Küllü Kumral Saç Rengi | Güzellik Çarşısı

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral saç rengi kimlere yakışır?, En iyi Küllü kumral boya hangisi?, Küllü kumral evde nasıl yapılır?, Yoğun Küllü kumral nasıl elde edilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Küllü Kumral Saç Rengi
27 Temmuz 2015
2.823 okunma
Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral saç rengi hangi ten rengine yakışır; Küllü kumar 2021 yılında moda olan ve birçok ünlünün favorisi olan renklerden biri olmuştur. Küllü kumral saçın trend olmasında etkili olan bir diğer neden de Türkiye’de ve ABD’da birçok ünlünün kullanmasıdır. Açık ve buğday ten rengine sahip birçok kişiye uyan küllü kumral, uzun ve kısa saçlara uygulanabilir.

Küllü kumral saç boyası evde yapılabilir mi; küllü kumral saç boyasını evde yapmanız oldukça zordur. Üstelik saçınıza da zarar verebilirsiniz. Siyah saçlarda kumral rengin tutması zor olduğu gibi saçın tonunun açılması gereken küllü kumral için mutlaka bir profesyonelden destek almanız gerekmektedir.

Küllü Kumral Saç Rengi Kullanan Ünlüler

Ünlüler arasında popüler olan küllü kumral saç rengi, özellikle modeller arasında popüler olmuştur. Adriana Lima ve Rihanna’nın da saçını küllü kumral yaptığı bilinmektedir. Koyu ve beyaz tenli kadınlara uyan özel bir renk olan kumral tonlar, kahve ve küllü kumral ya da sarı küllü tonlar olarak kullanılabilir.

Gülşen, Hande Yener ve Serenay Sarıkaya’da küllü kumral renkler kullanmış, açık ve koyu kumral tonlarından memnun kalarak uzun süre bu saç renklerinin tonlarıyla karşımıza çıkmıştır. Küllü kumral saç boyası tonları da ten renklerine göre kullanabileceğiniz seçeneklere sahiptir.

Saçlar bayanların en önem verdikleri bölgeleri olmakla birlikte, saç rengi seçimi de bayanların rutin hayatlarında çok önemli bir etkendir. Bayanların hemen hemen hepsi yaşamları boyunca kuaförde ya da kendi uygulamaları sonucunda istedikleri saç rengi yakalanamayınca büyük hayal kırıklığına uğramış, hatta çılgına dönüp büyük problemler yaşamışlardır. Son dönemin trendi olan küllü kumral saç rengi de zor yakalanan renklerden biridir.

Küllü kumral saç rengi herkese uygulanabilir mi?

Saç renginin bayanların tüm görünüm ve günlük yaşantısını etkileyen en önemli etkenlerden biri olduğu muhakkaktır. Bu nedenle açık renk tene sahip olan bayanlar içerisinde sürekli makyaj yapanlar hariç küllü kumral saç rengi, görünümü daha da soluklaştırabileceğinden açık ten rengine sahip bayanlar için önerilmez. Bu rengin en çok buğday ten rengine sahip bayanlarda güzel duracağı söylenebilir.

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral saç rengi nasıl elde edilmektedir?

Bu renk tonunun yakalanması için mevcut olan saç renginizin önemi çok büyüktür. Koyu renkli saç tonuna sahip bayanların hemen bu saç rengine geçmesi biraz zaman alabilir. Saç tonlarının açık olduğu bayanlar 7.1 olarak adlandırılan renk seçiminden sonra, 9’luk oksidanlarla birlikte bu rengi uygulayabilirler. Oksidan, saç boyasının rengini koyulaştıracaktır. Tekrar vurgulamakta fayda var, 9’luk oksidanlar küllü kumral saç rengi için oldukça önemlidir. Bunun haricinde bu tona ulaşmak için karışımlardan faydalanmak da işe yarayabilir.

Küllü kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü kumral saçın hemen hemen herkese yakıştığı görülüyor. Ancak yaygın olarak beyaz tenli kadınların tercihi bu yönde oluyor. Küllü olan saç renklerinin modası devam ediyor ve hiç bitmeyecek gibi gözüküyor. Bunun üzerine sadece açık tenli değil esmer kadınların da tercihi haline geliyor.

