Saç Ekimi Sonrası Yıkama | Güzellik Çarşısı

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Saç ekimi sonrası günde kaç kez yıkama?, Saç ekimi 1 ay sonra yıkama nasıl yapılır?, Saç ekiminden sonra banyo nasıl yapılır?, Saç ekimi sonrası evde yıkama nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saç Ekimi Sonrası Yıkama
27 Ocak 2015
915 okunma
Saç Ekimi Sonrası Yıkama

 

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Saç ekimi sonrası yıkama işlemi itina isteyen bir iştir. Saç ekimi operasyonunu gerçekleştiren uzman doktor bu konu hakkında mutlaka size bilgi verir ama siz bu konu ile ilgili önceden bilgi almak isterseniz yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

 

Saç Ekimi Sonrası Saçların Yıkanması

Saç ekimi sonrası yıkama işleminde kullanılacak olan şampuan ve losyonlar doktorunuzun size verdiği özel şampuan ve losyon olmalıdır.

  • İlk Yıkma: Saçın yıkanması ilk 3 gün sonunda yapılmalıdır. Saçları 3. günün sonunda 1 defa yıkayınız. Saçlar yıkanırken saçların diplerine masaj ve ovalama yapılmamalıdır.
  • Losyon Kullanımı: Saçınıza losyonu sürdükten sonra kafanızda 1 saat bekletin. Bu süre zarfında saç derisi yumuşar ve saç deriniz losyonu iyice emer.
  • Şampuan Kullanımı: Şampuan ile saç diplerini yıkarken oldukça dikkat etmek gerekiyor. Şampuanla yıkadıktan sonra saçlarınızı iyice duruladığınıza dikkat etmelisiniz.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç ekiminin 5. gününe kadar saçlar doğal kurumaya bırakılmalıdır.
  • Saçlarınızın normal yıkama düzenine girmesi 10. günden sonra olmalıdır. Şampuanlarda değişiklikler yapılabilir.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra 5. gün sonunda saçlarınızı kurutmak için saç kurutma makinesinin soğuk bölümünü kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-bakim/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-iyilesme-sureci/

https://guzellikcarsisi.com/sac-dokulmesi-icin-sampuan/

https://guzellikcarsisi.com/mide-kucultme-ameliyati/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-kimlere-yapilmaz/