Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? | Güzellik Çarşısı

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu karamel nasıl bir renk?, Açık kumral nasıl bir renk?, Karamel kumral nasıl bir renk?, Karamel kahve saç rengi nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
27 Temmuz 2015
3.095 okunma
Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık karamel saç nasıl yapılır; Açık karamel renk için saçınızın tonunun açılmasına gerek olabilir. Kahverengi tonlarının karamele dönüştürülmesi için ton açıcı kullanabilirsiniz. Turuncuya yakın bir renk olan açık karamel, buğday tenli kadınlara yakışmaktadır. Saçınızı evde karamel rengine boyamak için karamel saç boyası numaralarını dikkate almalısınız. Siyah saçlar için karamel tonlar;

  • Bal köpüğü karamel boya ( sarı tonları)
  • Altın karamel ( sarı tonları)
  • Çikolata karamel ( kahve tonları)
  • Bakır karamel ( turuncuya yakındır.)

Sıcak tonlar için bakır ve altın karamel tonlarını tercih edebilirsiniz.  Açık karamel saç kullanan ünlüler Miranda Kerr, Beyonce, Gigi Hadid, Lily Aldridge, Scarlett Johansson açık karamel tonlar kullanmaktadır.

Açık Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık karamel saç nasıl yapılır; hazır boya tüpleriyle elde edilebilecek beş farklı tonu bulunan açık karamel, buğday tenli insanlar yakışmaktadır. Esmer ve buğday tenlilerin kullanabileceği saç rengi olarak ünlülerin 2021 yılında en çok tercih ettiği saç renkleri arasında bulunmaktadır.

Açık karamel saç rengi kullanan Türk ünlüler; Esra Erol, Beren Saat, Gülşen, Fahriye Evcen ve Serenay Sarıkaya, karamel tonları kullanan ünlüler arasındadır.

Kadınların dönemsel olarak farklı seç rengi tercihleri vardır. Hatta bazen dönemsel olmayan, sadece psikolojik nedenlerden kaynaklanan saç rengi değişimleri de olabilmektedir. Açık karamel saç rengi son dönemlerde oldukça trend olan bir renk olmakla birlikte, çevrelerinde bu saç rengini gören bayanlar arasında açık karamel saç rengi nasıl elde edilir arayışlarına son dönemde oldukça sık rastlanmaktadır.

Bilindiği üzere açık karamel saç rengi diğerlerine göre çok daha açık renklerde olan bir tondur. Koyu renklerin verdiği sert ve ciddi havanın tersine, açık karamel saç rengi daha sportif, daha naif ve daha hareketli bir tondur. İşte açık karamel saç rengi nasıl elde edilir tüyoları:

  • Eğer saçlarınız kumralsa, açık karamel renk tonlarından herhangi birini saçlarınıza uygulamanız açık kumral rengini yakalamanız için yeterli olacaktır. İlk uygulamada kumrala dönen saçlarınızın ikinci uygulamada açık karamele döndüğünü göreceksiniz.

  • Eğer saçlarınız siyah ve kahverengi gibi koyu renklerdeyse açık kumrala varabilmek için birkaç kez uygulama yapılması gerekecektir. Koyu saçlara sahip bayanlar için saç renklerini açık karamel rengine getirmek daha zordur. Ancak buna rağmen açık karamel saç rengi nasıl elde edilir diye sorulacak olursa öncelikle bir saç açıcı kullanılması tavsiye edilir.

  • Renk açıcı kullanıldıktan sonra saçlar turuncuya yakın bir renkte olacak, daha sonra açık karamel renk tonlarından istenilen herhangi birinin uygulaması saç rengini kolaylıkla açık karamele dönüştürecektir.

