Zayıflatan Baharatlar Neler? | Güzellik Çarşısı

Zayıflatan Baharatlar Neler?

Hangi baharat kilo verdirir?, Yağ yakıcı baharatlar hangileri?, Hangi baharat kilo aldırır?, Hangi ürünler zayıflatır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Zayıflatan Baharatlar Neler?
19 Ocak 2015
1.005 okunma
Zayıflatan Baharatlar Neler?

Zayıflatan Baharatlar Neler?

Hem kilo vermek hem de metabolizmanın işleyişini hızlandırmak için sofranızdaki yemeklerinizde zayıflatan baharatları kolaylıkla kullanabilirsiniz. Baharatlar metabolizmanın hızını arttırarak vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar. Peki, zayıflatan baharatlar nelerdir? Bu sorunun cevabını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumak için beş dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Zayıflamaya Yardımcı Baharatlar

Zencefil: Yemek ve salatalarda kullanacağınız zencefil bitkisi besinlerin vücuttan daha hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Zencefil ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirirken vücudunuzu, zarar veren enfeksiyonlara karşıda korur.

Karanfil: Yemeklerden sonra ağzınıza atacağınız bir karanfil vücudunuzdan zararlı toksinleri atmanızı sağlayacaktır.

Yeşil Çay: Yeşil çayın günde 1 bardak içilmesi vücutta antioksidan görevi yapacaktır. Yeşil çay vücuttaki yağları yakma ve kilo verme özelliğine sahiptir. Yeşil çay sindirim sisteminin güçlenmesini sağlar.

Tere Tohumu: Salatalarınızda kullanabileceğiniz tere tohumu metabolizmayı hızlandırdığı için daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Troid bezlerinin aktif çalışmasını ve hızlanmasına neden olur.

Kekik: Her türlü et yemeğinde kullanılan kekik, suyu kullanıldığı zaman yağ yakılmasını hızlandırdığı gibi, kolesterolün düşmesini sağlar ve damarların açılmasına yardımcı olur.

Biberiye: Salatalarınıza bitki olarak kullanabileceğiniz gibi suyunu da kullanabilirsiniz. Vücuttaki ödemi atan biberiye, dolaşımın hızlanmasına yardımcı olur ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardım eder.


Sivri Biber: Sivri biber ve acı biberlerin tamamı metabolizma hızının artmasına neden olur.

Funda: Funda bitkisinin yapraklarını kaynatıp içtiğiniz zaman bu çay etkileyici bir zayıflama aracı olmaktadır. Romatizma ağrılarında çok etkili iyileştirici bir bitkidir.

Wasabe: Ülkemizde pek rastlanmasa da özellikle bu bitki Japonya’da zayıflatıcı bitki olarak kullanılmaktadır. Acı bir baharat türüdür. Metabolizmanın kalori yakmasını hızlandırır.

Zerdeçal: Bu bitki vücuda detoks etkisi verir. Karaciğer ve safra gibi organlara destek olur.

Mercan Köşk: Yemeklerde kullanabileceğiniz bu bitki sayesinde sindirim sisteminiz daha da hızlanacaktır.

Kırmızı Pul Biber: Kırmızıbiber kullanımını dengelemeniz gerekir. Çünkü bir yandan iştahınız açılacak diğer yandan yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Zayıflatıcı baharatlar nelerdir? Bu baharatlar hakkında bilgi almak için biraz araştırma yapılması yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-meyveler/

https://guzellikcarsisi.com/zayiflatan-yiyecekler/

https://guzellikcarsisi.com/tatile-giderken-yapilmasi-gereken-bakimlar/

https://guzellikcarsisi.com/metabolizma-hizlandirici-yiyecekler/