Açık Küllü Kumral Saç Rengi Kaç Numara?

Evde saçlarını kendi boyayan kadınlar renkleri ve de numaraları değerlendirmeye alıyor. Açık küllü saçlara sahip olmak isteyenlere öncelikle 81 numaradan söz etmek faydalı olacaktır. Bu 81 yerine 8.1 şeklinde de kutu üzerinden paylaşılabilir. Sonuç olarak boya talimatlarını dikkate alarak uygulamalara geçmek gerekir.

Küllü Kumral Kaç Numara?

Küllü modasına uyum sağlamak isteyenler boyaların üzerinde yazan numaraları ele almalıdır. Bunun için 7 – 8 olarak paylaşılan numaralar üzerinden tercihinizi yapmanız faydalı olacaktır. Şöyle ki 7.1 ya da 8.1 şeklinde numaralara değinilir. Bunun gibi her bir boya üzerinde açık ya da koyu küllü açıklamalarının yapılması işinizi kolay hale getirir.

Açık Küllü Kumral İçin Saçı Açmak Gerekir Mi?

Açık küllü renge ulaşmak isteyenlerin açma işlemlerine yönelmeleri gerekmez. Şöyle ki doğal saç rengine sahip olanlar kolaylıkla küllü tonlara geçiş yapabilir. Ancak altta koyu siyah ya da kızılların bulunması halinde mutlaka kuaförlere yönelmeli ve açma işlemlerine başvurmalıdır. Saçı açma işlemlerine evde başvurmak sağlıksız olacaktır ve olası saç dökülmesi ya da yanması gibi sorunlarına neden olacaktır.

7.11 Saç Boyası Hangi Renk?

Küllü tonlara sahip olmak isteyen kadınların tercihi 7 veya 8 numaralara sahip boya türlerine yönelmek oluyor. Bunlar arasında olan 7.11 yoğun küllü saçlara sahip olmak adına değerlendirilir. İçeriğinde yazan talimatlara göre saç boyanır ve istenilen sonuç elde edilir.

Küllü Kumral Saç Akar Mı?

Her daim ilk boyamadan istenilen sonucu elde etmek mümkün olmaz. İlk boyama neticesinde saçlarda küllü tonların kalması zor olabilir. Yıkama neticesinde boyanın akması da kaçınılmaz hale gelir. Bunun için devam eden aylarda düzenli boyama ile istediğiniz tona akmayacak şekilde ulaşmanız mümkün hale gelir.

Bebek Kumralı Hangi Renk?

Bebek kumralı olarak küllü saç renklerine gönderme yapılır. Elde etmesi bir hayli zor olan bu renge evde sahip olmak biraz güç. En doğrusu uzman kuaförlere başvurmak ve profesyonel boyalar ile işlem görmektir.

8 Numara Saç Boyası Hangi Renk?

Açık kumral saçlara sahip olmak isteyenler tercihini 8 numara olan boyadan yana yapabilir.

Açık Küllü Kumral Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?

Kumral saç renginin her türlü tene yakıştığı görülüyor. Ancak söz konusu açık kumral olduğu zaman beyaz tenli kadınlara daha çok yakıştığını belirtmek gerek. Esmerler için de daha koyu kumrallara yönelmeleri tavsiye edilir.

En İyi Küllü Kumral Saç Boyası Hangisi?

En iyilerin üzerinde 7,1 numaraları yer almaktadır. Bununla birlikte marka araştırmasında bulunmak gerekir. Kullanıcı tavsiyeleri üzerine tercihinizi yaparak uygulamalara geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/acik-karamel-sac-rengi-nasil-elde-edilir/
https://guzellikcarsisi.com/zencefil-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/yasa-gore-sac-modelleri/
https://guzellikcarsisi.com/goz-fari-nasil-surulur/
https://guzellikcarsisi.com/evde-gece-kremi-nasil-yapilir/