Küsen Kaşlara Çözüm | Güzellik Çarşısı

Küsen Kaşlara Çözüm

Çıkmayan kaşlar çıkması için ne yapılmalı?, Kaş küsmesi nasıl düzelir?, Kaş küsmesi neden olur?, Kaş küsmesi ne demek? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Küsen Kaşlara Çözüm
31 Temmuz 2015
1.439 okunma
Küsen Kaşlara Çözüm

Küsen kaşlara çözüm bulunması halinde seyrek ve özensiz görünüm ortadan kaldırılır. Özellikle kadınlar için kaşlar yüzün şekillenmesi ve iyi görünmesi için büyük bir rol oynar. Yanlış alımı folikülere zarar verdiğinden dolayı yeniden çıkmasını engeller. Aynı zamanda ilerleyen yaş, stres, yetersiz beslenme ya da farklı hastalıklar ve ilaç kullanımına bağlı olarak kaşlarda yaşanan dökülme yüzün görünümünü olumsuz yönde etkiler. Kaş kılları aynen saç köklerinde olduğu gibi zaman içerisinde incelerek azalmaya başlar. Kaşların alınması esnasında koparırken ya da çekerken cımbızın yanlış kullanımı zarar verir. Bu yüzden kök hücreler ve lokal enflamasyona neden olan foliküllerin dönme kapasiteleri azalır ve zayıf kılların ya da foliküllerin ölümüne neden olur.

En Önemli İlaç Moraldir

Küsen kaşlara çözüm öncelikle kaşların kısa bir süre dinlenmeye bırakılması ve doğal reçeteler uygulanmasıdır. Erkeklerde neredeyse hiç rastlanmayan kaş küsmesi sonucu kadınların kaşlarının bir kısmında ya da tamamının da dökülme sorunu yaşanır. Kadınlar bitkisel yöntemler kullanarak çözüm alternatifleri ararken saçkıran tedavisinde kullanılan birçok yöntemin etkili olduğunu söylemek doğru olur. Ancak öncelikle psikolojik anlamda iyi hissetmek ve soruna olumlu yönden bakmak uygulanması gereken ilk kuraldır çünkü her hastalığın tedavisinde olduğu gibi kaş küsmesi sorununda da en önemli ilaç moraldir.

Bakımları için bayanların oldukça zaman ve para harcadıkları kaş bakımları, yüzlerin dış dünyaya açılan pencereleridir denilebilir. Gözleri olduğundan güzel gösteren kaşlar aynı zamanda gözlerin de yegâne koruyucularıdır. Kötü kaşlarınız olduğunuzda kendinizin ne kadar farklı ve kötü göründüğünüzü hiç düşündünüz mü? Ya da kaşlarınız olmasaydı yüzünüz ne kadar manasız ve basit görünürdü? İşte bu nedenle küsen kaşlara çözüm önerilerimiz çok işinize yarayacaktır.


Yüzünüze anlam katan kaşlarınızın büyüsü:

Güzellik sektörünün her geçen gün gelişmesine paralel olarak kaş modelleri ve kaş bakımları da oldukça gelişmektedir. Bazı coğrafyalarda yüz güzelliğinin en büyük unsuru, kaşların hiç alınmayıp naturel olarak bırakılması olsa da, her zaman aynı kalacak tek gerçek kaşların bakıma duyduğu ihtiyaçtır. Yoksa başlıkta belirttiğimiz gibi kaşlarınız küserek yüzünüzün büyüsünü bozabilir. Geçmiş dönemde kaşlar için tek çözüm gösterilen kaşların tamamen kazıtıldıktan sonra kalemle kontür olarak çizilmesi geldiğimiz noktada cazibesini kaybetmiş durumda. Küsen kaşlara çözüm için günümüzde en çok tercih edilen yöntemler:

  • Kaş boyaları
  • Kaş makyajları
  • Kaş kalınlaştırılması
  • Kaş bakım yağları
  • Kaş kremleri olarak göze çarpmaktadır.

İşte evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz güçlendirici kaş bakım kürü:

  • Yarım çay bardağından biraz fazla olan sütü bir cezve yardımıyla kaynar sıcaklığa gelene kadar kaynatın. Kaynamaya başlar başlamaz ocaktan alın. Ardından kuru incirleri küçük parçalar halinde doğrayarak sütün içerisinde iyice ezin. Posa haline geldikten sonra kaşlarınıza uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Küsen kaşlara çözüm olarak kaşlarınızın oldukça diri bir hal aldığını göreceksiniz. Uzmanlar bu kürün gün aşırı uygulanıp, diğer gün de yumuşak bir diş fırça yardımıyla kaşların fırçalanması gerektiğini (sağa ve sola) belirtiyorlar.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-oncesi/
https://guzellikcarsisi.com/ketojenik-diyet/
https://guzellikcarsisi.com/adacayinin-cilde-ve-saca-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/terlemeye-bitkisel-cozum/