Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
14
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
26
Rüyada gelinlik giyen birinin görülmesi veya gelinliğin rüya sahibi tarafından girilmesi halinde, mutluluğun ve bereketin yakın olduğuna işaret eder. Rüyada...
11.02.2021
56
Altının rüyada görülmesiyle ilgili hem hayır hem de şer sayılabilecek yorumları bulunuyor. Yapılan yorumlarda altının hangi nesneye dönüştürüldüğü, hangi boyutlarda...
02.02.2021
59

Tatile Giderken Yapılması Gereken Bakımlar

24.07.2015
354
Tatile Giderken Yapılması Gereken Bakımlar
REKLAM ALANI

Tatil insanların dinlenmeleri, rahat etmeleri ve şehirde yapılan tüm güzellik çalışmalarını askıya almaktır. Ama bütün bunları yapar iken bakımsız olunmamalıdır. Tatile gidilirken yapılması gereken bakımlar çok önemlidir.

1 ay önceden kilo verin

Tatil hazırlıklarına bir ay önceden başlanması gerekir. Birçok bayan tatile gitmeden bir ay öncesinde bitki çayları ve çeşitli kürler kullanmaya başlarlar ve sıkı bir diyete girerler. Yaz diyeti adını verdiğimiz diyetler ile 5-6 kilo arasında verirler ve böylece tatile daha mutlu giderler.

Epilasyon, manikür pedikürünüzü yapın

Kilo verme hayalini gerçekleştirenler bu seferde kuaför, lazer, cilt bakımı, manikür ve pedikür gibi bakımlarına yönelirler. Bu bakımları tatile gitmeden en azından bir hafta öncesinden yapmaları gerekir. Çünkü vücudunuzda epilasyon vs. nedenlerden dolayı kızarıklıklar oluşabilir. Bu bakımdan bir hafta sürede bu tahrişler yok olur. Eğer çok beyaz iseniz tatilden önce bir iki seans da solaryuma girebilirsiniz. Ayrıca tatile gitmeden iki üç gün önce peeling ve kesenizi yapın. Böylece bütün vücudunuzda eşit miktarda bronzluk elde edersiniz ve vücudunuz ışıl ışıl parlar. Tatile son gün kala manikür pedikür işlerinizi halledebilirsiniz. Bunun dışında bir şey yapmayın ve dinlenin.

Tatile giderken yapılması gereken bakımlar çok önemlidir. Tatile gider iken yanınızda büyük parçalar taşımak yerine kozmetik marketlerden küçük seyahat şişeleri alabilirsiniz. Düşünsenize kocaman diş macunu ve fırçaları yerine küçük seyahat diş macunu ve fırçası paketi aldığınızı. Yerden büyük ölçüde tasarruf sağlamış olursunuz.

Bunun yanı sıra vücudunuzu güneşten korumak için yüksek koruma faktörlü güneş kremi, saç kremi ve şampuan alın. Yanınızda fazla makyaj malzemesi almanıza gerek yok. Tatildesiniz ve cildinizi dinlendirebilirsiniz. Pırıltılı bir allık, bir iki parlatıcı ya da doğal ruj, renkli göz kalemleri tatiliniz için yeterli olacaktır.

Saçlarınız için maşa, bandana ve şapkalarınızı unutmayın. Bunlar sizin kurtarıcınız olacak. Yanınıza açık renklerde bir iki oje alabilirsiniz. Yüz ve vücut nemlendiricisi ile topuklarınız için törpü unutmamanız gereken önemli noktalardır.

Tatilde saçlarınıza dikkat edin

Tatile giderken yapılması gereken bakımlar arasında belki de en önemlisi ise saçlara bakım sağlamaktır. Saçlar güneş, klor ve tuzlu deniz suyu yüzünden matlaşır, çatallaşır ve cansızlaşır. Bu yüzden saçlarımıza bu dönemde daha fazla bakım sağlamalıyız. Bu noktada tatile gitmeden önce saçlarınızı saç bakım yağları ile bol bol besleyin. Haftada iki üç kere badem yağı, zeytinyağı ve argan yağı gibi yağlar kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınıza saç kremleri ile de bakım yapabilirsiniz. Tatile gider iken saç şampuanı seçimi de çok önemlidir. İçerisinde serumlar ve yoğun bakım ürünleri içeren şampuanları daha çok tercih edin. Denizden çıktıktan sonra yoğun bakım ürünleri, saç kremleri ve yağları saçınıza sürüp gezebilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.