Karamel nasıl bir saç rengi?
Bilindiği üzere saç renkleri denildiğinde ortaya inanılmaz bir ton çeşitliliği ortaya çıkabiliyor. Markalar biraz daha farklı yani özgün olabilmek için aynı renklerin farklı tonlarına ilginç isimler verebiliyorlar. Artık her ne kadar alışkın olsak da karamel rengi de bir zamanlar bizim için öyle idi. Şimdi ise en çok tercih edilen saç renklerinden. Bu rengin çok açık kahverengi tonları için kullanıldığını söyleyebiliriz.
Bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir?
Eğer, açık bir saç renginiz varsa bakır karamel tonuna boyayarak bu rengi direkt olarak elde etmeniz mümkün. Fakat oyu tonlarda saç rengine sahipseniz o zaman öncelikle saç tonunuzu yaklaşık 4 ton kadar açmanız şarttır. Açma işleminden sonra ise bakır karamel rengini sağlayan ve tercih ettiğiniz herhangi bir markanın ürünü ile saçlarınızı boyayarak bu rengi elde edebilirsiniz.
Açık karamel kimlere yakışır?
Hepimizin bildiği üzere saç renklerimiz, tenimizin rengi ile bir uyum içerisindedir. O yüzden eğer doğal olan saç rengimizi değiştirmek ve güzel bir görünüm elde etmek istiyorsak o zaman, tenimize uygun olan bir saç rengi seçerek bunu yapmamız daha doğru olacaktır. Bu bağlamda açık karamel rengi en çok buğday ve bronz ten rengine sahip kadınlara yakışmaktadır diyebiliriz.
Karamel kahve nasıl bir renk?
Saç renklerinde son zamanlara biz kadınların bile içeriğini bilmediği tonlar bulunmaktadır. Bu yüzden hangi renkte hangi tonlar nasıl isimler ile anılıyor  yakalamak gerçekten zor. Bu bağlamda karamel kahvenin nasıl bir ton olduğunu merak edenler için kahverenginin biraz daha açık bir tonu olduğundan bahsedebiliriz.

Küllü kumral esmere yakışır mı?
Bilindiği üzere küllü kumral rengi en çok tercih edilen ve ismini en çok duyuran saç renklerinden biridir. Ancak ten rengine uyumlu olduğu sürece, bu rengi tercih eden kişilere yakıştığı da bir gerçek. Bu bağlamda küllü kumral renginin en çok esmer ya da buğday tenli kadınlara yakıştığını söylemek mümkün.
Koyu karamel saç rengi esmere yakışır mı?
Bilindiği üzere esmer ten rengine sahip olan kadınların saç renkleri de koyu renklerdedir. Bu yüzden bu ten rengine sahip olan kadınlar saç renklerimi değiştirirken genelde koyu tonları tercih etmelidirler. Yani koyu karamel saç renginin esmer kadınlar için ideal bir saç rengi olduğunu söylemek mümkün.
Bakır karamel kime yakışır?
Bakır karamel rengi son zamanların en çok tercih edilen saç renkleri içerisindedir. Ancak bu rengin herkese yani her tene yakışmadığı da bir gerçek. O yüzden bu saç rengini kendinizde tercih etmeden önce ilk olarak tonun daha çok açık ve buğday tenli kadınlara daha fazla yakıştığını söylemekte fayda var. Yani esmer ve koyu tenli iseniz bu renk sizde fazla hoş durmayabilir.
Bakır sarısı saç rengi nasıl yapılır?
Bakır sarısı saç rengini evde elde etmek isteyen kadınlar için eğer açık renkli saç tonuna sahiplerse direkt olarak boyayabilirler. Fakat, koyu renkli bir saç tonuna sahipseniz o zaman öncelikle saç renginizi açmanız ve daha sonrasında tercih ettiğiniz bir markanın bakır sarısı rengi ile saçlarınızı boyamanız gerekmektedir.
Tarçın bakır saç rengi nasıl elde edilir?
Açık renkli saç rengine sahip kadınlar, istedikleri saç rengini elde etme konusunda oldukça şanslıdır. Ancak daha koyu saç rengine sahip olan kadınların öncelikle saçlarını birkaç ton açmaları ( saçların koyuluğuna göre değişir. ) daha sonrasında ise tarçın bakır saç rengine boyamaları gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sac-acicilar/
https://guzellikcarsisi.com/sari-sac-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/kullu-kumral-sac-rengi/
https://guzellikcarsisi.com/sari-saclara-bakim-balyaji/
https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-kimlere-yapilmaz/