencefil Maskesi

 

Zencefil Maskesi

            Günümüzde cilt lekeleri ve sivilceler gibi cilt sorunlarına iyi gelen bir ürün olan zencefil çokça kullanılmaktadır. Zencefil maskesi ile uygulanacak olan cilt bakımları sayesinde cilt lekelerinden kurtulabilir ve daha temiz bir cilde kavuşabilirsiniz. Bundan dolayı cilt problemlerinde zencefil önemli bir ürün olarak kullanılmaktadır.

 

Zencefil Maskesi Nasıl Yapılır

            Cilt lekeleri ve cilt bakımına çok iyi gelen zencefil maskesi birkaç şekilde yapılabilmektedir. Bu maskeler kısaca şöyle sıralanabilir:


  • 2 tatlı kaşığı öğütülmüş zencefil ve 1 fincan zeytinyağı ile oluşturulan maske yağlı ciltlere iyi gelmektedir. Isıtılan zeytinyağı zencefil ile karıştırılır. Bir tülbent yardımıyla cilde uygulanır ve 20 dakika beklenir. Sonrasında ılık su ile iyice durulanır. Haftada bir uygulanarak vücudun yağ dengesi düzenlenebilir.
  • 3 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı limon suyu, ¼ soğan, yarım tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı zencefil ve 1 çay kaşığı bal kullanılarak elde edilen maske sivilcelere iyi gelmektedir. Ürünlerin tamamı maske kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Göz çevresi harici 15 dakika uygulanır ve bol su ile durulanır.15 günde bir kullanımı uygundur.
  • Yarım tatlı kaşığı kaymak, 1 çay kaşığı zencefil, 1 damla lavanta yağı ve 2 çay kaşığı buğday nişastasından oluşan bu maske botoks etkisi yapar. Malzemelerin tamamı krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır ve 20 dakika uygulandıktan sonra bol su ile durulanır. Botoks etkisi yaratan bu maske haftada bir defa uygulanabilir.

Cildinizin bakımı ve daha iyi bir görünüme sahip olabilmek için zencefil maskesi uygulanabilir. Bu şekilde hem daha organik maskeler kullanabilir ve daha az maliyetli maske yapılabilir. Bu sayede hem daha az para ödeyecek hem de kimyasal ürünler kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.