Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
0
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
47
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
46
Uzun yıllardır bahis pazarında bulunan bahsegel güvenli bahsin adresi kabul edilir. Paylaştığı şirket bilgileri, ödeme seçenekleri ve hakkında paylaşılan yorumlar...
14.04.2021
55

Zayıflatan Baharatlar Neler?

19.01.2015
533
Zayıflatan Baharatlar Neler?
REKLAM ALANI

Zayıflatan Baharatlar Neler?

Hem kilo vermek hem de metabolizmanın işleyişini hızlandırmak için sofranızdaki yemeklerinizde zayıflatan baharatları kolaylıkla kullanabilirsiniz. Baharatlar metabolizmanın hızını arttırarak vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar. Peki, zayıflatan baharatlar nelerdir? Bu sorunun cevabını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumak için beş dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Zayıflamaya Yardımcı Baharatlar

Zencefil: Yemek ve salatalarda kullanacağınız zencefil bitkisi besinlerin vücuttan daha hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Zencefil ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirirken vücudunuzu, zarar veren enfeksiyonlara karşıda korur.

Karanfil: Yemeklerden sonra ağzınıza atacağınız bir karanfil vücudunuzdan zararlı toksinleri atmanızı sağlayacaktır.

Yeşil Çay: Yeşil çayın günde 1 bardak içilmesi vücutta antioksidan görevi yapacaktır. Yeşil çay vücuttaki yağları yakma ve kilo verme özelliğine sahiptir. Yeşil çay sindirim sisteminin güçlenmesini sağlar.

Tere Tohumu: Salatalarınızda kullanabileceğiniz tere tohumu metabolizmayı hızlandırdığı için daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Troid bezlerinin aktif çalışmasını ve hızlanmasına neden olur.

Kekik: Her türlü et yemeğinde kullanılan kekik, suyu kullanıldığı zaman yağ yakılmasını hızlandırdığı gibi, kolesterolün düşmesini sağlar ve damarların açılmasına yardımcı olur.

Biberiye: Salatalarınıza bitki olarak kullanabileceğiniz gibi suyunu da kullanabilirsiniz. Vücuttaki ödemi atan biberiye, dolaşımın hızlanmasına yardımcı olur ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardım eder.

Sivri Biber: Sivri biber ve acı biberlerin tamamı metabolizma hızının artmasına neden olur.

Funda: Funda bitkisinin yapraklarını kaynatıp içtiğiniz zaman bu çay etkileyici bir zayıflama aracı olmaktadır. Romatizma ağrılarında çok etkili iyileştirici bir bitkidir.

Wasabe: Ülkemizde pek rastlanmasa da özellikle bu bitki Japonya’da zayıflatıcı bitki olarak kullanılmaktadır. Acı bir baharat türüdür. Metabolizmanın kalori yakmasını hızlandırır.

Zerdeçal: Bu bitki vücuda detoks etkisi verir. Karaciğer ve safra gibi organlara destek olur.

Mercan Köşk: Yemeklerde kullanabileceğiniz bu bitki sayesinde sindirim sisteminiz daha da hızlanacaktır.

Kırmızı Pul Biber: Kırmızıbiber kullanımını dengelemeniz gerekir. Çünkü bir yandan iştahınız açılacak diğer yandan yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Zayıflatıcı baharatlar nelerdir? Bu baharatlar hakkında bilgi almak için biraz araştırma yapılması yeterli olacaktır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.