Göz Farı Nasıl Sürülür | Güzellik Çarşısı

Göz Farı Nasıl Sürülür

Far sürmeden önce ne yapılmalı?, Tek renk göz farı nasıl sürülür?, Göz farı nereye kadar sürülür?, Göz kapağına göre far nasıl sürülür? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Göz Farı Nasıl Sürülür
15 Şubat 2015
2.139 okunma
Göz Farı Nasıl Sürülür

Göz farı nasıl sürülür sorusu makyaja yeni başlayanlar için kaçınılmaz bir durumdur. Göz farı, makyajı tamamlayan bir görünüm sağlamaktadır. Ancak göz farının iyi sürüldüğünde vezir etmesi söz konusu olduğu gibi kötü sürüldüğünde de rezil etmesi söz konusudur.

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Göz farı mutlaka bir baz ile birlikte sürülmelidir. Çünkü göz farının gün boyu bozulmadan ve dağılmadan kalması gerekir. Ayrıca baz ile kullanılan göz farının renk pigmentleri daha fazla kendini belli etmektedir. Böylelikle hem canlı hem de kalıcı göz farı elde edilmiş olunur.

Göz farı sürülürken krem tonlarda açık bir renk seçilmeli ve bu renk bazın üstüne sürülmelidir. Böylece hangi tonda renk sürerseniz sürün eşit bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Göz farının renk seçimi de partiler ve gündelik hayata göre değişmektedir. Göz farı rengi seçiminde göz renginin de etkisi çok büyüktür.

Göz farının en büyük destekçisi rimel ve eyeliner kullanımıdır. Rimel ve eyeliner kullanırken göz tipi şeklinize uygun bir biçimde sürmeliniz. Ayrıca tüm makyaj bitiminde makyaj spreyi kullanırsanız göz farı ve makyajınız uzun süre kalıcılığını koruyacaktır. En hoş görünen ve insanlara yakışan göz farı uygulaması ise 3 ton rengin karışımından oluşur. Dağıtımını iyi yaptığınız renk tonları ile çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

Gözler makyajda en önemli nokta olduğu için makyaj yapılırken bazı kuralları göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Göz farının sürülmesinde ki amaç gözlerin daha ön plana çıkartılmak istenmesidir. Bunun için size göz farı nasıl sürülür? Konusunda bazı ipuçları vermek isteriz.

Göz Farı Sürme Teknikleri

  • Göz farı uygulamadan önce rengi kesinleştirmiş olmalısınız. Gün boyunca gözünüzde kalmayan farlar için far bazı geliştirilmiştir. Far bazını göz kapaklarınıza sürdükten sonra 5 dakika bekleyiniz. Far bazı uygulamasından sonra far uygulama aşaması gelmektedir.
  • En açık rengi bütün göz kapağınıza sürün. Bu gölgeli bir uygulama için gereklidir. Gözlerinizin daha derin görünmesini istiyorsanız orta tondaki farı göz çukura şerit halinde sürün.
  • Gözde şuan aynı renkve farklı tonda far uygulaması oldu. Üçüncü bir renk için ise en koyu tonlarda olan farı gözlerin uç tarafına doğru hafif darbeler şeklinde sürün.
  • Gözlere anlamlı bakışlar katmak için gözün uç bölgesine far fırçası yardımıyla koyu rengi dağıtın.
  • Son işlem olarak gözlerinize eyeliner sürebilirsiniz. Bu işlem ile gözlerdeki farların uyumu daha fazla ortaya çıkacaktır.
  • 3 tonda yapılan far uygulaması gözleri oldukça güzel ve çekici gösterecektir.

Sıvı Fondöten Nasıl Kullanılır?

Göz farı sürmeden önce onun altına baz sürülmesi göz farının kalıcılığını uzatır. Yalnız kullandığınız bazın sıvı fondöten olmasına dikkat edin ki farınızı daha kalıcı olsun.

Kaleydoskop Gözler ve Makyaj

Çekici ve güzel görünmek için göz makyajının abartılmasına gerek yoktur. Partiler ve çılgın partiler dışında uçuk göz makyajlarını uygulamanız doğru olmayacaktır.

Göz Rengi ve Far Uygulaması

Gözlerinize far süreceğiniz zaman kesinlikle aynı renk far kullanmayın. Zıt renklerde göz farı sürmek göz renginizi daha fazla ortaya çıkaracaktır. Göz makyajında cesur olmak defilelerde veya özel günler için uygun olacaktır. Farları karıştırarak daha yumuşak renkler elde edebilirsiniz.

Göz farınız güzel durabilir ama yine de bu durumda eyeliner sürmelidir. eyeliner sadece çok az miktarda kirpik diplerine sürülürse çok güzel duracaktır. Göze far sürmek incelik isteyen bir iştir. Göz renginizin daha belirgin olmasını istiyorsanız rujunuz göz farından daha koyu olmalıdır.

Göz farı nasıl sürülür? Başlığı altında size verdiğimiz tavsiyeleri uygulamanız göz makyajınızın yüzünüzde sırıtmasını engelleyecektir. Gözünüze en uygun makyajı bularak yüzünüzde harikalar yaratabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/masum-goz-makyaji-yapilisi/
https://guzellikcarsisi.com/allik-nasil-surulur/
https://guzellikcarsisi.com/makyajla-daha-iri-gozler/
https://guzellikcarsisi.com/pastel-tonlarda-makyaj-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/maskara-kullanimi-nasil-olmali/