Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
0
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
84
Rüyada denizin yeri özellikle güç, iktidar, devlet ve yükselmeyle ilgili yorumlara sahiptir. Devlet başkanları, patronlar, kararlarına saygı duyduğunuz ve konumunuzu...
06.12.2020
168
Grip influenza ismi verilen virüsün meydana getirdiği ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, titreme, kuru öksürük, halsizlik, bitkinlik ve baş ağrısı...
05.12.2020
179

Zencefil Maskesi

28.01.2015
3.519
Zencefil Maskesi
REKLAM ALANI

 

Zencefil Maskesi

            Günümüzde cilt lekeleri ve sivilceler gibi cilt sorunlarına iyi gelen bir ürün olan zencefil çokça kullanılmaktadır. Zencefil maskesi ile uygulanacak olan cilt bakımları sayesinde cilt lekelerinden kurtulabilir ve daha temiz bir cilde kavuşabilirsiniz. Bundan dolayı cilt problemlerinde zencefil önemli bir ürün olarak kullanılmaktadır.

 

Zencefil Maskesi Nasıl Yapılır

            Cilt lekeleri ve cilt bakımına çok iyi gelen zencefil maskesi birkaç şekilde yapılabilmektedir. Bu maskeler kısaca şöyle sıralanabilir:

  • 2 tatlı kaşığı öğütülmüş zencefil ve 1 fincan zeytinyağı ile oluşturulan maske yağlı ciltlere iyi gelmektedir. Isıtılan zeytinyağı zencefil ile karıştırılır. Bir tülbent yardımıyla cilde uygulanır ve 20 dakika beklenir. Sonrasında ılık su ile iyice durulanır. Haftada bir uygulanarak vücudun yağ dengesi düzenlenebilir.
  • 3 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı limon suyu, ¼ soğan, yarım tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı zencefil ve 1 çay kaşığı bal kullanılarak elde edilen maske sivilcelere iyi gelmektedir. Ürünlerin tamamı maske kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Göz çevresi harici 15 dakika uygulanır ve bol su ile durulanır.15 günde bir kullanımı uygundur.
  • Yarım tatlı kaşığı kaymak, 1 çay kaşığı zencefil, 1 damla lavanta yağı ve 2 çay kaşığı buğday nişastasından oluşan bu maske botoks etkisi yapar. Malzemelerin tamamı krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır ve 20 dakika uygulandıktan sonra bol su ile durulanır. Botoks etkisi yaratan bu maske haftada bir defa uygulanabilir.

Cildinizin bakımı ve daha iyi bir görünüme sahip olabilmek için zencefil maskesi uygulanabilir. Bu şekilde hem daha organik maskeler kullanabilir ve daha az maliyetli maske yapılabilir. Bu sayede hem daha az para ödeyecek hem de kimyasal ürünler kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.