Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz? | Güzellik Çarşısı

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?

Hangi durumlarda saç ekilir?, Ekilen saç kaç yıl dayanır?, Herkese saç ekimi yapılır mı?, 4000 greft kaç TL? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?
15 Ocak 2015
1.296 okunma
Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?

Saç ekimi kimlere yapılmaz; saç ekimi yapılması için genel sağlığınızda büyük bir sorunun bulunmaması gerekmektedir. Örneğin ileri düzeyde diyabet problemi olan kişilerin saç ekimi yaptırması sakıncalı bulunmaktadır. Bu kişilere başarılı şekilde saç ekim adımları tamamlansa dahi ekim yapılan alanın iyileşme sürecinin diğer kişilere göre daha uzun sürdüğü ve bu nedenle de sorun yaşatabildiği fark edilmektedir. Saç ekimi yapılması için genel sağlığınıza dair sorununuzun olmadığını kanıtlamanız gerekir. Bunun yanı sıra bulaşıcı bir deri hastalının da bulunmaması istenmektedir. Bu durumda operasyonun yapılması mümkün değildir.

Tam Saçsızlıklık Olan Kişilerde Saç Ekimi Yapılabilir Mi?

Saç ekimi kimlere yapılmaz; tam saçsızlılk olan kişilerde klasik metotların uygulanması mümkün olmayacaktır. Klasik metotlarda genel olarak ense kısmında bulunan sağlam saç kökleri alınır ve kısa bir süre içerisinde sorunlu olan kısma eklenir. Sakal kısmında bulunan kıl köklerinden alınarak yapılan tedaviler bu aşamada kullanılabilmektedir. Sakal kısmından alınan köklerin saça uygulanması durumunda başarı oranının ense kısmından alınarak uygulanan yöntemlere göre bir derece daha düşük olduğunun da ayrıca dile getirilmesi gerekir.

Saç ektirmeye karar verdiniz ama bu işlem için gerekli kriterleri taşıyıp taşımadığınızı biliyor musunuz? Saç ekimi kimlere yapılmaz? Diye soruyorsanız bu sorunuzun cevabını size aşağıda açıklamaya çalışalım.

Saç ekimini kimler yaptıramaz

Saç Ekimini Kimler Yaptıramaz

  • Saç ekimi işlemine geçilmeden önce kişinin kan testi yaptırması gerekmektedir. Kan testi yaptırmanızda ki amaç saç ekimi işleminin size uygulanıp uygulanamayacağı hakkında bilgi sahip olmaktır.

Saç ekimi yapılmayan durumlar

  • Saç ekimi yaptıracak olan kişinin ciddi bir hastalığının olmaması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse; kalp hastalığı, şeker, tansiyon, karaciğer hastalıkları ve böbrek hastalıkları gibi hastalıklar önemli hastalıklardır.

Saç ekimi yapılamayacak kişiler

  • Saç ekimi operasyonunda oluşabilecek herhangi bir komplikasyona karşı ortamın hijyenik olması gerekmektedir. Tam teçhizatlı ve hijyenik ortamda uzman bir doktor tarafından yapılan operasyonda riskler en aza indirilmiş olur.

Saç ekimi kimlere neden yapılmaz

  • Saç ekimini riske atan diğer bir durum ise anestezi olayıdır. Kişi eğer yapılan anesteziye reaksiyon gösterirse operasyon tehlikeye girebilir.
  • Saç ekimi yaptıracak olan kişi tamamen kel ise bu işlem olmaz.

Saç ekimi kime yapılmaz

  • Yaşı genç olan kişilere saç ekim operasyonu tavsiye edilmez. Çünkü saç dökümü henüz tamamlanmadığından dolayı ekim işi yapılsa bile dökülmeler devam edecektir ve kişi eski haline geri dönecektir.
  • Bayanlarda seyrek saçlara saç ekimi yapılamaz. Bu işlemin yapılabilmesi için bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi olması gerekir.

Saç ekimi kimlere yapılmaz yazımızı dikkate alarak sizde ona göre hareke edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/kimler-sac-ekimi-yaptirabilir/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-bakim/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-iyilesme-sureci/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-yikama/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-oncesi/